Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Policista se přiznal, za fotky Svobody skončil

  10:25aktualizováno  13:10
Inspekce ministra vnitra odhalila autora fotografií mrtvého skladatele Karla Svobody. Podpraporčík A. S. z Kostelce nad Černými lesy se už přiznal, že snímky deníku Blesk prodal. Ve státních službách tak skončil.
Policista chtěl za fotky mrtvého Svobody od Blesku 20 tisíc.

Policista chtěl za fotky mrtvého Svobody od Blesku 20 tisíc.


Sebevražda Karla Svobody

Informaci o odhalení potvrdil MF DNES mluvčí ministerstva vnitra Radek Holý.

Podle ministerstva je viníkem podpraporčíka A. S., který pracuje na obvodním oddělení Kostelec nad Černými lesy jako vrchní asistent. K prodeji fotek se přiznal.

Inspekce nejprve ověřila, že jde skutečně o snímky mrtvého skladatele. Potom získala důkazy, které na provinilce jednoznačně ukázaly.

Ministr vnitra Ivan Langer ocenil rychlý postup policie i inspekce při odhalení viníka. "Jsem rád, že zafungovaly kontrolní mechanismy. Je to dobrý vzkaz do nitra policie i k veřejnosti, že jsme schopní odhalit a nekompromisně potrestat ty, kdo ohrožují dobré jméno policie," řekl iDNES.cz.

Policista ve státních službách skončí. "Okamžitě bude ukončen jeho služební poměr a bude propuštěn bez jakýchkoliv náhrad. S největší pravděpodobností bude také obviněn ze zneužití pravomoci veřejného činitele," dodal Langer. Za to mu hrozí až tři roky vězení.

Rozhodnutí o tom, zda bude policista obviněn, či nikoli, padne zřejmě příští týden. Žalobci zatím návrh inspekce nedostali, očekávají však, že jim bude ještě dnes doručen.

"Bude-li tento návrh podán a bude-li obsahovat dostatek podkladů, je předpoklad, že státní zástupce rozhodne ve věci během několika dnů," sdělil ČTK okresní státní zástupce Prahy-východ František Krejčí.

Za fotky chtěli jen pár tisíc
Podle důvěryhodných zdrojů by měl mezi obviněnými skončit ještě jeden kriminalista.

Domněnka, že jsou do kauzy prodeje snímků Blesku zapojeni dva muži, se objevila hned v pondělí. Do bulváru nejprve volal muž s hlasem asi padesátiletého člověka, následně je novinám předal asi 20letý mladík.

Deník tvrdí, že fotografie koupil, aby je nezveřejnil nikdo jiný. Na titulní stránce otiskl jen záběr ruky s pistolí. - více zde

Policisté zajistili techniku použitou při akci, aby prověřili, jestli mužem, který od Blesku požadoval 20 tisíc, je policista. Brzy se stal podezřelým důstojník z Kolínska. - více zde

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Vnitro podalo stížnost na soud kvůli strhávání tibetských vlajek

Opoziční zastupitelé a další účastníci happeningu v Hradci Králové zamávali...

Ministerstvo vnitra podalo ve středu večer kasační stížnost Nejvyššímu správnímu soudu proti verdiktu Městského soudu....

Vzácná dlažba na budějovickém náměstí je po odstranění kluziště zvlněná

Zvlněná dlažba na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích. Hrboly...

Propadlá dlažba a poškozené žulové kameny zůstaly na českobudějovickém hlavním náměstí po odstranění venkovního...

Silný vítr způsobil výpadky elektřiny, hasiči likvidují popadané stromy

Spadlý strom zastavil 18. ledna odpoledne nakrátko dopravu mezi Hazlovem a Aší...

Silný vítr, který odpoledne začal foukat v Čechách, způsobil na mnoha místech pády stromů i výpadky dodávek elektřiny....

"Nikdo vás nevytočí jako vlastní dítě," potvrzuje psycholožka
"Nikdo vás nevytočí jako vlastní dítě," potvrzuje psycholožka

Jak na dětskou výchovu, řeší psycholožka v rozhovoru pro eMimino.cz

Najdete na iDNES.cz