Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Policie znovu hledá vraha uzenáře

  19:24aktualizováno  19:24
Vrah osmaosmdesátiletého uzenáře z Horní Cerekve stále uniká. Místního mladíka, kterého ve čtvrtek policisté obvinili z vraždy, soudce hned druhý den kvůli nedostatku důkazů propustil. Osmnáctiletý Václav Matějka tvrdí, že v uzenářství byl jen jednou, ale už je to dávno.

"Byl jsem bez domova, bez práce, bez peněz a navíc mě v době vraždy viděli na náměstí, kde jsem často žebral o peníze na cigarety. Vyslýchali mě třináct hodin a pořád mi tvrdili, že jsem vrah," říká Václav Matějka.

Důkazy nestačily
Ve městě to znovu vře. Lidé v Horní Cerekvi se rozdělili na dva tábory. Jedni jsou přesvědčeni, že vraždu spáchal syn paní Matějkové, druzí tvrdí, že je to nesmysl.

"Není to špatný kluk. Vždy byl trochu problematický. Chytl se bandy kluků a údajně byl ten večer s nimi, ale nikdo mu nechce potvrdit alibi," míní jedna z obyvatelek Horní Cerekve.

Stejného názoru je i chlapcova teta, u níž přes rok bydlel. "Nic neudělal, jen nemá zrovna nejlepší pověst. Nepracoval, a tak byl dobrým terčem. Někdo jej prý totiž viděl v blízkosti místa činu," řekla Marie Šimková.

Dalším důkazem byl otisk obuvi. "Policie přišla, prohrabala mu všechny věci, něco si odnesli na laboratorní testy, ale nic nenašli. Jen ta podrážka boty, kterou nosí většina chlapců v jeho věku, je náramně zaujala," uvedla Šimková.

Táborský soudce Zdeněk Pořízek po prostudování spisu dospěl k závěru, že oba důkazy, na jejichž základě obvinění padlo, jsou nepřímé. "Povaha důkazů nemůže ani s minimální určitostí odůvodnit trestní stíhání," uvedl soudce.

Policie proto hledá další důkazy, které by podezření potvrdily, nebo ukázaly na jiného pachatele. "Nic nového zatím nemáme," řekl Dušan Klícha z jihočeské policie.

Rodina: Dělal lumpárny, ale nezabíjel
O synově nevině je přesvědčena jeho matka Dana Matějková. "Šli jsme spolu na fotbal, abychom ukázali, že se nemáme za co stydět. Ale chodit tady po ulici se moc nedá." Lidé jí prý jasně dávají najevo, že je matkou vraha.

Žena přiznává, že s chlapcem občas byly problémy. "Bral nám peníze. Kvůli tomu jsme se pohádali a on odešel z domu. Ale dala bych za něj roku do ohně, že nikomu neublížil," řekla Matějková.

Chlapec odešel bydlet k tetě. I ta přiznává, že patří k typům, co v tomto věku vyvádí lumpárny. Sám jí však řekl, že se ničeho nedopustil. "Lidé jej začali obviňovat, hned si přidali, že bere drogy a já nevím co ještě," postěžovala si Marie Šimková.

"Musím říci, že lidi trochu nadzvedl fakt, že ho policie propustila. Lidé si o tom samozřejmě povídají, ale neslyšel jsem, že by se někdo bál toho, že chlapec je zpátky ve městě," řekl starosta města Jaroslav Andrle.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Muž na chodbě paneláku postřelil souseda, muži měli dlouhodobé spory

Flobertkový revolver, kterým muž ze Šumperska postřelil souseda, se kterým měl...

Vyhrožováním smrtí a střelbou vygradovaly v paneláku na Šumpersku dlouhodobé spory dvou jeho obyvatel. Agresor na...

Muži obviněnému z vraždy v Černolicích u Prahy hrozí až výjimečný trest

Policie vyšetřuje vraždu v Černolicích u Prahy. Prohledává okolí. (17.1.2018)

Kriminalisté zahájili trestní stíhání muže, kterého zadrželi po úterní vraždě v Černolicích v Praze-západ. Obvinili...

OBRAZEM: Plameny, kouř a lidé na římsách. Podívejte se na zásah v hotelu

Hlášení o požáru v hotelu Eurostar David v pražské Náplavní ulici dostali...

Hlášení o požáru v hotelu Eurostar David v pražské Náplavní ulici dostali operátoři v sobotu v 18:03. O tři minuty...

Najdete na iDNES.cz