Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Policie zakročila proti obchodu se ženami

  18:50aktualizováno  18:50
Policie zanamenala výrazný úspěch v boji proti obchodu se ženami. V pátek večer rozbila mezinárodní gang, který se touto kriminální činností zabýval. V šesti erotických klubech na Sokolovsku a Chebsku zadržela v rámci akce HOKR 24 podezřelých. Vyšetřovatelé už obvinili 14 lidí z kuplířství a obchodování se ženami, deset z nich navíc i z účasti na zločinném spolčení.

"Policie zadržela i sedmdesát prostitutek, převážně z Ukrajiny, Moldavska a Ruska," řekla mluvčí policejního prezidia Ivana Zelenáková. Kvůli podezření z padělání a pozměňování veřejné listiny předala 15 z nich cizinecké policii.

Detektivové Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu spolu s německou, ukrajinskou a moldavskou policií gang sledovali už od loňského dubna. Do páteční akce bylo nasazeno 170 detektivů útvaru a dále pracovníci Úřadu vyšetřování ČR, Útvaru rychlého nasazení, Služby pro odhalování korupce a závažné hospodářské trestné činnosti či letecké služby policie.

Domovní prohlídky byly úspěšné
Při šestnácti domovních prohlídkách kriminalisté zajistili tři nelegálně držené zbraně, milion korun v hotovosti, trezory s další hotovostí a důkazní materiály. Obstavili také 30 účtů u Komerční banky, České spořitelny, Československé obchodní banky a bývalé Investiční a Poštovní banky. Tři podezřelí měli legálně držené zbraně.

Ženy ze zemí bývalého Sovětského svazu lákali členové gangu do České republiky na lukrativní výdělky v továrnách. "Dívky měly být zaměstnány jako švadleny," uvedla Zelenáková. Dodala, že mezi nimi byly i nezletilé.

Dívky byly týrány
Na dívky po příjezdu do Česka čekal člen organizované skupiny, který je dopravil do určeného erotického podniku. "Pokud některá dívka s prostitucí nesouhlasila, donutili ji psychickým či fyzickým násilím," dodala mluvčí.

Chod podniků podle ní řídili barmani, kteří za prostituci vybírali peníze. Dívky údajně trestali pokutami řádově ve výši desítek tisíc korun. "Pokud kladly odpor, barmani o tom informovali šéfy gangu, kteří dívky přijeli potrestat finančně, ale i bitím," doplnila Zelenáková. Mezi členy gangu byli i Češi.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

V Budějovicích se srazila dvě auta, jedno vjelo do dětí na přechodu

V Českých Budějovicích se střetla dvě osobní auta. Zraněné byly čtyři děti.

V Českých Budějovicích se srazila dvě osobní auta. V tu chvíli poblíž stála skupinka dětí, do kterých byl jeden z vozů...

Obžalovaní v kauze „losovaček“ znají tresty, zaplatí desítky milionů

Ivana Salačová u Městského soudu v Praze (2. února 2016)

Za zmanipulování elektronického losování veřejných zakázek rozdal soud čtrnácti obžalovaným tříleté a dvouleté...

Opilec bloudil lesem. Zachránil ho hovor s otcem, který navedl policisty

Ilustrační snímek

Telefonát otci zachránil opilého mladíka, který zmateně bloudil lesem na okraji Brna a obával se umrznutí. Nakonec...

Najdete na iDNES.cz