Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Policie vyslýchala Kořistkovu kamarádku

  1:00aktualizováno  1:00
Policie vyslechla Radku Ondříškovou, ženu, která velmi dobře zná klíčové aktéry kauzy Kořistka. Ondříšková strávila na policiii dvě a půl hodiny. Důkaz o údajném pokusu o korupci však policisté nakonec nezískali.
Radka Ondříšková

Radka Ondříšková - Radku Ondříškovou, blízkou známou aktérů kauzy Kořistka, vyslechla policie. (13. října 2004) | foto: Jaroslav OžanaMF DNES

Když Ondříšková před polednem opouštěla policejní budovu v Ostravě, byla bledá a vypadala rozrušeně. S novináři odmítla komunikovat a rychle odjela přistaveným vozem.

"Řekl bych, že to nebyl obvyklý výslech. Svědkyni se během něj dvakrát udělalo špatně," prohlásil pak svědek výslechu Stanislav Devátý, advokát obviněných emisarů ODS Marka Dalíka a Jana Večerka.

Co vlastně policii přimělo k tomu, aby tak důkladně vyslýchala právě Radku Ondříškovou? Mladá, štíhlá žena s delšími černými vlasy totiž velmi dobře zná všechny hlavní postavy celého případu. Poslanec Zdeněk Kořistka ji označuje za svou kamarádku.

A přátelské vztahy ji spojují i s Janem Večerkem a Markem Dalíkem. Tajemník šéfa ODS po červencové schůzce s Kořistkou, kde měla padnout nabídka desetimilionového úplatku, zamířil v Ostravě na večeři právě s Ondříškovou a její kamarádkou Šárkou Froňkovou.

A policie sází na to, že se Dalík během večeře, která posléze přešla v dlouhý večírek v barech ostravské Stodolní ulice, oběma dámám svou korupční nabídkou Kořistkovi pochlubil.

"Z průběhu výslechu je zřejmé, že se policie snaží získat důkaz pro tvrzení pana Kořistky. To se ale nepodařilo," tvrdí advokát Devátý. "Policisté kladli svědkyni jednu a tutéž otázku stále dokola, i když ji vždy položili jinou formou. V podstatě jde policii o to, aby žena přiznala, že jí Dalík řekl něco o tom, že nabídl úplatek. Svědkyně řekla, že ne."

Podle Devátého měl v tu chvíli výslech skončit. Jenže policisté, tvrdí advokát, velmi důkladně probírali vztahy Ondříškové s oběma emisary ODS od seznámení až po současnost.

"Objevily se i odposlechy soukromých telefonických rozhovorů některých účastníků kauzy, které policie začala pořizovat někdy počátkem září, když už byla kauza rozjetá. Nic nového ale nepřinesly," tvrdí Devátý, který si během výslechu na jeho průběh několikrát stěžoval.

Jaký smysl měl výslech, který by měl dokonce ještě pokračovat, úřady nevysvětlily. osef Bláha, šéf ostravského okresního státního zastupitelství, které na vyšetřování dohlíží, měl podle své sekretářky téměř celý den jednání. V půl čtvrté nakonec sekretářka prohlásila: "Je po pracovní době, pan doktor Bláha už odešel."

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Vlastník půdy napadl stavební povolení D11, dálnici má za černou stavbu

Dálnice D11 od léta 2017 končí u hradecké čtvrti Kukleny.

Vlastník půdy v trase dalšího úseku dálnice D11 se ohradil proti stavebnímu povolení. Podal rozklad, protože s ním...

Dbalého pustili z psychiatrie, další sledování už podle znalců není třeba

Vladimír Dbalý při příchodu k pražskému městskému soudu.

Bývalý ředitel pražské Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý, který je podezřelý z korupce, ukončil soudem nařízený pobyt...

Škoda po tragickém požáru, odříznutá alpská střediska a soutěž dřevorubců

Hasiči jim pomáhali uniknout pomocí výsuvných žebříků. (20. ledna 2018)

Sledujte Zprávy iDNES.tv. Dozvíte se, jakou škodu způsobil víkendový požár hotelu v centru Prahy, kolik peněz žádá po...

Najdete na iDNES.cz