Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Policie vyslechla Grosse kvůli vraždě Mrázka

  13:56aktualizováno  13:56
U policejního výslechu byli minulý týden bývalý premiér Stanislav Gross, jeho blízký spolupracovník Pavel Přibyl i rodinná známá Grossových Libuše Barková. Všichni museli odpovídat na otázky týkající se lednové smrti vlivného podnikatele Františka Mrázka.

Policie vyslýchala i Stanislava Grosse. | foto: Dan MaternaMF DNES

ČTĚTE TAKÉ:
Útočník zastřelil Pitrova společníka Mrázka
Soud propustil Barkovou z vazby
Mrázek se přátelil s politiky i zločinci
Gross mohl ovlivnit vyšetřování Mrázkovy vraždy

Podle informací MF DNES si je pozvali vyšetřovatelé Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, který už osmý měsíc rozplétá záhadu Mrázkovy vraždy.

Policie při mapování Mrázkových kontaktů a pátrání po možném politickém motivu vraždy navštívila minulý týden ve vězení i bývalou pokladní ČSSD Barboru Snopkovou, která si odpykává pětiletý trest za tunelování podniku Liberta.
 
Mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Blanka Kosinová odmítla zjištění MF DNES komentovat. "Nemůžeme k tomu podat žádné informace," řekla.

Expremiér Stanislav Gross měl údajně v minulosti s Mrázkem spory, které si vyjasňovali prostřednictvím podnikatelky Libuše Barkové. Grosse se ale nepodařilo zastihnout. Jeho bývalý pobočník Pavel Přibyl ihned zavěsil a pak si vypnul telefon.

To Libuše Barková, která byla letos v létě zatím nepravomocně odsouzena za pojistný podvod, byla sdílnější. U  policejního výslechu byla minulé úterý. "Vyšetřovatelům ani tak nešlo o spojení mezi Grossem a Mrázkem, spíš mapovali terén a okolí pana Mrázka. Zdá se mi, že policisté zatím spíš tápou," řekla Barková.

Podle ní policisty z vyšetřovacího týmu zajímalo všechno, co se týkalo posledních dvou týdnů života kontroverzního podnikatele Mrázka.

Podnikatelka sama přiznává, že s Mrázkem před jeho smrtí byla v kontaktu. "Poslali jsme si možná dvě SMS zprávy. Nešlo o nic závazného, pan Mrázek se občas rád setkával, aby si jen tak popovídal," dodala Barková.

Už v minulosti připustila, že se přes ni podnikatel Mrázek mohl pokoušet ovlivňovat premiéra Stanislava Grosse. Na otázky policistů ohledně vraždy vlivného podnikatele odpovídala minulý týden už podruhé. Poprvé za ní policisté z ÚOOZ přišli až do vazební věznice.

Snopková vypovídala ve vězení
Barboru Snopkovou, bývalou pokladní ČSSD, policisté  minulý týden navštívili kvůli mrtvému Mrázkovi také přímo ve vězení. Návštěva u Snopkové naznačuje, že se vyšetřovatelé zřejmě zabývají i možnou souvislostí Mrázkovy vraždy s nikdy neobjasněným pokusem o vraždu podnikatele Ivana Lhotského v roce 1999.

Právě firma podnikatele Lhotského, který byl i Mrázkovým účetním, sloužila lidem z ČSSD k zamaskování skutečného věřitele před volbami v roce 1998. Snopková byla jednou z těch, kdo tehdy půjčky straně zprostředkovával.

V příštích týdnech detektivové plánují, že předvolají další politiky a podnikatele, aby od nich získali co nejvíce informací o Mrázkovi. Vyšetřování vraždy je totiž na mrtvém bodě, vrah po sobě nezanechal žádné stopy a motivů k jeho zabití je mnoho.

"Mrázek byl v kontaktu s tolika lidmi, že teď policie musí mít před sebou úplný telefonní seznam," tvrdí Barková. V souvislosti s vyšetřováním záhadné Mrázkovy smrti otevřela policie i případy dalších dosud neobjasněných vražd. Z některých z nich byl v minulosti podezříván právě František Mrázek.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Sníh komplikuje dopravu, na D1 jsou mnohakilometrové kolony

Sníh komplikuje i dopravu v Karlovarském kraji. Silnici I/13 u obce Damice...

Sněžení a silný vítr od časného rána komplikují dopravu na řadě míst republiky, policisté řešili desítky nehod. Kdo...

Mandátový výbor vyslyšel Babiše a Faltýnka. Doporučí jejich vydání

Andrej Babiš na jednání mandátového a imunitního výboru (16. ledna 2018)

Sněmovní mandátový a imunitní výbor vyslyšel přání premiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a jeho pravé ruky...

Na ministerstvo průmyslu vylezli aktivisté Greenpeace. Resort přejmenovali

Akce Greenpeace proti ministru průmyslu a obchodu (16. ledna 2018).

Na balkón budovy ministerstva průmyslu a obchodu v Praze v úterý odpoledne vylezli dva aktivisté ekologické organizace...

Najdete na iDNES.cz