Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Policie se letos v prevenci zaměřuje na děti

  15:13aktualizováno  15:13
Z l í n s k ý k r a j - Rokem juniorů vyhlásil policejní prezident Jiří Kolář první rok nového tisíciletí. Zatímco v minulých letech se policisté při svých školeních a bezpečnostních akcích zaměřili například na starší lidi, nebo na ochranu motorových vozidel, letos se chtějí věnovat dětem do patnácti let. Policisté ze Zlínského kraje se proto zapojili do několika celorepublikových akcí a přišli i s vlastními nápady.


Internetové stránky
preventivní skupiny
zlínských policistů
najdete zde.

Školáci ze Zlína tak budou mít možnost prohlédnout si budovu policie, nebo je sami policisté navštíví ve školách po celém okrese. "Jen za loňský rok jsme proškolili asi dva a půl tisíce dětí. Dozvěděli se něco o zásadách bezpečného chování," uvedl zlínský policejní mluvčí Ivo Mitáček. Na Vsetínsku chodí policisté dokonce už za dětmi do mateřských škol.

"Hlavní je, aby poznali červenou, oranžovou a zelenou," dodala ke školení těch nejmenších dětí vsetínská mluvčí Lenka Urbánková.

Okresní ředitelství policie ve Zlíně i ve Vsetíně vyhlásilo k roku juniorů navíc výtvarnou a literární soutěž "Policie očima dětí", do které už nyní přicházejí první výkresy. Ve Vsetíně jich dosud nasbírali téměř celou stovku. "Výkresy i práce vyhodnotíme ke dni dětí. Ty nejúspěšnější pozveme na policii, kde jim předvedeme výcvik psů, podívají se do laserové střelnice nebo ke kriminalistům," připomněla Lenka Urbánková.

Ve všech okresech Zlínského kraje se školáci asi za dva měsíce zúčastní akce nazvané "Jablko a Citron". "Děti se zúčastní policejní akce zaměřené na kontrolu rychlosti v obci. Dobré řidiče, kteří pojedou ohleduplně, odmění jablkem. Špatní řidiči, kteří jezdí rychle, dostanou citron," vysvětlil policejní mluvčí z Uherského Hradiště Jaromír Krejčíř. Pokračovat bude také dopravní výchova na školních hřištích.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Ochladí se. Bude opět sněžit, ale v nížinách se sníh neudrží

V Zermattu husté sněžení a nebezpečí lavin uvěznilo 13 tisíc lidí (9. ledna...

Po velmi teplém začátku ledna budou příští čtyři týdny chladnější. Na horách připadne další sníh. V nižších polohách se...

Je třeba se zbavit Sobotky a více zdanit velké firmy, radí Paroubek ČSSD

Jiří Paroubek na konferenci v hotelu Ambassador, kde radí sociální demokracii,...

Expremiér Jiří Paroubek, který se od minulého roku neúspěšně snaží vrátit do řad členů ČSSD, pořádal v neděli...

Většina trápení se odehrává jen v hlavě. Rady přicházejí přes Facebook

studentka, ilustrace

Deprese, únava, stres. Spousta studentů se potýká s psychickými potížemi. Odborníci z lékařské fakulty Masarykovy...

Odvážné maminky ukazují poporodní bříška
Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají uvnitř ženského těla. Rostoucí bříško, nově získaná kila, napnutá kůže - i tyhle proměny k němu ale patří.

Najdete na iDNES.cz