Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Policie rekonstruuje střelbu u Neprakty

  16:28aktualizováno  16:28
Téměř osm hodin zjišťovala policie na místě okolnosti incidentu, při němž 27. prosince ochranka diskotéky Neprakta klub v Mostě smrtelně postřelila dva mladíky. K rekonstrukci přišlo 12 svědků. Na páteční pokračování jich policie pozvala dalších asi deset.

Tři hole, představující baseballové pálky, se objevily nad hlavou skupinky figurantů před mosteckým klubem Neprakta.

"Především chceme porovnat informace o počtu zbraní a o tom, kdo a jak je používal," řekla na počátku akce mluvčí krajské policie Jarmila Hrubešová.

Zjistit, jestli byli útočníci ozbrojeni, je pro policii klíčové. Každá ze stran totiž líčí konflikt po svém a od počátku tak proti sobě stojí dvě verze.

Podle té první se ochranka podniku bránila útočníkům s noži a pálkami a šlo jí i o život, takže byly splněny podmínky nutné obrany.

Druhá verze popisuje dvojnásobnou vraždu, při které agresivní ochranka napadla bezbrannou skupinku návštěvníků, a když se konflikt vyostřil, začala do ní bezdůvodně střílet.

"Nelze odhadnout, kdy se podaří zjištěná fakta vyhodnotit. Zatím není nic nového. Stále platí, že z výtržnictví jsou obviněni čtyři mladíci, kteří se měli násilím dožadovat vstupu do objektu diskotéky," poznamenala Hrubešová. - více o obvinění zde

Rekonstrukce naopak nezodpoví jednu ze zásadních otázek - jestli smrti dvou lidí mohla zabránit policejní hlídka, která podle některých svědků byla na místě a nezasáhla.

Tím se vyšetřovatelé při rekonstrukci nezabývali. Postup policie při incidentu prošetřuje oddělení kontroly a stížností ústecké krajské policejní správy.

"Prověřování ještě neskončilo. Nicméně můžeme už jednoznačně říci, že policie nepochybila. Hlídka přijela na místo v době, kdy už incident vrcholil. V tom okamžiku už policisté nemohli prakticky nic dělat. Dokazuje to i záznam kamerového systému městské policie," tvrdí Hrubešová.

Policie předpokládá, že rekonstrukce bude pokračovat i v pátek.

ČTĚTE TAKÉ:
Články o střelbě v Mostě

Policie svolala před mosteckou diskotéku Neprakta svědky noční přestřelky z 27. prosince. Snaží se incident zrekonstruovat, 22. ledna 2004

Policista drží figurantovi ruku s pistolí při rekonstrukci prosincové přestřelky před mosteckou diskotékou Neprakta. Dva mladíci incident nepřežili, 22. ledna 2004

Figurant na zemi představuje mladíka, který byl postřelem 27. prosince před mosteckým klubem Neprakta, 22. ledna 2004

Policista konzultuje situaci při rekonstrukci přestřelky před mosteckým klubem Neprakta. Mluví s utajeným svědkem, 22. ledna 2004

Skupina svědků opakuje útok mladíků na mosteckou diskotéku Neprakta, který skončil 27. prosince přestřelkou. Dva mladíci zemřeli, 22. ledna 2004

Figurant střílí z pistole při rekonstrukci prosincové přestřelky před mosteckou diskotékou Neprakta. Dva mladíci incident nepřežili. (22. ledna 2004)

Policejní komisař řídí figuranty při rekonstrukci prosincové přestřelky před mosteckou diskotékou Neprakta. (22. ledna 2004)

Na rekonstrukci prosincové přestřelky před mosteckou diskotékou Neprakta se přišla podívat i Valeria Šatoplechová, babička zastřeleného Milana Mareše, který zemřel v nemocnici. (22. ledna 2004)

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Soud osvobodil liberecké zastupitele v kauze městských pozemků

Jiří Kittner u soudu.

Odvolací soud potvrdil osvobozující verdikt pro třiadvacet libereckých zastupitelů, kteří byli mnoho let stíháni v...

Žena chtěla po pražských strážnících otevřít kradené auto, zadrželi ji

Jako první byli na místě střelby v Napajedlích městští strážníci.

Na parkovišti u nákupního centra v Chlumecké ulici v Praze 14 požádala o pomoc strážníků žena, která si zabouchla klíče...

Jsem v lese a zraněná, nemůžu chodit, volala žena policistům

Ilustrační foto.

Policisté na Chebsku pátrali v lese po ženě, která se na procházce se psem zranila a nemohla chodit. Nevěděla ani, kde...

Najdete na iDNES.cz