Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Policie neví, kdo jí ukradl kamery

  12:39aktualizováno  12:39
Lužiny - Policie nedokáže říci, jak jí mohli zloději sebrat tři policejní kamery z Nových Butovic. Krádež objevili až třetího ledna pracovníci servisní organizace. S největší pravděpodobností je zloději ukradli o silvestrovské noci. Dvě z kamer, které ještě nebyly zapojeny, měly mít pod kontrolou prostory kolem stanice metra Lužiny.

Mluvčí Městské části Prahy 13 Petr Krajánek tvrdí, že v těchto místech se scházejí drogoví dealeři. "Je tedy možné, že těmto lidem tady prostě vadily," řekl. Tomu nahrává i tvrzení Martina Bernase z katedry radiokomunikací Českého vysokého učení technického. Podle něho mají tyto kamery, které slouží policii, pro zloděje malý význam. "Jinde se dají ukrást daleko kvalitnější," míní.

Zbývající kameru, která byla zapojena do monitorovacího systému, ukradli neznámí pachatelé přímo ze střechy radnice Prahy 13 na Ovčím hájku. V budově je nepřetržitě hlídací služba, která si však zlodějů nevšimla. "Strážní kontrolují pouze vnitřek budovy. Ven nechodí a na kameru ani nevidí," řekl mluvčí Krajánek.

Ukradení kamery si nevšimla ani obsluha operačního střediska obvodu Policie České republiky Prahy 5. Potvrdil to policista z obvodního ředitelství, který nechtěl být jmenován. Záhadou ovšem zůstává, proč policisté nepřišli dříve ani na krádež kamery, kterou mohli kontrolovat z řídicího pultu.

Policejní zdroj z Prahy 5 tvrdí, že dva policisté ve službě na obsluhu kamer nestačí. "Někde tady je personální dluh, nevím, jestli u nás, či u pražského policejního ředitelství, nebo policejního prezidia. Ale my jsme o navýšení stavů žádali již několikrát," řekl.

Směna kontroluje sedmnáct kamer z celé oblasti jihozápadní Prahy, které jsou napojeny na čtyři monitory. Pražská policejní mluvčí Eva Brožová kamerovou záhadu příliš nekomentovala. "Je to pro nás nepříjemná věc. Policejní ředitel Charvát požádal Prahu 5 o vysvětlení, ale dosud jej nedostal." Za krádež kamery, která je zapojena do monitorovacího systému, může podle něj s největší pravděpodobností obsluha. "Nedávali prostě pozor," dodal.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Poslanci se přeli o vydání Babiše a Faltýnka ke stíhání, rozhodnou v pátek

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek (oba ANO) byli vydáni Sněmovnou k trestnímu...

Spor o premiéra Andreje Babiše a šéfa poslanců Jaroslava Faltýnka, respektive o to, kdy Sněmovna rozhodne, zda je zbaví...

ŽIVĚ: Poslanci rozhodují, zda bude na policii dohlížet komunista Ondráček

Komunista Zdeněk Ondráček na schůzi Sněmovny

Sněmovna znovu rozhoduje o tom, zda komunista Zdeněk Ondráček, muž, který před listopadem 1989 v Pohotovostním pluku...

Policie znovu udělala razii u Rittigových právníků kvůli krácení daní

Protikorupční policie zasahuje v sídle právnické kanceláře MSB Legal, která

Policie po letech znovu vyrazila do právní kanceláře MSB Legal. Podle Vrchního státního zastupitelství to souvisí s...

Najdete na iDNES.cz