Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Policie našla tělo mrtvého Němce v deseti pytlech

  16:03aktualizováno  16:03
Policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu našli v lese u Krásna na Sokolovsku tělo brutálně zavražděného Němce. Bylo profesionálně rozřezané na kusy, zabalené do deseti igelitových pytlů a zakopané v půlmetrové jámě v hustém mlází.
Policie odmítá o případu sdělit bližší podrobnosti. Ilustrační foto

Policie odmítá o případu sdělit bližší podrobnosti. Ilustrační foto | foto: Petr Novotný MF DNES

Na místo, které se nacházelo asi sto metrů od cesty vedoucí ke Komářím jezírkům, v úterý večer přivedl policisty jeden ze tří obviněných. Ty policejní komando za dramatických okolností zatklo v neděli v centru Karlových Varů.

Pachatelé vylákali pětatřicetiletého německého občana do republiky začátkem června zřejmě kvůli svatbě s Češkou. Zabili ho a okradli. Sebrali mu auto a podle informací MF DNES také odčerpali z bankovní karty 140 tisíc korun.

"Bylo nalezeno mrtvé tělo. Pro trestný čin vraždy jsou stíháni tři lidé. Byli umístěni do vyšetřovací vazby," uvedla Dagmar Lindenthalová z Krajského státního zastupitelství v Plzni. To je vše, co o případu řekla, a nikdo jiný o vyšetřování nesmí mluvit.

Na místo nálezu policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu s sebou vzali i německé vyšetřovatele. A jako takzvanou nezúčastněnou osobu také Petra Zahrádku - krásenského zastupitele.

Podle něho bylo tělo rozřezáno asi na osmnáct kusů. Každý byl zabalen nejdříve do potravinářské fólie a pak ještě do igelitového pytle. Mrtvola ležela nejméně čtrnáct dní v půl metru hluboké, 125 centimetrů dlouhé a 75 centimetrů široké jámě.

"Torzo bylo částečně stažené z kůže. Podle toho, co jsem slyšel, mrtvolu zakopali v neděli 3. června odpoledne. Obviněný muž, který policii místo ukázal, šel najisto. Když viděl, jak mrtvola vypadá, málem se z toho sesypal. Hrnuly se mu slzy do očí. Říkal jsem si: Ty jsi tedy hrdina, když jsi dokázal udělat něco takového a teď tady budeš brečet," vyprávěl o okolnostech Petr Zahrádka.

Podle toho, co při policejní akci viděl a slyšel, si pachatel vybral Krásno pro pohřbení mrtvoly náhodou. Místo předtím neznal.

Zbytky těla zavražděného cizince v lese ohledávala patoložka. "Každý kus vystříhala z pytle. Vypadalo to velmi brutálně. Srdce bylo vyjmuté z těla, propíchnuté, aby v něm nebyla krev. Celé tělo bylo zbavené krevní tekutiny. Chvílemi tam padal názor, že to musel udělat někdo, kdo se vyzná. Tělo rozporcované jako od řezníka," poznamenal Petr Zahrádka.

Obviněný muž má za sebou údajně vojenskou minulost. Byl nebo snad ještě je vojákem z povolání a měl se zúčastnit i zahraniční mise. Policisté se ho v Krásně ptali, jestli měl komplice. On ale odmítl odpovídat a po poradě s právníkem se nechal eskortovat do vazební věznice.

Policie nechce o případu vůbec mluvit. "Informace poskytuje jen státní zastupitelství," řekla mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Blanka Kosinová. Lidem obviněným z vraždy hrozí až výjimečný trest.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Pracovnici pražské pekárny uvázla ruka ve stroji na rohlíky

Hasiči vyprostili ženě ruku ze stroje na rohlíky (17.1.2018)

Hasiči a záchranáři zasahovali odpoledne v pekárně v Praze na Vinohradech, kde jednu z pracovnic zranil stroj na...

VIDEO: Na Pražském okruhu se srazilo osm aut, tvořily se kolony

Na Pražském okruhu se srazilo osm aut. (18.1.2018)

Před křížením Pražského okruhu a Rozvadovské spojky se ráno srazilo osm aut. Nikdo nebyl zraněn, ve směru na Ruzyni byl...

VIDEO: Lupič přepadl čerpací stanici, na obsluhu namířil rozprašovač

Zloděj držel v ruce nůž a poté vytáhl rozprašovač.

Netradiční zbraň si s sebou vzal lupič, který přepadl ve středu ráno čerpací stanici v Rozhovicích na Chrudimsku....

Najdete na iDNES.cz