Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Policie našla malou Gabrielku

  14:14aktualizováno  14:14
Jedenáctidenní Gabrielka z Liberce je na světě. Policie našla uneseného kojence v okolí Chrastavy. Dítě se zdá být v pořádku, přesto je na pozorování v nemocnici. "Z únosu byla obviněna 37letá žena," potvrdila mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková.

Liberečtí policisté ve čtvrtek večer obvinili ženu podezřelou z únosu. "Hrozí jí až tři roky vězení," uvedla mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková.

Policii navedli na stopu občané. Gabriela byla unesena ve středu krátce před čtvrtou hodinou odpoledne před cukrárnou v centru Liberce. - více zde

Jedenáctidenní holčička skončila v nemocnici na pozorování.

Lékaři se obávají dehydratace
Malá Gabriela byla plně kojené dítě. Protože policie zatím neví, jak se s dítětem zacházelo během únosu, lékaři se obávají dehydratace. Ta by kojenci hrozila, pokud by nedostal místo mateřského mléka plnohodnotné umělé mléko.

"Je důležité, aby dítě dostalo sedmkrát, osmkrát denně dávku mléka, a to sto až sto dvacet mililitrů," uvedl Martin Zítek, primář liberecké porodnice, kde šestadvacetiletá žena přivedla dítě na svět. "Jinak hrozí u takto malého dítěte dehydratace a vážné zdravotní komplikace."

Podle primáře byla malá Gabriela po propuštění z porodnice zcela v pořádku. "Bylo to zdravé dítě, nevyskytly se u ní žádné zdravotní komplikace ani problémy," uvedl Zítek.

Matka podle něj odešla z porodnice pátý den po porodu. "Novorozenec byl unesen o pět dní později, takže bych se nerad vyjadřoval k jeho zdravotnímu stavu v té době. I když na druhou stranu nepředpokládám, že by se něco dramaticky změnilo," dodal.

Dítě zmizelo před cukrárnou
Šestadvacetiletá čtyřnásobná svobodná matka Simona Jirotková odstavila modrobílý kočárek s nejmladším dítětem před Ovocným barem. Šla si koupit zmrzlinu. Když ani ne po dvou minutách vyšla ven, kočárek už v podloubí nestál. - více zde

Policisté okamžitě rozjeli rozsáhlé pátrání. O únosu dítěte informovali i hraniční přechody. Večer pak našli prázdný kočárek, na který je upozornili svědci.

"Noční pátrání bylo negativní. Kriminalisté odcházeli nad ránem domů. Akce bude pokračovat ještě celý den," řekl iDNES v 06:45 operační důstojník liberecké policie.

Matka se zhroutila
Matka holčičky se zhroutila a odmítá komunikovat. Policisté vyhodnocují stopy. Ráno měli dvě vyšetřovací verze. Podle první jsou motivem peníze. Podle druhé novorozeně odvezla psychicky vyšinutá žena.

Vyšetřovatelé však později nechtěli upřesnit, na jakých dalších verzích pracují, jaké prošetřují a jaké už vyloučili jako nepravděpodobné.

Policisté získali od svědků popis možné únoskyně desetidenní Gabriely. Svědci si všimli ženy s dítětem v náručí, která mezi 16:45 a 17:10 došla od Šamánkovy ulice kolem nemocnice až k Husově třídě.

Podle popisu jde o ženu asi třicetiletou, hubenou až vyžilou. Na první pohled působila divně a zanedbaně. Byla hubená a nápadně malá. Blond vlasy měla vzadu stažené do ohonu. Kolemjdoucí upoutala její zanedbaná pleť a špatný chrup. Policie požádala o pomoc veřejnost.

Cukrárna na Benešově náměstí v Liberci, odkud byl odpoledne unesen kočárek s desetidenní holčičkou Gabrielou. (21. dubna 2004)

Šestadvacetiletá čtyřnásobná svobodná matka Simona Jirotková, které bylo uneseno nejmladší dítě, sedí na ubytovně v Liberci. (22. dubna 2004)

Šestadvacetiletá čtyřnásobná svobodná matka Simona Jirotková, které bylo uneseno nejmladší dítě, sedí na ubytovně v Liberci. (22. dubna 2004)

Policisté kontrolují auta na hraničním přechodu v Hrádku nad Nisou. Pátrají po únoskyni 10denní Gabriely, která zmizela z kočárku před cukrárnou v centru Liberce. (22. dubna 2004)

Policisté kontrolují auta na hraničním přechodu v Hrádku nad Nisou. Pátrají po únoskyni 10denní Gabriely, která zmizela z kočárku před cukrárnou v centru Liberce. (22. dubna 2004)

Ubytovna na libereckém sídlišti, kde žije matka unesené Gabriely. (22. dubna 2004)

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

VIDEO: Při rozměňování peněz okradl zloděj nepozorného prodavače

Neznámý muž zmátl prodavače a sebral mu tisíce

Zmást prodavače a při opakovaném rozměňování peněz mu sebrat z pultu bankovky se podařilo zatím neznámému zloději v...

Osobní auto na Náchodsku prorazilo nádrž protijedoucímu kamionu

Nehoda kamionu a dvou osobních vozů na obchvatu České Skalice (23.1.2018).

Hlavní tah na Náchod ráno na více než hodinu uzavřela nehoda kamionu a dvou osobních aut, při níž utrpěli zranění dva...

Nejvyšší žalobce chce větší trest pro soudkyni, jež nechala muže ve vazbě

(Ilustrační snímek)

Snížení platu jako trest za nezákonné držení ve vazbě nestačilo. Takového názoru je nejvyšší státní zástupce Pavel...

Najdete na iDNES.cz