Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Policie chytila muže podezřelého z přepadení moldavského ministra

  9:48aktualizováno  9:48
- Policisté v pondělí večer zadrželi muže, který je podezřelý, že přepadl a oloupil moldavského ministra dopravy Afanasie Smochina v centru Prahy. Bližší údaje o zadrženém a okolnostech zadržení odmítla policie sdělit.
Moldavského ministra a jeho náměstka přepadli útočníci v centru Prahy minulé pondělí večer a okradli je o více než 50 tisíc korun a zbili. Bylo jich údajně šest a mluvili rusky.

Přepadení moldavského ministra dopravy Afanasie Smochina komentoval ministr vnitra Stanislav Gross: "Je to svým způsobem mimořádná záležitost. Doufám, že se mám podaří dostat se blíže k pachatelům."

Smochin se v Praze zúčastnil zasedání Rady ministrů Evropské konference ministrů dopravy. Státník byl přepaden mimo jednání, takže se podle Grosse nejedná o zanedbání bezpečnostních opatření. Krom toho žádný z účastníků konference nepožádal ministerstvo o osobní ochranu.

"Šestice mužů Smochina a jeho kolegu v Celetné ulici obstoupila a pod pohrůžkou fyzické likvidace nožem na nich vyžadovala peníze za ochranu," popsala přepadení Eva Miklíková z pražské policejní správy. Útočníci mužům dohromady ukradli čtyřiapadesát tisíc korun převážně v cizí měně.

Když se ministr chtěl bránit, zaútočili na něho rusky mluvící muži pěstmi. Dvě rány směřovaly do hlavy a jedna do levého boku.

Ministr poté vyhledal ošetření v nemocnici na Františku, jeho hospitalizace nebyla nutná.

Popis mužů, kteří přepadli moldavského ministra dopravy

Muži, který ministra nejvíce napadal, je zhruba 22 až 24 let. Je ramenaté, asi 170 centimetrů vysoké postavy. Má krátké zrzavé vlasy, oválný růžový obličej s dvěma bradavicemi na levé tváři a krátký nos.
Druhý z útočníků je zhruba třicetiletý muž hubené, asi 185 centimetrů vysoké postavy. Má středně husté černé vlasy, podlouhlý obličej, snědou vrásčitou pleť a černé oči. Byl oholen. Na sobě měl tmavé sako a v ruce držel nůž.
Třetímu z pachatelů je podle popisu asi 23 let, má hubenou, asi 178 centimetrů vysokou postavu a oválný obličej. V koutku úst se mu tvořily sliny. Na sobě měl krátkou šedou bundu a šedé džíny.
Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Jednotka ze Strakonic má pohotovost v NATO. Může jít kdykoli do akce

Protiletadlový komplet RBS-70.

Pro dvě stovky vojáků protivzdušné obrany ze Strakonic začala tříletá pohotovost v rámci Sil rychlé reakce NATO. V...

Policie viní z terorismu bývalého imáma z Prahy. Jeho bratr válčí v Sýrii

Muslimský duchovní vůdce Sámer Shehadeh v sídle Islámské nadace v Praze v roce...

Policie podle zjištění MF DNES obvinila z terorismu první tři Čechy. Jedním z nich je bývalý pražský imám Sámer...

Okamurův bratr chce v Praze 8 do Senátu, má už podporu místních lidovců

Hayato Okamura je aktivním členem katolické komunity v pražských Holešovicích.

Lidovci z Prahy 8 chtějí, aby za ně kandidoval do Senátu Hayato Okamura. Pokládají ho za výraznou a silnou osobnost, a...

Najdete na iDNES.cz