Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Policie chce znovu střílet před diskotékou

  16:37aktualizováno  16:37
Tragickou střelbu před mosteckou diskotékou pomůže objasnit policejní rekonstrukce. Policisté ani po třech týdnech vyšetřování nedospěli k jednoznačnému závěru, kdo za smrt dvou lidí může. Dokonce zřídili speciální telefonní linku, kam mohou lidé volat svá svědectví.

"Vyšetřování stále probíhá. Zatím nejsou žádné nové informace. Koncem ledna by ale měla proběhnout rekonstrukce události, od které si hodně slibujeme," řekla iDNES severočeská policejní mluvčí Jarmila Hrubešová.

Před mosteckým klubem Neprakta došlo 27. prosince k incidentu mezi ochrankou klubu a několika mladými muži. Během rvačky padlo několik výstřelů.

Osmnáctiletý mladík zemřel na místě. O rok starší muž podlehl zraněním v nemocnici. - podrobnosti a fotografie zde

Policie však nevyšetřuje pouze členy ochranky a mladíky, kteří je měli napadnout jako první. Případem se zabývá i zvláštní oddělení stížností a kontroly ústecké policejní správy.

K incidentu totiž přijela hlídka, která podle svědků zůstala sedět v autě a do potyčky se nevložila. Informaci potvrdily nezávisle obě strany sporu - mladíci, kteří napadli ochranku, i majitel diskotéky. Policisté to však popírají. - více zde

Světlo do celého případu by tak mohla vnést plánovaná policejní rekonstrukce. Ale nejen ta. Policisté zřídili zvláštní telefonní linku 974 421 351. Na číslo mohou volat ti, kteří byli svědky událostí v klubu Neprakta.

"Linka začne fungovat od pondělí 19. ledna a bude k dispozici každý všední den od sedmi do patnácti hodin. Skončit by měla 6. února. Policie zaručuje volajícím naprostou diskrétnost," uvedla Hrubešová.

K podobným opatřením sáhli policisté v Ústeckém kraji zatím pouze ve výjimečných případech. Linka se však nesoustředí pouze na události před klubem Neprakta.

Vybírá se na Mostecku výpalné?
Policie prověřuje informace, zda podnikatelé na Mostecku musí odevzdávat výpalné. Zřídila dokonce i speciální policejní tým. Podezření, že v okrese podnikatelé skutečně čelí vydírání, získali policisté právě v souvislosti s vyšetřováním incidentu před diskotékou.

"Určité poznatky jsme získali sami v průběhu vyšetřování, navíc se podobné informace objevily v tisku. Tým odborníků, který byl kvůli tomu sestaven, tyto informace analyzuje," sdělila Hrubešová.

Respekt: Most ovládají mlátičky
Informace o vybírání výpalného nedávno přinesl týdeník Respekt. Podle něj je Most dalším severočeským městem, které ovládl gang všeho schopných mlátiček.

Bijí jen tak pro zastrašení lidi, přepadají noční podniky ve snaze dostat výpalné, poškodit konkurenci nebo si vynutit levnou koupi jejího podniku.

Na neuspokojivé poměry na Mostecku před časem poukázal i zpěvák Martin Maxa, který provozuje klub v Litvínově.

"Litvínov je nebezpečné město, bohužel je to tak. A policie dělá, jako by se nic nedělo. Mám pocit, že skupina místních grázlů je spjatá právě s policií, a proto jim všechno prochází. A to dřív nebývalo, před čtyřmi roky byl Litvínov klidnější" otevřeně popsal situaci Maxa v rozhovoru pro MF DNES.

Policisté však potřebují svědky, kteří by tyto informace potvrdili. Lidé, kteří něco vědí o případech výpalného, mohou zavolat na speciální linku 974 421 351. I jim podle Hrubešové policie zaručuje naprostou diskrétnost.

Policisté přijmou i písemná svědectví na adrese: Policie ČR Správa severočeského kraje, Služba kriminální policie a vyšetřování, Lidické náměstí 9, Ústí nad Labem, 401 79.

Okolí diskotéky bylo okamžitě po příjezdu policie ohraničeno policejní páskou. Nikdo nemohl dlouho dovnitř ani ven. Po střelbě před klubem v Mostě jeden muž zemřel, druhý byl těžce zraněn. (27. prosinec 2003)

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Vandal zdemoloval náhrobky na hřbitově, přitom už měl být ve vězení

Vandal poničil na hřbitově jedenáct hrobů. Když ho policisté dopadli, ukázalo...

Jen dva dny stačily policistům z Olomoucka na vypátrání vandala, který na jednom z tamních hřbitovů poničil část...

V rychlém pruhu na D5 stálo auto, nebezpečnou situaci natočila záchranka

Odstavené auto v levém pruhu dálnice ohrožovalo ostatní řidiče

Krajští záchranáři upozornili na nebezpečnou situaci, kterou zaznamenali dopoledne na dálnici D5 u Plzně, kde stojící...

Zdrogovaný cizinec ujížděl na letních gumách, z auta vyskočil za jízdy

Kradené BMW.

Černé kradené BMW ujíždělo na letních pneumatikám policistům v Novém Městě pod Smrkem. Řidič nakonec z auta, které mělo...

Najdete na iDNES.cz