Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Pokutoval šéfovu tchyni. Musel pryč

  1:00aktualizováno  1:00
Dal jsem pokutu tchyni ředitele městské policie a dostal jsem vyhazov. Tak popisuje bývalý šumperský strážník strážník Stanislav Grygar, jak přišel o práci. Krajský soud v Olomouci nyní potvrdil, že byl propuštěn neoprávněně. Grygar se tak po třech letech a soudních tahanicích může vrátit.

"Jednání zaměstnavatele bylo vedeno s úmyslem způsobit žalobci škodu," konstatoval soudce.

Kromě návratu do zaměstnání může strážník počítat s náhradou ušlé mzdy za tři roky. "Jsem s rozsudkem spokojen a rád se vrátím do služby," řekl Grygar.

"Začalo to tím, že mě nutili podat si dohodu o zrušení pracovního poměru. Když jsem odmítl, nabídli mi dvouměsíční odstupné," řekl Grygar.

Znovu odmítl. "Potom přitvrdili a dali mi výpověď pro hrubé porušení pracovní kázně, které se nekonalo. Následovala výpověď z organizačních důvodů. Ty rovněž nebyly," popisuje Grygar.

Vedení policie si stále stojí za svým. "Mohu jen říci, že výpověď byla oprávněná," odmítl šéf městské policie Zdeněk Dočekal, že by dal Grygarovi výpověď kvůli pokutě své tchyni.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Kde je doma prezident. Na Hradě má tři byty nebo Lumbeho vilu

Pražský hrad - sídlo českých prezidentů

Stát ve státě s vlastní policií, armádou – Hradní stráží, hasičskou stanicí, samosprávou a přísně střeženou hranicí. To...

Co způsobilo požár hotelu v Praze? Hostem Rozstřelu bude mluvčí hasičů

Martin Kavka, tiskový mluvčí pražských hasičů

Pondělním hostem diskusního pořadu iDNES.cz Rozstřel bude mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Jeho kolegové mají za...

Předsedou Zelených se stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4

Předsedou Strany zelených se stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4.

Předsedou Zelených se v sobotu stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4. Většinu získal už v prvním kole volby. Měl dva...

Najdete na iDNES.cz