Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


On-line reportáž

15:54
Vážení čtenáři, spolu se soudním stáním končí i on-line reportáž. Děkujeme za pozornost!
15:53
Soudce Šott poté hlavní líčení přerušil do pátku 13. dubna, kdy by měl padnout rozsudek.
15:52
"Kdyby mi pan Bárta nepředal úplatek, neměl bych co přijmout. Kdyby si mě nechtěl koupit, tak tu teď nestojíme. Kdybych si chtěl úplatek nechat, rozhodně o něm nebudu hovořit," řekl na závěr.
15:50
"Jsem přesvědčen, že nahrávka byla pořízena 29. března. Nepředal jsem ji hned, protože ji považuji za neprůkaznou, nemá dostatečnou hodnotu. K jejímu předložení jsem se rozhodl až po lživém vyjádření Michala Babáka. Jinak bych nahrávku nikdy nezveřejňoval," uvedl Škárka.
15:47
Poté, co nahlásil úplatek, se prý Škárkovi dramaticky změnil život. "Svým způsobem to považuji za špatný signál společnosti. Nahlášení úplatku je v tomto případě trestáno. Jsem přesvědčen, že jsem udělal vše pro splnění povinnosti nahlášení trestného činu. Dnes už bych ale asi některé jednotlivosti udělal jinak." Na mysli má prý například cestu do Afghánistánu.
15:45
Škárka prý dlouhodobě chtěl nestandardní situaci ve VV řešit. "Za pomoci novinářů, kterým jsem poskytoval informace, jsem chtěl ukázat pravdivý obraz toho, co se ve straně děje."
15:44
"Bárta si politiku představoval jako tunel a jako boj a neustálé podrážení nohou lidí, se kterými si podal ruce. Ukázalo se, že VV jsou diktátorsky řízené panem Bártou podle toho, jak se zrovna vyspí," prohlásil Škárka.
15:40
Škárka shrnul své působení ve Věcech veřejných. V době, kdy začal projevovat nespokojenost, se prý stupňoval tlak na jeho osobu a začaly se i objevovat umělé kauzy.
15:36
Ke slovu se dostal Jaroslav Škárka. Bártova obhajoba prý smíchala neslučitelné věci a interpretovala je nepřijatelným způsobem, proto se k ní nebude vyjadřovat.
15:35
Bárta končí své vyjádření. Prý by toho ale mohl říct ještě víc. Nakonec zopakoval, že se necítí vinen.
15:34
Bárta ještě připomíná rozpory ve výpovědích Kristýny Kočí. "Hovořila tu o tom, že na nahrávce účelově lhala. Její vyjádření nejsou, myslím, obecně moc věrohodná."
15:31
Bárta rozebírá Jaroslava Škárku: "Říká nepravdu, když tvrdí, že jsem chtěl pana Rödla instalovat do plzeňského klubu VV nebo že jsem chtěl tento klub zrušit." Dále podle něj Škárka lže, když tvrdí, že nevěděl, že si jde pro půjčku. Nesrovnalostí je ale víc a Bárta tak s jejich vypočítáváním nekončí.
15:25
Bárta už nechce zdržovat, ještě ale upozorní na několik nesrovnalostí ve výpovědích.
15:21
Vrací se ke vztahům s Kristýnou Kočí, kdy od něj poslankyně přijala pozvání na Ples v Opeře. "Je jasné, že mezi námi debata probíhala nejen formálním, ale i neformálním způsobem." Prý jí nic nediktoval, ale radil.
15:19
Bárta znovu opakuje, že považuje za svou největší chybu, že neuzavřel na půjčky pro Kočí a Škárku smlouvy.
15:16
Soudce Jan Šott vrátil Bártovi slovo, a poslanec tak pokračuje ve své závěrečné řeči. Dál se vyjadřuje ke slovům jednotlivých svědků.
15:13
Bárta se na své místo vrátil dřív než ostatní, se skloněnou hlavou prochází své poznámky.
15:02
Soudce Šott Bártu přerušil a vyhlásil další kuřáckou přestávku.
14:58
Bárta už mluví přes hodinu. Pozornost přihlížejících v soudní síni opět upadá, přispívá k tomu ale i vydýchaný vzduch a rostoucí teplota.
14:53
Bárta znovu zopakoval, že poslanec Vacek si od něj půjčil, protože nechtěl sahat na své úspory. "Psychologie toho, že vracím peníze na svůj účet, je jiná, než když je vracím třetí osobě."