Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Pojďme znovu vymezit mandát Fischerovy vlády, vyzývá ODS

  17:03aktualizováno  17:03
ODS chce "co nejdříve" jednat o definování mandátu úřednické vlády premiéra Jana Fischera. Politiky uspokojila reformním balíčkem, který prošel Sněmovnou, a vládnout zřejmě bude až do jarních voleb. O mandátu chce se stranami mluvit i premiér Fischer.

ODS se snaží udržet si „konstruktivní iniciativu“. Krátce po schválení protikrizového balíčku chce vyřešit další mandát Fischerovy vlády. | foto: Stanislav PeškaČTK

"Situace po schválení rozpočtového balíčku, který umožňuje sestavení rozpočtu na rok 2010, spěje k pokračování vlády Jana Fischera do řádných voleb v polovině příštího roku. Nyní je proto nutné stanovit mandát takové vlády, a to jak v exekutivní, tak v legislativní oblasti," uvedla ODS v tiskové zprávě.

Za tím účelem se předseda strany Mirek Topolánek dopisem obrací na předsedy ostatních "demokratických parlamentních stran" - ODS tak říká skupině všech stran vyjma komunistů - a žádá je o diskusi nad mandátem vlády.

Podle mluvčího ODS by se mělo takové jednání konat "co nejdříve" - ještě před tím, než se s politiky také kvůli mandátu vlády sejde premiér Jan Fischer.

"Teď samozřejmě budeme se stranickými sekretariáty řešit, kdy je možné takovou schůzku uspořádat," podotkl mluvčí ODS Jakub Stadler.

Šéf občanských demokratů rovněž vyzval Fischerovy ministry, aby "nedělali žádné zásadní personální nebo exekutivní změny" a aby "neuskutečňovali žádná rozhodnutí, která nejsou součástí mandátu překlenovací vlády".

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Šlechtová se ohání „červeným tlačítkem“. Trochu blouzní, říká Vondra

Ministryně obrany Karla Šlechtová přichází na jednání vlády (17. ledna 2018)

Ministryně obrany Karla Šlechtová tvrdí, že u sebe neustále nosí „červené tlačítko“ pro případ nejvyšší potřeby. Odmítá...

Velká jízda do pekla. Život Terezy, kterou drží v Pákistánu za pašování drog

Tereza H., kterou v Pákistánu zadrželi za pašování drog, s kamarádkou Simonou.

Jednadvacetiletou Terezu H. přivedl divoký styl života až do pákistánské vazby za pašování drog. Se svou kamarádkou...

Většina trápení se odehrává jen v hlavě. Rady přicházejí přes Facebook

studentka, ilustrace

Deprese, únava, stres. Spousta studentů se potýká s psychickými potížemi. Odborníci z lékařské fakulty Masarykovy...

Najdete na iDNES.cz