Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


On-line reportáž

ON-LINE REPORTÁŽ
15:31
Končí přímý přenos a on-line reportáž z pohřbu skladatele Karla Svobody. Děkujeme za pozornost. Videozáznam z posledního rozloučení zpracováváme a najdete ho během dnešního večera ZDE.
15:28
 • Meky Žbirka s manželkou Katkou přicházejí na pohřeb Karla Svobody

  Meky Žbirka s manželkou Katkou přicházejí na pohřeb Karla Svobody / Autor: Lukáš Bíba

15:21
Podle reportérky iDNES.cz byla nálada v obřadní síni "protirenčovská" (Renč totiž viní Vendulu Svobodovou, že byla jednou z příčin, proč se Svoboda zabil).
15:20
Zpěvák Dan Hůlka na dotaz iDNES.cz, jak vychází Vendula se Svobodovými dětmi z prvního manželství, odpověděl, že o tom moc neví: "Jana s Petrem žijou jinde, ale ta svině Filip Renč jim určitě něco nakecal, když zůstali při písni Ještě, že tě lásko mám jako jediní sedět!"
15:19
Lidé hromadně odcházejí.
 • Hudebník Petr Janda s o čtyřicet let mladší manželkou Alicí na pohřbu Karla Svobody

  Hudebník Petr Janda s o čtyřicet let mladší manželkou Alicí na pohřbu Karla Svobody / Autor: Lukáš Bíba

15:13
Jedna žena během pohbřbu v davu zkolabovala. Záchranáři ji však rychle ošetřili, žena už je v pořádku.
15:09
Část pozůstalých a pozvaných opouští krematorium bočním vchodem.
15:09
Kondolence skončily. Pozůstalí se odebrali do předsálí. Velký sál zůstal otevřen dalším příbuzným.
15:06
Karel Gott odmítl rozhovor s redaktorkou iDNES.cz slovy: "Teď ne". Byl zjevně rozrušený. Jeho přítelkyně Ivana Macháčková nemohla mluvit přes slzy. Rozhovor odmítl kvůli pohnutí také manažer Martin Michal a Jitka Zelenková.
15:03
Petr Muk odcházel z obřadu rozrušen. "Karel Svoboda prošel očistcem již na zemi, do nebe jeho duše vstoupila čistá," řekl zpěvák, který byl na pohřbu jediným řečníkem. Mluvil spatra. Muk: Svoboda často opakoval, že už nemá sílu
15:01
"Doufám, že jeho písničky budou žít dál," řekl iDNES.cz při odchodu ze smuteční síně herec Tomáš Krejčíř, známý z první série Rodinných pout.
14:55
Někteří lidé, kteří opouštějí pohřeb, si stěžovali na špatnou organizaci obřadu. Zaznívaly ironické poznámky typu: "To jsme teda národ. No to je pocta." Některým příchozím taky vadilo, že nezahlédli žádnou z celebrit.
14:51
Spousta lidí reagovala na výzvu bulvárního deníku, aby Svobodovi přinesli bílou růži. Desítky lidí si fotí rakev a květinovou výzdobu.
14:50
 • Obřadní síň je i po skončení obřadu stále plná lidí

  Obřadní síň je i po skončení obřadu stále plná lidí / Autor: iDNES.cz

14:45
Režisér Filip Renč nečekaně usedl do první řady mezi nejbližší příbuzné. Později vysvětlil, že to bylo na výslovnou žádost Svobodova syna z prvního manželství Petra. Vzbudil tím ovšem rozruch a projevy nevole. Hned po skončení obřadu zmizel, aniž pozůstalým kondoloval. Na otázku iDNES.cz, jak vzpomíná na Karla Svobodu, odpověděl, že je na pohřbu, ne na tiskovce.
14:41
 • Lidé pozůstalým kondolují

  Lidé pozůstalým kondolují / Autor: iDNES.cz

14:39
Před vchodem do krematoria už je prázdno. Kdo se chtěl dostat dovnitř a položit kytici, už tuto příležitost dostal.