Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Podvodníci falšovali lístky na koncert

  17:07aktualizováno  17:07
Policie hledá podvodníky, kteří prodávali falešné vstupenky na obří koncerty. Lístky tiskli pod hlavičkou pražské pobočky chomutovské firmy. Ta však v Praze vůbec nefunguje. Její vedení policii na podvody upozornilo poté, co jim začaly chodit faktury za pronájmy stánků. Ty však využíval někdo jiný.

Chomutovská společnost totiž žádnou filiálku v Praze nemá a stánkový prodej vstupenek po celém Česku nedělá.

"Někdo si zřejmě z obchorního rejstříku vzal údaje o společnosti, pořídil si razítka a jménem předchozího jednatele, jehož jméno také našli v rejstříku, podepisují smlouvy na pronájem mobilních stánků na výstavištích a v marketech," uvedla jednatelka společnosti Věra Flašková.

Ta je také jediná, kdo je oprávněn podobné smlouvy za firmu uzavírat.

Podvodníci si pak do pronajatých stánků najali lidi, kteří tam prodávali vstupenky na různé kulturní akce.

Falešní podnikatelé většinou zaplatí i zálohu za prodejní místo. Další faktury a smlouvy pak ale přijdou přímo do Chomutova.

"Právě tak jsme na podvod přišli. Dostali jsme kopii objednávky a faktury z Ostravy. Tam ale rozhodně žádnou činnost nevyvíjíme. Proto jsme vše předali policii," upozornila Flašková.

Podvodníci se jako pobočka chomutovské společnosti prezentovali například v Brně a Praze. Zda jsou vstupenky, které prodávají, pravé či nikoliv se zatím nepodařilo zjistit.

"Šetření je v začátcích. Musíme na něm spolupracovat s kolegy z míst, kde k tomu došlo. Zatím ale nelze konkrétní kroky zveřejnit, aby to neohrozilo práci na případu," uvedl chomutovský vyšetřovatel, který se případem zabývá.

Správa kulturních zařízení Chomutov je společnost, kterou zřízuje radnice. Nyní se obává o ztrátu dobrého jména a problémy při jednáních o kulturních podnicích, které pořádá.

"Vstupenky se prodávají třeba dva měsíce dopředu. Jestli jsou falešné, určitě nás to velmi poškodí," upozornila Flašková.

"Naše jméno špiní i nedoplatky za pronájmy prodejních míst, se kterými se na nás nyní různé společnosti obracejí," dodala.

Autoři: , ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Řidič je obviněný za střet s vlakem, k nehodě však přispěla i šíře přejezdu

Vlak odhodil zdemolované nákladní auto do příkopu.

K loňské srážce vlaku s nákladním vozem na železničním přejezdu v Žichlínku u Lanškrouna přispělo i to, že přejezd...

Případ gurua Járy se vrací na začátek, soudkyně vyloučila veřejnost

Jaroslav Dobeš alias Guru Jára při rozhovoru se svými žačkami v detenčním...

Poté, co původní tresty zrušil odvolací soud, řeší krajský soud ve Zlíně znovu případ Jaroslava Dobeše alias gurua...

Osobní auto na Náchodsku prorazilo nádrž protijedoucímu kamionu

Nehoda kamionu a dvou osobních vozů na obchvatu České Skalice (23.1.2018).

Hlavní tah na Náchod ráno na více než hodinu uzavřela nehoda kamionu a dvou osobních aut, při níž utrpěli zranění dva...

Najdete na iDNES.cz