Inzerát nabízel luxusní dovolenou se slevou, ale byl to pouze trik podvodníka (ilustrační snímek).

Inzerát nabízel luxusní dovolenou se slevou, ale byl to pouze trik podvodníka (ilustrační snímek).

Žena koupila „v akci“ luxusní dovolenou za 118 tisíc, o peníze přišla

  • 335
Snaha získat luxusní dovolenou s co možná největší slevou přišla nakonec velmi draho jednatřicetiletou ženu z Uherského Hradiště. Na internetu totiž objevila nabídku na "mimořádně zlevněný" pobyt za 118 tisíc korun. Žena peníze skutečně poslala, ale ukázalo se, že se stala obětí podvodníka. Zájezd nedostala a o peníze přišla.

Žena narazila na inzerát v polovině června. Nabídka slibovala třítýdenní pobyt pro dva na ostrově Mauricius v Indickém oceánu za 118 tisíc korun. Nabídka navíc hlásila údajnou padesátiprocentní slevu z původně dvojnásobné ceny, přičemž "úžasná sleva" měla trvat už pouze jeden den.

"Pod inzerátem byl uveden telefonický a e-mailový kontakt. Telefon nikdo nezvedal, tak zájemkyně napsala e-mailem žádost, načež jí přišly podrobnější informace. Poté se opět prostřednictvím e-mailu domluvila na termínu i ceně a její úhradě," popsal mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental.

Přestože žena s nikým jinak než přes e-mail nekomunikovala, když jí přišla smlouva s hlavičkou společnosti a bankovním spojením, žena bez váhání požadovaných 118 tisíc odeslala.

První podezření pak zákaznice domnělé cestovky získala, když ani po dohodnutých pěti dnech neobdržela letenky a poukazy na pobyt. Jako odpověď na její následný dotaz ji údajný agent kanceláře ujistil, že byl pouze zaneprázdněný a vše napraví. To ale bylo naposledy, co o něm žena slyšela.

Když si ověřila u letecké společnosti, že na její jméno žádné letenky rezervované nejsou, kontaktovala firmu uvedenou na hlavičce objednávky a sháněla se po agentovi. "Překvapení pracovníci jí řekli, že žádný člověk uvedeného jména u nich nepracuje a navíc se jejich firma zabývá pronájmem aut a rozhodně nejsou cestovní kancelář," podotkl Mergental.

Další cesta oklamané ženy už proto vedla na policii, která nyní případ vyšetřuje pro podezření z podvodu. "Pokud pachatele dopadneme, bude mu hrozit až pět let vězení," řekl mluvčí policie.

"Při nakupování na internetu je rozhodně vhodné podloženě vědět, s kým se reálně obchoduje, případně si totožnost a věrohodnost prodávajícího ověřit," připojil Mergental radu, jak se podobným internetovým podvodníkům vyhnout.


Video