Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Podváděný muž udusil kamaráda polštářem

  13:47aktualizováno  13:47
Devětačtyřicetiletý Oldřich Selucký může mít pocit, že se proti němu všichni spikli. Poté, co se rozvedl a ztratil zázemí v Hodoníně, zkusil začít nový život v Prostějově. Dopadlo to fiaskem. Když známý, ke kterému se nastěhoval, začal očerňovat jeho novou přítelkyni, udusil ho polštářem.

V pondělí se Selucký začal zodpovídat z trestného činu vraždy před senátem krajského soudu v Brně.

"Ten Prostějov mi zlomil vaz, prostě jsem to neunesl. Opustil jsem pěkné místo vinných sklípků, kde jsem měl plno kamarádů. V ten den jsem byl psychicky na dně. Byl to kámoš, nechtěl jsem ho zabít, jenom mu zavřít pusu," hájil se obžalovaný.

Oldřicha Seluckého potrefilo několik osudových ran současně. Ztratil práci a tím i bydlení v ubytovně, takže vzal za vděk podnájmem u Miroslava Mikuše. Ten se ale letošního 11. května opil a začal očerňovat jeho přítelkyni.

Znalci z oboru psychiatrie se vyjadřovali spíše ve prospěch obžalovaného. Podle Františka Skřivánka má Selucký lehce nadprůměrnou inteligenci, ale je psychopatickou osobností.

Chtěl slyšet příjemné věci
Není to nemoc, nýbrž porucha, kterou trpí až 8 až 13 procent lidí. V inkriminovaný den jednal Selucký v afektu, který provázel stav zlosti. Jinak není společnosti nebezpečný. K názoru kolegy se přiklonila i Marcela Šindelářová.

"Ten muž se usilovně snažil věřit, že je mu jeho přítelkyně věrná. Poškozený mu ale opakovaně říkal, co slyšet nechtěl. Motivem jeho agresivity byla snaha ho umlčet," uvedla lékařka.

Oldřich Selucký se po rozvodu dvakrát pokusil o sebevraždu a kvůli tomu také pobýval v psychiatrické léčebně v Kroměříži. Podle vlastních slov chtěl ale své problémy začít aktivně řešit.

"Nejsem žádný povaleč ani alkoholik. Domluvil jsem si práci v Chebu a zrovna se tam chystal odjet. Ten muž mě přemluvil, abych s ním šel na pivo a já jsem takový lidumil, že jsem mu ho i zaplatil. Jenže pak natvrdo začal pomlouvat Petru. Jak ležel, tak jsem k němu přiklekl a omotal mu hlavu polštářem. Jenom jsem s ním zatřepal a chvíli držel, aby už nemluvil," přiblížil obžalovaný osudný moment.

Když zjistil, co se stalo, sám zavolal policii. Znalci zjistili, že Miroslav Mikuš byl tak opilý, že jeho stav hraničil s otravou alkoholem, takže nebyl s to se vůbec bránit.

V zájmu co nejpřesnějšího popisu činu předvolala předsedkyně senátu ještě další svědky a jednání odročila. Pokud soud uzná Oldřicha Seluckého vinným z vraždy, hrozí mu deset až patnáct let vězení.

Oldřich Selucký se před brněnským soudem zodpovídá z vraždy známého. (20. září 2004)

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Řidiči sjel při selfie vůz do lomu, z nějž policie lovila kradená auta

Vytažení dalšího auta ze dna Velké Vápenky 15. ledna 2018

Nečekané rozuzlení má případ pátého auta, které našli potápěči na dně zatopeného lomu Velká Vápenka v Lahošti na...

Lupič vtrhl na radnici, ze stolu šokované úřednice vzal peníze a utekl

policejní auto

Desetitisíce korun ukradl neznámý pachatel v budově Městského úřadu v Orlové. Do pokladny radnice se dostal násilím, ze...

Po čelním střetu s kamionem je z auta jen kus šrotu, jeho řidič zemřel

Při čelní srážce kamionu s osobním vozem u jihomoravské obce Závist utrpěl...

Smrtí řidiče osobního auta a zraněním šoféra kamionu skončila pondělní čelní srážka těchto dvou vozidel poblíž...

Najdete na iDNES.cz