Lihovarník Vladislav Jarošek prožil vrcholné chvilky kariéry, když v roce 2011, poté, co v Mutěnicích založil buňku Strany práv občanů - Zemanovců, dorazil i tehdejší důchodce, nyní prezident Miloš Zeman. Jarošek pro něj vypálil „Zemanovku“ a svému idolu se zkusil vlichotit i zdviženou pěstí a sloganem „Smrt tunelářům“. Věděl, že Zeman na boji s „tuneláři“ stavěl v 90. letech svou politickou kariéru.
Sám už v té době přitom byl odsouzený za daňový podvod s lihem ve výši sedmdesáti milionů korun. Když vyšlo najevo, co má za sebou, Zemanovci se ho zřekli. Členem už není, mutěnická buňka byla zrušená.
Jaroškovi nyní skončila roční pauza, kterou měl ze zdravotních důvodů. Soud mu přerušil trest kvůli údajným problémům se srdcem. Nastoupit do brněnské vazební věznice měl do páteční půlnoci, ale neučinil tak, uvedl Český rozhlas, podle nějž byl Jarošek hospitalizován.
Krácení spotřební daně
„Jaroškova firma v roce 2003 vyrobila téměř 500 tisíc litrů denaturovaného lihu. Denaturační proces však nebyl úplný, společnost líh dostatečně neznehodnotila a měla z něj zaplatit spotřební daň. Podnikatel však líh do základu daně nezahrnul. Navíc uváděl, že dál z lihu vyráběl nemrznoucí směs Nemrazol,“ připomněl ČRo, co v roce 2010 napsala soudkyně Halina Černá.
Proti šestiletému uloženému trestu se podnikatel odvolal, v roce 2012 mu jej ale vrchní soud potvrdil.
Jaroškův advokát nyní odmítl sdělit o svém klientovi bližší informace, sám Jarošek je nedostupný. Podle stanice se mu přitížilo krátce před plánovaným nástupem do vězení. „Zdravotní důvody pana Jaroška stále trvají, musíte se ale zeptat jeho,“ řekl zpravodajskému webu Českého rozhlasu Jaroškův blízký spolupracovník, který si nepřál být jmenován.
Jaroškova anabáze s vyhýbáním se vězení tak pokračuje. Ze zdravotních důvodů nemusel nastoupit do výkonu trestu v lednu 2013, v době dalšího termínu nástupu o půl roku zase zmizel, načež ho v březnu 2014 zadržela policie na Slovensku.
Takto slavil podnikatel Jarošek s Milošem Zemanem v roce 2011: