Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Podívejte se na diplomovou práci premiérovy pravé ruky Jany Nagyové

  14:17aktualizováno  14:17
Média dostala diplomovou práci Jany Nagyové do titulků, čtenáři si ale doposud nemohli udělat vlastní obrázek. Deník MF DNES práci ředitelky premiérova kabinetu a Nečasovy nejbližší spolupracovnice získal. Přečtěte si ji v plném rozsahu.

Diplomová práce Jany Nagyové | foto: Koláž - iDNES.cz

Že premiérova pravá ruka Jana Nagyová získala titul za práci částečně vyhotovenou metodou Ctrl-C, Ctrl-V, není vlastně žádné překvapení.

Studovala totiž obor sociální a masová komunikace na Univerzitě J. A. Komenského. Tedy na soukromé vysoké škole z pražského Žižkova, jež se opsanými a slabými pracemi prominentů už zviditelnila. Například v případě bývalé šéfky kabinetu ministra školství Jany Machálkové nebo starosty Prahy 11 Dalibora Mlejnského z ODS.

Celá práce Jany Nagyové

(pozor, soubor pdf má velikost 27 MB)

Škola, jež si pyšně dala do názvu jméno "učitele národů", si další odhalenou plagiátorskou závěrečnou prací ničí svou pověst. Lépe řečeno - jen ji potvrzuje.

"Samozřejmě, těch případů jsme si vědomi, proto nově vše zpřísňujeme. Od letoška jsme kvůli tomu vstoupili do systému Theses, jehož koordinátorem je brněnská Masarykova univerzita a jenž odhaluje plagiáty a podobnosti mezi pracemi," řekl ve čtvrtek kancléř Univerzity J. A. Komenského Petr Blecha.

Na to, že loňská práce Jany Nagyové je z velké části opsaná, upozornil týdeník Reflex. Zjistil, že dlouhé pasáže jsou zkopírované z materiálů a webu ministerstva práce a sociálních věcí (více o zjištění čtěte zde)

Jak propagovat utajované?

Obsah práce

  • stránky 7-67: popis důvodů, proč kojenecké ústavy rušit
  • stránky 68-71: mediální podpora transformace péče o ohrožení děti

Právě rozbor mediální podpory "slíbila" Nagyová v názvu práce. Zabývala se jím ale okrajově.

Diplomová práce se složitým názvem "Mediální podpora Národního akčního plánu ke sjednocení a transformaci systému péče o ohrožené děti a rodiny" má i další slabiny.

MF DNES má práci o 78 stranách k dispozici. Dost překvapivé je už samotné pojetí. Ačkoliv název "diplomky" slibuje rozbor mediální podpory kontroverzního vládního plánu na rušení kojeneckých ústavů, až do strany 67 popisuje důvody, proč je rušit. Jde většinou o argumenty z dokumentů ministerstva práce a sociálních věcí.

Teprve na stranách 68 až 71 se Nagyová věnuje samotné propagaci záměru, tedy tomu, co je v titulu práce. A dochází k závěru, že mediální podpora je slabá a je potřeba ji zlepšit.

To je překvapující analýza od vysoké státní úřednice, která "byla u toho". Jana Nagyová svou diplomovou práci o nutnosti propagace vládního záměru dokončila v březnu 2011, přičemž tou dobou Nečasova vláda plán na nahrazení kojeneckých ústavů pěstounskými rodinami ještě tutlala.

Za co dáváme titul Mgr.

Nagyové kritika špatné mediální podpory zní úsměvně - žádná nebyla, naopak se plán tajil. A to proto, že jde o velmi sporný záměr, jenž má mnoho kritiků. A o němž se nevedla širší odborná debata.

Vedoucímu diplomové práce Radku Mezulánikovi ani nevadí, že dílo nebylo příliš k věci a navíc z významné části opsané.

"Magisterský titul se neuděluje jen za diplomovou práci. Studenti musejí absolvovat a získat patřičné hodnocení z více než třiceti odborných předmětů," řekl Reflexu.

Mnoho politiků či tajemníků poslední roky ničí věrohodnost vysokoškolského studia svými nevalnými pracemi nebo rychlostudiem. Vzkazují tím, že důležité není vzdělání a vědění, ale jen titul u jména.Hlavní zprávy

Nejčtenější

V Troji se zřítila lávka přes Vltavu, zranili se čtyři lidé

Pěší lávka u Trojského zámku v Praze se zřítila do Vltavy (2. prosince 2017).

Pěší lávka u Trojského zámku v Praze se zřítila do Vltavy. Čtyři lidé byli zraněni. Na místě zasahují záchranáři a...

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...USA nad Koreu poslaly raptory. Evakuujte Američany, zní z Washingtonu

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení.  Na snímku stroj...

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení. Manévry odsoudila jako provokaci Severní Korea, která...

Severokorejské lodě duchů připlouvají k Japonsku, jsou symbolem bídy KLDR

Jeden ze člunů, které v uplynulých týdnech připluly k pobřeží Japonska.

Kritický nedostatek potravin a zahraniční měny přispívá k tomu, že je na pobřeží Japonska vyplavováno stále více silně...

Za zřícení Trojské lávky může správce, postupoval špatně, říká soudní znalkyně

Pěší lávka u Trojského zámku v Praze se zřítila do Vltavy (2. prosince 2017).

Správce Trojské lávky mohl podle soudní znalkyně v oboru stavebnictví Miloslavy Pošvářové předejít neštěstí, kdyby...Další z rubriky

Obliba konopí roste mezi seniory, počet mladých uživatelů se stabilizoval

(Ilustrační snímek)

Během posledních pěti let v Česku výrazně přibylo rizikových uživatelů konopí. Statistická čísla ale tentokrát neženou...

VIDEA TÝDNE: Jak vypadala krádež století i nahý muž žijící ve křoví

Krádež století: František Procházka na záběru bezpečnostní kamery nakládá peníze

Záznam krádeže století, při které zmizelo půl miliardy korun, nebo video o muži, který se rozhodl žít ve křoví a úplně...

Opilý muž stopoval v noci uprostřed dálnice D46, srazilo ho auto

Zastavit stopaři se řidičce jedoucí ze Svitav do Litomyšle nevyplatilo....

Šestačtyřicetiletého muže srazilo v sobotu časně ráno na dálnici D46 na Prostějovsku osobní auto. Muž v tmavém oblečení...

Hyundai i10 1,0   Family +
Hyundai i10 1,0 Family +

r.v. 2017, naj. 3 482 km, benzín
177 000 Kč (s DPH)Najdete na iDNES.cz