Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Podezřelých v rodině Mauerových přibylo

  1:09aktualizováno  1:09
Nad rodinou Mauerových, kde svazovali nahého syna Ondřeje do komory a kde se zničehonic objevila tajemná dívka Anna, se stahují mraky. V sobotu uvalil soudce Antonín Krátký vazbu na třiatřicetiletou Kateřinu Mauerovou. Do věznice putovala za mladší sestrou Klárou, stíhanou za týrání a zbavení osobní svobody.

Kateřinu Mauerovou převáží policejní vůz do vazby. | foto: Otto Ballon MiernyMF DNES

Policisté podezřívají také jejich matku Elišku, která na jaře u opatrovnického soudu svědčila, že nastrčené dítě je Anička, nalezenec z Beskyd.

Sedmapadesátiletá Eliška Mauerová nechce uvěznění dcer ani podezření, že lhala soudcům, komentovat. "Nemám, co bych vám řekla, nezlobte se," zavolala v sobotu pouze z balkonu svého bytu.

Počet podezřelých ze spolupachatelství v celém případu se stále rozšiřuje. Další v řadě zatčených by mohla být Hana Bašová, přezdívaná Nenci. Ta pracovala s Kateřinou Mauerovou v domě dětí Paprsek a podle Ondřejovy výpovědi se podílela na jeho týrání: i ona ho prý zavírala do komory.

A právě kvůli týrání chlapce je ve vazbě Kateřina Mauerová. Policie ji stíhá kvůli zbavení osobní svobody ve spolupachatelství. "Obviněná je ve vazbě, protože by mohla ovlivňovat svědky nebo utéct," řekl soudce.

Kateřina podle jedné z verzí kriminalistů organizovala "stvoření" nového božstva, Aničky. Klamala úřady i okolí o identitě své kolegyně Barbory Škrlové, která se za Aničku vydávala.

Policejní vůz Mauerovou dopravil do vazební věznice Brno, kde už skoro tři týdny přebývá její sestra Klára. "Kateřina Mauerová má za sebou obvyklé přijímací procedury, byla umístěna do cely. Zatím je v ní sama," uvedla mluvčí věznice Soňa Haluzová.

Kateřininu sestru Kláru minulý týden po desetidenní hospitalizaci na psychiatrii vězeňské nemocnice přemístili zpět na běžné oddělení.

Chlapcům začíná výuka
Ani prostřední ze sester, dvaatřicetiletá Gabriela Pokorná, už nechce události komentovat. Stejně jako otec sedmiletého Ondřeje a desetiletého Jakuba Radek Coufal. Ten poslal do redakce pouze prohlášení, ve kterém se ohrazuje proti "absurdnímu zákazu" vidět se s dětmi.

Do Klokánku za chlapci nesmí nikdo z rodiny. Jakubovi a Ondřejovi podle vedoucí Klokánku Ditty Pokorné začíná v pondělí výuka. Bydlí spolu a Fond ohrožených dětí pro ně přijal pedagožku, která je bude do prázdnin individuálně vyučovat.

"Myslíme si, že by nebylo rozumné posílat je za současné situace do školy. Po prázdninách už bude, doufám, všechno jinak," uvedla Ditta Pokorná.

Až dosud učila Ondřeje, který měl povolenou individuální výuku, teta Kateřina. Vedoucí Klokánku dodala, že obě děti chodí na zahradu i ven a zejména Ondřej si to zjevně užívá.

Se sourozenci pracují znalkyně z oboru psychologie a psychiatrie, které mají zhotovit posudky pro soudní řízení. Podle právníků je kauza natolik zvláštní, že bude velice ošidné stanovit u stíhaných osob právní kvalifikaci.

"Klíčový bude motiv jednání těchto lidí," uvedla právnička Dagmar Gottweisová.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

Nejčtenější



Další z rubriky

VIDEO: Hledá se násilník z výtahu, žena se mu ubránila pepřovým sprejem

Policie pátrá po muži, který se pokusil ve výtahu znásilnit ženu

Pražští kriminalisté hledají muže, který se pokusil znásilnit ženu ve výtahu uvnitř domu v Bínově ulici v Praze 8....

VIDEO: Po honičce kolem města museli řidiče z auta dolovat policisté

Řidič odmítal vystoupil, policisté museli obuškem prorazit okno.

Ve zběsilou honičku se proměnila běžná policejní kontrola řidiče volva ve Vysokém Mýtě. Po osmikilometrové jízdě se...

V Tišnově hořel sklad klimatizací. Místní lidé neměli otevírat okna

Hasiči zasahují v Tišnově, hoří tam skladovací hala.

Třináct jednotek hasičů zasahovalo v Tišnově na Brněnsku, kde hořel sklad klimatizací o rozměrech padesát krát pět...

Najdete na iDNES.cz