Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


20:55
On-line zpravodajství ze sněhové kalamity pro dnešek končí, zprávy z dopravy a předpověď počasí najdete v jednotlivých článcích. Děkujeme za pozornost.
19:42
Hlášení o kalamitním stavu na Jablonecku, který silničáři později dementovali, vzešlo z iniciativy jednoho z dispečerů krajské správy silnic. „Chtěl poukázat na špatný stav na některých úsecích. Zvolil ale nevhodný způsob,“ vysvětlil ČTK dispečer Pavel Pospíšil.
19:30
Podle meteorologů se náledí tvoří od 17 hodin v polohách nad 500 metry nad mořem. Stejná situace potrvá do úterního rána. Ve výšce nad 600 metrů v Pardubickém, Královéhradeckém, Libereckém, Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji do večera sněžilo. V Jizerských horách, Krkonoších, Jeseníkách a Beskydech napadlo až 15 centimetrů sněhu.
17:40
Uvázlé kamiony stále komplikují dopravu v kopcích na Vysočině. V některých místech na silnici I/38 stojí policejní hlídky a snaží se dopravu řídit kyvadlově, aby mohla projet technika silničářů.
17:15
Kalamitní stav na Jablonecku neplatí, silnice jsou s opatrností sjízdné. Liberecká správa silnic kalamitu podle svých slov vyhlásila omylem.
16:37
Nesjízdný je podle silničářů i policie hlavní tah od Havlíčkova Brodu přes Jihlavu na Znojmo. Silnici I/38 ve všech větších stoupáních zablokovaly kamiony. Vozy silničářů se mezi nimi nemohou proplést. Na nejhorší místa míří policisté. Jedná se hlavně o stoupání u Štoků na Havlíčkobrodsku a o úsek mezi Stonařovem a Dlouhou Brtnicí na Jihlavsku. "Mnozí řidiči se snaží silnici objíždět po okolních komunikacích, ale tam je situace ještě horší," uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.
16:15
Silnici II/639 u Batelova na Jihlavsku částečně blokuje uvázlý kamion. Projet se s opatrností dá.
16:10
V Humpolci varuje policie před dopravním kolapsem. Na zasněžených ulicích se tvoří dlouhé kolony zejména na ulicích V Kopci, Okružní a Jihlavská.
16:06
Silnice II/ 602 nedaleko Hosova u Jihlavy je dočasně uzavřena kvůli vyprošťování uvázlého kamionu. Na místě je policie i silničáři.
15:56
Silničáři na Jablonecku vyhlásili kalamitní stav. V důsledku neustávajícího sněžení a nárazového větru se nedaří udržovat silnice provozuschopné.
15:43
Jihlavská meteostanice ČHMÚ ukazuje aktuální teplotu -0.6°C a od sedmé hodiny ranní napadlo 5 cm nového sněhu, informoval Petr Janoušek, pozorovatel počasí pro ČHMÚ v Jihlavě.
15:31
„Silnice mezi obcemi Ostravice a Bílá je pro nákladní automobily s přívěsem a návěsem uzavřena,“ řekl mluvčí moravskoslezských silničářů Milan Novák.
15:29
Kolona nákladních aut stojí na zasněžené silnici I/38 u Štok na Havlíčkobrodsku. Na místo míří silničáři.
15:14
Od 14:55 byla uzavřena silnice II/319 z Javornice do Pěčína z důvodu nehody polského kamionu. Uzavírka bude trvat do vyproštění vozidla.
15:11
Silnice mezi Třeští a Brtnicí je u Stonařova uzavřena kvůli vyprošťování uvázlých kamionů.
14:53
Ledovka pokryla i ulici 1. máje v Rožnově pod Radhoštěm a za přejezdem tam uvázl kamion. Kvůli tomu je zavedena kyvadlová doprava.
14:36
V kopcích mezi Stonařovem a Jestřebím na Jihlavsku museli hasiči pomáhat s vyprošťováním uvázlých kamionů. "Na silnici se už nevešel ani náš sypač, museli jsme požádat o pomoc hasiče," řekl dispečer Krajské správy a údržby silnici Jan Petrů. Podobná situace je podle něj i na silnici I/38 mezi Želetavou a Jihlavou a na některých silnicích poblíž Nového města na Moravě.
  • Vítr a sníh na silnici u Hruškových dvorů na Jihlavsku.

    Vítr a sníh na silnici u Hruškových dvorů na Jihlavsku. / Autor: Tomáš Blažek, MAFRA

14:21
V Huntířově u Jablonce nad Nisou uvázl na sněhu a ledu nad bývalou samoobsluhou linkový autobus. Nikdo nebyl zraněn. Současné době probíhá vyprošťování.
14:10
Na výjezdu Jablonce nad Nisou na Prahu uvázl u staré porodnice kamion. Na silnici leží zbytky sněhu a je s opatrností sjízdná.