Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


17:07
Vážení čtenáři, situace na silnicích se uklidnila. Meteorologové očekávají v noci slabé sněžení na horách a k ránu místy v západní polovině Čech. Končíme on-line reportáž. Situaci budeme sledovat v rámci běžného zpravodajství.
17:05
V obci Radnice na Rokycansku leží na silnici uježděný sníh na kterém uvázl kamion a blokuje silnici.
16:15
Pražští dopravní policisté během dne řešili větší množství nehod, než je běžné. Od šesté ranní hodiny do tří odpoledne jich napočítali sedmdesát. Prozatím největší komplikaci v dopravě způsobila dopravní nehoda tří kamionů na Novopacké ulici, ke které došlo krátce po osmé hodině ranní.
15:49
Náledí a sněhové jazyky komplikují jízdu po silnici I/4 mezi Horní Vltavicí a Strážným na Prachaticku. S opatrností je možné projet.
15:28
Pražští záchranáři aktuálně k patnácté hodině ošetřili již šest desítek úrazů po pádu. „Tradičně se jedná o úrazy hlavy, končetin, páteře, a to od zhmožděnin přes vyvrtnutí a luxace kloubů až po zlomeniny kostí,“ uvedla mluvčí záchranky Jiřina Ernestová. Nárůst zásahů až o třicet procent oproti běžnému stavu zaznamenali hlavně dopoledne. Po třinácté hodině se situace podle mluvčí záchranky stabilizovala.
15:10
Policisté varují před ledovkou na silnici mezi obcemi Smědčice a Sedlecko na Rokycansku. Vyzývají řidiče ke zvýšené opatrnosti.
14:44
U Polep na Litoměřicku sjel autobus do příkopu. Na místě zasahují hasiči. Nikdo nebyl zraněn.
14:10
Na silnici I/8 ve Velemíně na Litoměřicku dostal na zasněžené silnic smyk řidič osobního auta. Vozidlo skončilo v plotě rodinného domu,. Nikdo nebyl zraněn, ale místo je průjezdné jen s obtížemi.
13:51
Záchranáři ani silničáři v Plzeňském kraji neřešili do 13:00 závažnou kolizi. "Docela to zvládáme. Sněží na většině území, ale méně než ráno. Až přestane, jsme schopni do třech hodin uvést silnice do takového stavu, aby se jezdilo bez větších problémů," uvedl dispečer silničářů Jiří Slapnička.
13:36
Jihočeští policisté vyjížděli zatím asi ke 20 událostem. „Ale havárií bylo určitě víc, protože některé nám lidé nehlásí," řekl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner. Dodal, že žádná havárie si nevyžádala vážnější zranění nebo dlouhodobou uzavírku komunikace.
13:00
Pondělí přináší více nového sněhu hlavně do Čech a podobně tomu bude podle meteorologů i v úterý. Na teplé frontě by mělo sněžit zejména na západě Čech. Tam může podle předpovědního modelu za 24hodin napadnout až šest centimetrů nového sněhu.
12:14
Silnice ze Svojkovic na Holoubkov na Rokycansku je neprůjezdná pro vozidla nad 3,5 tuny .Na silnice je pold informací policie ledovka.
12:13
U Krajkové na Sokolovsku se srazil sypač s osobním autem. Na místě je policie. nikdo nebyl zraněn.
11:55
V Libereckém kraji by si motoristé měli dát pozor na rychlostní silnici I/35 z Liberce na Turnov i na hlavním tahu I/10 do Krkonoš. Od rána policie řešila v kraji sedm dopravních nehod, z toho jednu tragickou u Obory na Českolipsku. „Tam zahynuli při střetu kamionu s dodávkou dva lidé, další dva byli zraněni,“ řekla mluvčí poliice libereckého kraje Dagmar Sochorová.
11:36
Pražská policie eviduje zvýšený počet nehod, příčinou většiny z nich byl právě sníh. Po 10:00 se dvě auta srazila například v ulici K Podjezdu nebo v Chodské, auto havarovalo také ve Strakonické. "Až na výjimky se nehody obešly bez zranění," uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.
11:23
Kamion uvázl na na silnici I/64 u Vojtanova na Chebsku. Zasněžená silnice je pro nákladní auta nesjízdná.
10:59
Pro nákladní auta je uzavřená silnice I/39 ve Slunečné na Prachaticku. Důvodem je sníh a kluzká vozovka.
10:43
Na silnici I/22 u Střelských Hoštic na Strakonicku uvázl na sněhu kamion. Místo je obtížně průjezdné.
10:42
Kvůli silnému větru se dnes budou na silnicích v polohách nad 600 metrů tvořit sněhové jazyky. Výstraha meteorologů se týká Šumavy, severu a západu Čech
10:19
V Karlovarském kraji jsou srážky mnohde intenzivní a na promrzlých silnicích zůstává sníh ležet. V Krušných horách pak sněžení snižuje viditelnost na desítky metrů, problém mají i kamiony. Ráno zablokovaly silnici E 442 ve směru z Chomutova na Ostrov. Dopoledne pak stojící kamiony zablokovaly silnici I/6 z Karlových Varů na Prahu u Golfového hřiště v Olšových Vratech.