Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


14:07
Vážení čtenáři, počasí se uklidnilo a způsobuje jen sporadické problémy, proto on-line reportáž ukončujeme. Děkujeme za pozornost.
13:55
Královéhradečtí silničáři spolu s policií zkontrolovali zaplavené úseky silnic. Po této kontrole byl zprůjezdněn úsek z Třebechovic pod Orebem do Krňovic, silnice III/29813 Vysoká nad Labem zůstává nadále uzavřena.
13:32
Po sobotním tání připadl na horách během neděle a noci na pondělí nový sníh. Nejvíc sněžilo v Krkonoších. V Peci pod Sněžkou přibylo od nedělního do pondělního rána 31 cm, na Luční boudě 27 cm, na Labské boudě 25 cm, v Deštném v Orlických horách 22 cm. Celkově hlásí nejvíce sněhu Labská bouda 116 cm a Luční bouda 62 cm, uvádějí meteorologové na webu. (více zde)
13:01
Podle webu Dopravniinfo.cz je kvůli náledí uzavřena pro kamiony silnice číslo 10 z Tanvaldu do Harrachova.
12:16
Horská služba stále nedoporučuje hřebenové túry na Šumavě. Vlivem silného větru se lámou vršky stromů, stromy se mohou i vyvracet. Výstraha platí pro příhraniční oblast, především suché porosty v okolí Pramenů Vltavy, Černé hory, Březníku, uvádí na webu. (více zde)
11:42
Podle dopravního zpravodajství je u obce Líšnice na Orlickoústecku, kde probíhají práce na silnici, uzavřen předjížděcí pruh. Omezen je provoz jedním jízdním pruhem ve stoupání. Na místě je zablokovaný kamion, který brání v průjezdu ostatním vozidlům. Čeká se na příjezd posypového vozu. Na vozovce leží zbytky sněhu a ledu.
11:20
Podle meteorologů oproti rannímu předpokladu kulminovalo Labe na dolním toku při dosažení 1. povodňového stupně již ráno. Na všech ostatních tocích zasažených povodní jsou podle nich hladiny nadále na poklesu. Bdělost, první povodňový stupeň, nadále platí ještě na Tiché Orlici v Čermné n. O., na Orlici v Týništi n. O., na Labi v Přelouči v Brandýse n. L, Kostelci n. L., Ústí n. L., Děčíne, na Berounce ve Zbečně, na Svratce ve Veverské Bitýšce a v Brně, Poříčí, na Dyji u VD Nové Mlýny a v Ladné. Odborníci předpokládají, že na všech tocích se hydrologická situace měnit nebude, poklesy hladin budou nadále pokračovat.
11:01
Během posledních tří větrných dní se hasiči nezastavili. Průměrně hasiči denně zasahují 154 krát. V pátek 9. ledna asistovali u 489 událostí, v sobotu bylo nahlášeno 1203 případů a v neděli 11. ledna evidovala krajská operační a informační střediska hasičů celkem 462 výjezdů. Nejpostiženějšími kraji byly Středočeský, Jihočeský kraj, Pardubický a Vysočina, uvedla mluvčí generálního ředitelství hasičů Nicole Zaoralová. Během noci a dnešního rána se situace vrátila k normálu.
10:54
Kvůli zaplavení velkou vodou zůstávají zavřeny silnice III/29813 Vysoká nad Labem a silnice z Třebechovic pod Orebem do Krňovic.
10:38
Jízdu po dálnici D5 ztěžuje silný vítr, upozňuje web Dopravniinfo.cz
10:21
Příbram zakázala vstup do městských lesů. Podle předběžných odhadů tam v pátek a v sobotu popadalo až 1 500 kubíků dřeva. „Obyvatelé dočasně nesmí vstupovat do lesa. Mohou sice chodit po lesních cestách, ale musí být maximálně opatrní a neměli by vstupovat pod stromy, které jsou natrženy nebo se nějakým způsobem naklání,“ upozorňuje šéf Městských lesů Příbram František Chytka.
10:08
Horská služba v Beskydech nedoporučuje hřebenové túry a upozorňuje zledovatělý terén. (více čtěte zde)
09:38
Web Dopravniinfo.cz upozorňuje, že na silnici 263 u České Kamenice na Děčínsku leží na výjezdu z obce směrem na Varnsdorf mokrý a rozbředlý sníh, vrstva je vysoká asi šest centimetrů.
09:16
Na všech rozvodněných tocích se situace postupně stabilizuje. Ráno se na tocích vyskytovaly již pouze 1. povodňové stupně, na horních úsecích zasažených toků odborníci zaznamenali výrazné poklesy. Vzestupy v důsledku dotoku jsou pouze na středním a dolním toku Labe, kde jsou aktuálně 1.SPA, hlásili ráno meteorologové.
09:03
Na hřebenech Krkonoš fouká silný vítr. Lanovka z Pece pod Sněžkou jezdí jen na Růžovou horu. Její druhý úsek, až na nejvyšší vrchol Česka, stojí kvůli silnému větru, který pro bezpečný provoz lanovky nesmí přesáhnout 60 kilometrů v hodině. (více čtěte zde)
08:53
Od půlnoci do 8. hodiny ranní hasiči Pardubického kraje jeli zachránit 12 aut, které nezvládly jízdu na zledovatělé a zasněžené silnici. Většinou to byly kamiony, uvedla mluvčí Vendula Horáková. Nejvíc jich bylo na Svitavsku a Orlickoústecku.
08:38
Nehoda sypače a osobního auta komplikuje provoz na silnici 44517 v obci Malá Morávka na Bruntálsku. Místo je průjezdné s drobným omezením, informuje web Dopravniinfo.cz
08:37
Hraniční přechod do Polska v Harrachově byl po 08:00 znovu otevřen pro nákladní auta. Kvůli sněhu ho policie v noci na pondělí poněkolikáté za několik dní uzavřela.
08:29
I přes teplé a deštivé počasí je na hřebenech západních Krkonoš již přes 100 centimetrů sněhu, hlásí meteorologové. Přispělo k tomu také nedělní sněžení. Takže situace pro běžkaře se i nadále zlepšuje, uvádějí na Infomet.cz. (více zde)
08:21
Horská služba nedoporučuje v Jeseníkách hřebenové túry. Vlivem sobotního oteplení a deště je hřeben místy vytátý. Následným výrazným poklesem teplot sníh promrzl a vznikla ledovka, uvádí Horská služba na webu. (více zde)