Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


  • Objížďka
  • Nehoda
  • Uzavřená silnice
  • Sníh, námraza
07:21
Kvůli hromadné nehodě asi 15 aut je uzavřena pražská magistrála. Policie odklání dopravu ve směru na Prahu 7. Na sněhu a ledu bourala auta i jinde.
07:33
Na Hodonínsku na silnici I. třídy 54 uvízl kvůli námraze v kopci před hraničním přechodem Velká nad Veličkou kamion.
07:33
Na Rakovnicku na rychlostní silnici číslo 6 u Hořesedel směrem od Prahy na Karlovy Vary vyprošťuje technika vozidla po dopravní nehodě. Provoz, který je v tomto úseku sveden do jednoho jízdního pruhu, řídí policie.
07:36
Až deset centimetrů sněhu leží na silnicích na Olomoucku. Největší sněhovou nadílku hlásí silničáři v severním cípu regionu na Šumpersku a Jesenicku. Do terénu vyjela veškerá technika, silničáři však přesto nabádají k opatrnosti. Místy může totiž sníh namrzat.
07:39
Pět centimetrů sněhu napadlo v noci v Královéhradeckém kraji, motoristé by měli při svých cestách dbát zvýšené opatrnosti. Silnice I. třídy jsou po chemickém posypu převážně mokré, v horských oblastech Krkonoš na nich zůstává vrstva rozbředlého sněhu. Na většině území kraje navíc stále sněží. Kvůli hustému sněžení je snížená viditelnost.
07:41
Na dálnici D8 došlo ráno na 17. km k dopravní nehodě s lehkým zraněním. Komunikace je v tuto chvíli průjezdná jedním jízdním pruhem.
07:46
Na Praze-západ na silnici II. třídy číslo 603 v obci Jesenice uvízl kamion v mírném stoupání na zledovatělé vozovce a zablokoval celou silnici. Objížďka není stanovena, čeká se na odtah kamionu.
07:48
Intenzivní sněhové přeháňky komplikují dopravu v Pardubickém kraji, většina silnic je mokrých po chemickém ošetření. Například v okolí Hlinska, Lanškrouna či Skutče zůstává na vozovkách ujetá vrstva sněhu do dvou centimetrů. V okolí Poličky na Svitavsku se vlivem silného větru místy tvoří sněhové jazyky.
07:49
Na 142,5 km dálnice D1 ve směru na Brno došlo ve stoupacím pruhu k dopravní nehodě kamionu a dodávky bez zranění, vozidla blokují levý a stoupací jízdní pruh. V místě srážky se vytvořila asi 2 km dlouhá kolona vozidel.
07:52
Místy až deset centimetrů sněhu napadlo přes noc na silnice v jihočeské části Šumavy. Nejhorší situace byla časně ráno na silnicích na Prachaticku a Českokrumlovsku. Slabá vrstva sněhu pokryla i vozovky na Strakonicku. Do terénu vyjela veškerá technika, silničáři přesto nabádají k opatrnosti. Do horských oblastí by řidiči neměli vyjíždět bez zimní výbavy.
08:04
Na Vsetínsku u obce Jablůnka je ve směru na Valašské Meziříčí neprůjezdná silnice I. třídy číslo 57. Celou vozovku zablokoval v kopci kamion. Objížďka je vedena po místních komunikacích přes obec Bystřička.
08:04
Na Frýdecko-Místecku došlo na silnicie I. třídy číslo 11 v obci Jablunkov (U Sanatoria) k dopravní nehodě posypového vozu. Komunikace je neprůjezdná v celé šíři.
08:07
Jen se zvýšenou opatrností jsou sjízdné komunikace ve vyšších polohách Jihomoravského kraje. V regionu totiž od svítání hustě sněží, především na výše položených místech leží na silnicích po chemickém posypu až třícentimetrová vrstva rozbředlého sněhu.
08:08
Na Zlínsku od noci stále sněží. Suché a holé vozovky jsou pouze na Uherskohradišťsku. V dalších regionech leží na silnicích vrstva sněhu. Silničáři je průběžně pluhují a chemicky ošetřují, nedostanou se ale okamžitě na všechna místa, proto vyzývají řidiče, kteří nemají zimní pneumatiky, aby raději nevyjížděli. Problémy nastaly na hlavním tahu mezi Valašským Meziříčím a Vsetínem, kde v koloně uvízly dva sypače.
08:12
Ve Středočeském kraji se vyskytují pouze sněhové přeháňky. Na některých silnicích nižších tříd, například na Mělnicku nebo Kolínsku, leží zbytky rozbředlého sněhu. Všechny vozovky jsou sjízdné, je ale třeba dbát při jízdě zvýšené opatrnosti.
08:13
V Ústeckém kraji zkomplikovala ráno dopravu spíše námraza v nižších polohách než sníh na horách. Protože se námraza vyskytovala jen místy, nebylo v silách silničářů všechna místa ošetřit.
08:15
Motoristé bez zimní výbavy by neměli vyjíždět ani na silnice v Jizerských horách a západních Krkonoších. Za poslední dva dny tam napadlo místy až 20 centimetrů sněhu, silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. V otevřených úsecích a na hřebenech se vlivem silného nárazového větru tvoří sněhové jazyky. V horách od rána znovu sněží.
08:21
V Praha 6 na Evropské se ve směru do Dejvic srazila dvě osobní vozidla, která teď brání plynulému provozu. Nehoda se obešla bez zranění.
08:24
Na Mělnicku na dálnici D8 se na 21. km směrem na Prahu srazily dvě v koloně stojící osobní auta. Policie nabádá řidiče ke zvýšené opatrnosti.
08:29
Na Litoměřicku na rychlostní silnici číslo 8 je ve trojpruhu nad Velemínem na 30,5 km ve směru z Teplic do Prahy námraza na vozovce, která je tím pádem obtížně sjízdná pro nákladní dopravu. Začíná se tu proto tvořit kolona kamionů. Policie doporučuje zvolit objízdnou trasu přes Teplice, Ústí nad Labem, Lovosice.
08:42
V Praze 5 na Rozvadovské spojce ve směru na sjezd z dálnice D5 hustě sněží, viditelnost je asi jen 20 metrů.
08:43
V Praze 6 na Vítězném náměstí za výjezdem na Evropskou se střetly dva osobní automobily. Nehoda se obešla bez zranění. Vozy stojí v levém jízdním pruhu, kde brání provozu.
08:46
Některé silnice na území Moravskoslezského kraje jsou sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Sníh, který v kraji padá od ranních hodin, komplikuje dopravu především na Bruntálsku a Novojičínsku. Na Bruntálsku se řidiči mohou setkat místy s odstavenými kamiony, které před stoupáním či klesáním čekají na sypače.
08:48
Situace na silnicích ovlivnila i jednání soudu v Olomouci. Odvolací soud v případu kárně stíhané státní zástupkyně Radky Blahákové se dnes neuskuteční. Účastníci jednání uvízli totiž na zasněžených silnicích. ČTK to oznámil předseda senátu Vrchního soudu v Olomouci.
08:51
V Nymburku na křižovatce na Bobnice došlo ve směru na Mladou Boleslav ke srážce osobního automobilu a dodávky, na místo jede policejní hlídka, která tu bude provoz řídit kyvadlově. Nehoda se obešla bez zranění.
08:57
V Praze 9 došlo na Vysočanském náměstí přímo v křižovatce k dopravní nehodě dvou osobních vozidel, která momentálně blokují provoz.
09:00
Všechny silnice na Vysočině jsou podle cestářů sjízdné, ale se zvýšenou opatrností. Na celém území meteorologové hlásí sněhové přeháňky, které někde vlivem větru zhoršují viditelnost. Dálnice D1 a silnice první třídy jsou v kraji po chemickém ošetření většinou mokré. Silnice třetí třídy místy kryje vrstva zledovatělého sněhu.
09:02
Na Jihlavsku na silnici II. třídy číslo 406 se v obci Myslůvka srazila dvě osobní auta, která teď blokují celou silnici. Na místě je policie. Objížďka je vedena přes obce Černíč a Radkov.
09:12
Policisté na Olomoucku přijali dnes od ranních hodin už 40 oznámení o dopravních nehodách. K nehodám dochází na území celého okresu, zatím se obešly bez vážnějších následků. Policie žádá řidiče, aby jezdili se zvýšenou opatrností a přizpůsobili jízdu svým schopnostem, povaze vozovky a počasí.
09:25
Na dálnici D1 došlo na 152. km směrem na Brno u Domašova ke dvěma dopravním nehodám. Vozidla stojí v odstavném pruhu, policejní hlídka na místě šetří příčinu nehody. Na vozovce leží asi deseticentimetrová souvislá vrstva sněhu.