Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Po Rolling Stones zbyly jen odpadky

  16:17aktualizováno  16:17
Letná - Místo velkolepého pódia a obří obrazovky už jen plastové lahve, kelímky a tuny dalších odpadků. Legendární Rolling Stones v Praze na Letné vystřídali pracovníci Pražských služeb s lopatami. Nedělní megakoncert, na který přišly desetitisíce lidí, se podle policie obešel bez vážných incidentů.

Koncert britské formace v čele se zpěvákem Mickem Jaggerem, který v české metropoli oslavil své šedesátiny, skončil v neděli krátce před půlnocí.

Podle organizátorů dorazilo až 80 tisíc lidí.

"Koncert se obešel bez většího narušení veřejného pořádku a výraznějších zásahů policie. Policisté řešili pouze drobné incidenty," sdělil iDNES policejní mluvčí Ladislav Bernášek.

Policisté podle něj zadrželi pět lidí. Z toho pouze jeden skončil na policejní služebně kvůli výtržnosti.

Zcela náhodou totiž policisté na Letné objevili jednoho celostátně hledaného muže a tři cizince, kteří byli v Česku nelegálně.

"Ani při odchodu fanoušků po ukončení celé akce nebyli policisté nuceni výrazněji zasahovat. Celé opatření trvalo až do pondělních ranních hodin, kdy byl i obnoven provoz na uzavřených komunikacích," dodal Bernášek.

Bohatá fotogalerie a článek o koncertu

Na prostranství se nahromadily odpadky. Pracovníci Pražských služeb je lopatami házejí do přistavených kontejnerů.

Z kmenů stromů opodál ještě povlávají potrhané zbytky červeno a modrobílých pásek, u kterých o den dříve hlídkovali policisté a nekompromisně za ně nikoho nepouštěli.

Po pláni opět chodí pejskaři
Mimo oplocený areál, kde pomalu mizí obří podium a kovové tribuny, si už zase po pláni může jít každý kudy chce. Stejně jako blížící se žena v modrém džínovém oblečení, která venčí dva malé psí křížence.

"Nebojím se, že na něco šlápnou. Sice se tady válí spousty flašek počínaje šampaňským a tequilou konče, ale je tu tráva, takže jsem neviděla žádnou rozbitou," říká Renata Zetková, která bydlí u sparťanského stadionu.

Víc než obří koncerty jednou za čas jí vadí fotbalová utkání. "Koncert mě nechává v klidu, když to není každý den. Víc mi vadí fotbal, kdy se uzavřou cesty a člověk se nedostane domů," dodává žena a pokračuje v procházce.

To Nikolas Stojanovič s dvěma rhodéskými ridgebacky se nepořádku trochu obával. "Vzal jsem je raději tam do horní části," přiznává s tím, že nepořádek mu nevadí, protože bude určitě rychle zlikvidován. "Nic to není, jako vždycky," ukazuje rukou na hromady odpadků v okolí.

Přiznává však, že "pejskařů" je tady mnohem méně než jindy. "Už včera mnozí říkali, že raději půjdou do Stromovky."

Před polednem mají před sebou muži v oranžových vestách s lopatami ještě hodně práce. Z obrovské konstrukce s pódiem tou dobou zbývají už jen tři pilíře, tyčící se do výšky pátého patra okolních domů.

A letenským tunelem už místo stovek příznivců kapely s logem vyplazeného jazyka jezdí zase jenom automobily.

Místo velkolepého pódia a obří obrazovky už jen plastové lahve, kelímky a tuny dalších odpadků. Legendární Rolling Stones v Praze na Letné vystřídali pracovníci Pražských služeb s lopatami. (28. července 2003)

Místo velkolepého pódia a obří obrazovky už jen plastové lahve, kelímky a tuny dalších odpadků. Legendární Rolling Stones v Praze na Letné vystřídali pracovníci Pražských služeb s lopatami. (28. července 2003)

Místo velkolepého pódia a obří obrazovky už jen plastové lahve, kelímky a tuny dalších odpadků. Legendární Rolling Stones v Praze na Letné vystřídali pracovníci Pražských služeb s lopatami. (28. července 2003)

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Vlastník půdy napadl stavební povolení D11, dálnici má za černou stavbu

Dálnice D11 od léta 2017 končí u hradecké čtvrti Kukleny.

Vlastník půdy v trase dalšího úseku dálnice D11 se ohradil proti stavebnímu povolení. Podal rozklad, protože s ním...

VIDEO: Cestující museli do křižovatky tlačit autobus sněhovou břečkou

Cestující v Brně museli roztlačit autobus

Vlastní silou se museli minulý týden vypořádat někteří cestující MHD se sněhovou kalamitou v Brně. Jeden z autobusů...

Škoda po tragickém požáru, odříznutá alpská střediska a soutěž dřevorubců

Hasiči jim pomáhali uniknout pomocí výsuvných žebříků. (20. ledna 2018)

Sledujte Zprávy iDNES.tv. Dozvíte se, jakou škodu způsobil víkendový požár hotelu v centru Prahy, kolik peněz žádá po...

Najdete na iDNES.cz