Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Po razii se na Ukrajinu vrátí pět prostitutek

  15:21aktualizováno  15:21
Rozsáhlé razie zažily ve středu a v noci ubytovny, penziony a nevěstince na severu Čech. Stovky policistů si při celostátní akci Pobyt vyšláply na cizince nelegálně pobývající v Česku. Vybrali na pokutách 46 tisíc korun a vyhostili pět prostitutek a jednoho dělníka z Ukrajiny.

Akci řídila Cizinecká a pohraniční policie, středeční ráno bylo zaměřeno na ubytovny cizinců, zátah v nevěstincích proběhl v noci.

Do akce se krátce před osmou hodinou večer zapojilo celkem 181 severočeských policistů. Na kontroly vykřičených domů na Teplicku vyrazilo asi třicet policistů rozdělených do tří skupin.

"Majitelé podniků se navzájem ihned informují o prohlídkách. Proto musíme vyjet najednou v několika skupinách," vysvětlila mluvčí severočeské cizinecké a pohraniční policie Eva Hauková.

Už jsme dostali hlášku, že přijdete
Ze dvou aut před Barem Alibi v Dubí vyskákalo asi deset policistů. "Proč nás kontrolujete? Vždyť díky nám máte míň práce, holky nejsou na ulici, jsou u nás a v pohodě. A vy nám ještě děláte problémy. Vždyť nám se naše práce už ani nevyplácí," reagoval na prohlídku nájemce podniku Julius Demeter. Kontrola ukázala, že všech sedm zaměstnankyň podniku má řádné smlouvy o nájmu pokojíčků lásky v podniku i doklady a povolení k pobytu.

Na rodinný klan vypadá druhý podnik v pořadí, dubský Bar Appolo. "Nemůžu najít smlouvy, zeptejte se babičky, kde jsou," telefonoval nájemce baru Roman Horváth. "Strejdo, já je najdu," nabídla se jedna z prostitutek, asi osmnáctiletá dívky ze slovenským přízvukem.

Smlouvy se nakonec našly. Jedna z dam však není zapsána v Knize ubytovaných cizinců, nájemce tak dostal tisícikorunovou pokutu.

Podobně dopadlo i dvacet dalších podniků nabízejících na severu Čech sexuální služby. Policisté rozdali pokuty za 16 800 korun.

"Datum narození a adresa bydliště? To si nepamatuji," odpovídá asi osmnáctiletá prostitutka ze Slovenska, když ji v Appolu kontroluje policista občanský průkaz. "Buď je tak hloupá, nebo má cizí občanku," komentuje situaci policista. Příruční přístroj na kontrolu přihlašování pobytů nakonec ukazuje na první variantu, dívka má pobyt i doklady v pořádku.

Provozovatel dalšího podniku, dubského Hotelu Arsa, vítá policisty s úsměvem. "Už jsme dostali hlášku, že přijedete," říká. Smlouvy dívek i povolení k pobytu jsou řádné.

Nejvíc prostitutek pocházelo ze Slovenska
Většině legitimovaných prostitutek bylo 18 nebo 19 let, některé dosáhly plnoletosti v červnu, dvě z nich jsou těhotné. Více než polovina pochází ze Slovenska, jsou tu ale i Rusky, bělorusky nebo Ukrajinky.

Právě pět ukrajinských dívek z nevěstinců v Litoměřicích, Jablonci nad Nisou a Liberce policisté odvedli na služebnu, kde zjistili, že dámy mají prošlá víza.

Stejně "odchytili" i ukrajinského dělníka na ubytovně v České Lípě. "Všichni budou vyhoštěni na dobu jeden rok až pět let," doplnila Hauková.

V severních Čechách zkontrolovala policie 512 cizinců v 203 nevěstincích, penzionech a ubytovnách. S výsledky akce jsou policisté spokojeni.

"Je vidět, že si majitelé podniků nabízejících sexuální služby dávají pozor na to, aby měli v pořádku povolení a doklady dívek. Díky našim neustálým kontrolám," poznamenala Hauková.

Ve středu od pěti do deseti ráno proběhla i kontrola ubytoven cizinců. Padesát osm z 433 zkontrolovaných dostalo pokuty celkem za 29 200 korun. Neměli doklady nebo platné zdravotní pojištění.

Prostitutky z Dubí na Teplicku se ukrývají před fotoaparátem při policejním zátahu. Celostátní akce se zaměřila na nevěstince, penziony a ubytovny. (24. září 2004)

Prostitutky z Dubí na Teplicku prchají před fotoaparátem při policejním zátahu. Celostátní akce se zaměřila na nevěstince, penziony a ubytovny. (24. září 2004)

Prostitutka z Dubí na Teplicku se ukrývají před fotoaparátem při policejním zátahu. Celostátní akce se zaměřila na nevěstince, penziony a ubytovny. (24. září 2004)

Prostitutka z Dubí na Teplicku při policejním zátahu. Celostátní akce se zaměřila na nevěstince, penziony a ubytovny. (24. září 2004)

Policista kontroluje prostitutce z Dubí na Teplicku doklady. Policejní zátah byl součástí celostátní akce zaměřené na nevěstince, penziony a ubytovny. (24. září 2004)

Autoři: ,


Hlavní zprávy

Nejčtenější

V Troji se zřítila lávka přes Vltavu, zranili se čtyři lidé

Pěší lávka u Trojského zámku v Praze se zřítila do Vltavy (2. prosince 2017).

Pěší lávka u Trojského zámku v Praze se zřítila do Vltavy. Čtyři lidé byli zraněni. Na místě zasahují záchranáři a...

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...USA nad Koreu poslaly raptory. Evakuujte Američany, zní z Washingtonu

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení.  Na snímku stroj...

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení. Manévry odsoudila jako provokaci Severní Korea, která...

Severokorejské lodě duchů připlouvají k Japonsku, jsou symbolem bídy KLDR

Jeden ze člunů, které v uplynulých týdnech připluly k pobřeží Japonska.

Kritický nedostatek potravin a zahraniční měny přispívá k tomu, že je na pobřeží Japonska vyplavováno stále více silně...

Za zřícení Trojské lávky může správce, postupoval špatně, říká soudní znalkyně

Pěší lávka u Trojského zámku v Praze se zřítila do Vltavy (2. prosince 2017).

Správce Trojské lávky mohl podle soudní znalkyně v oboru stavebnictví Miloslavy Pošvářové předejít neštěstí, kdyby...Další z rubriky

V Krušných horách zapadl autobus plný seniorů, evakuovali je na skútru

Horští záchranáři evakuovali v Krušných horách ze zapadlého autobusu 48 seniorů...

Nevšední zážitek má za sebou padesátka seniorů, s nimiž cestou z výletu zapadl v Krušných horách autobus. Uvázl na...

Mladík deset let vyhrožoval dívkám a nutil je k sexu, začal v pubertě

ilustrační snímek

Policie navrhla obžalovat dnes čtyřiadvacetiletého muže z Náchoda ze znásilnění, sexuálního nátlaku a dalších...

Autobus se večer v pražských Vršovicích srazil s tramvají, tři zranění

Autobus MHD po srážce s tramvají v pražských Vršovicích naboural do sloupu...

Tři lidé utrpěli zranění při večerní nehodě autobusu městské dopravy s tramvají v pražských Vršovicích. Autobus po...

Vánoce potomků slavných: Žádné dárky i vila za miliony
Vánoce potomků slavných: Žádné dárky i vila za miliony

Jak vypadají Vánoce slavných? Někteří dodržují tradiční zvyky, jiní si svátek uzpůsobí podle sebe.Najdete na iDNES.cz