Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Plná ústa kritiky, ale skutek utek

  14:56aktualizováno  14:56
Pravicová opozice to zase v Poslanecké sněmovně projela. Přestože má většinu křesel a mohla sociálnědemokratickou vládu při hodnocení její činnosti za dva roky převálcovat, nedokopala se k žádnému usnesení.
Nepochopitelné. Během roku mají pravicoví poslanci plná ústa kritiky, ale když ji mají zformulovat do nějaké rezoluce a shodnout se na ní, je skutek utek.

Loni, když sněmovna hodnotila roční vládnutí Zemanova týmu, alespoň konstatovala, že činnost nynější sociálnědemokratické vlády neprospívá České republice. I když jí nechala vládnout dál. (Což je samo o sobě trestuhodné.)

Letos ani to ne. Jen osm hodin mlácení prázdné slámy. Neboli parlamentní diskuse ke zprávě vlády, kde se soubor ministrů vychválil až do nebes.

Není divu, že si Miloš Zeman po hlasování, které nikam nedospělo, mnul ruce. Dokonce ho to vedlo k mylnému závěru, že se hodnocení vlády zlepšilo.

Není tomu tak. To se jen pravice nedokáže dohodnout už ani na tom, že je pátek. Samozřejmě za to mohou všechny strany, které o sobě říkají, že jsou pravicové. Nejvíce však ODS. Protože - a opakujme to ve stylu hesla "Kartágo musí být zničeno" - kdyby nebylo opoziční smlouvy, ODS by nebyla ČSSD zavázána. A koneckonců nebylo by ani této vlády.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Europoslanec Ježek se rozešel s ANO. Telička hnutí kritizuje za vlastní gól

Europoslanec Petr Ježek (na snímku z 24. února 2014)

Europoslanec Petr Ježek ukončil spolupráci s ANO kvůli odlišným názorům na podporu prezidenta Miloše Zemana ve volbách...

Okamurův bratr chce v Praze 8 do Senátu, má už podporu místních lidovců

Hayato Okamura je aktivním členem katolické komunity v pražských Holešovicích.

Lidovci z Prahy 8 chtějí, aby za ně kandidoval do Senátu Hayato Okamura. Pokládají ho za výraznou a silnou osobnost, a...

Středočeský výbor ROP čeká po bitvě o Čapí hnízdo přeobsazení

Středočeský kraj má novou koalici, dohodu podepsaly ANO, ČSSD a KSČM. Potvrdila...

Výbor regionální rady ROP Střední Čechy, který odmítl vyjmout projekt Čapí hnízdo z evropského financování, čeká...

Najdete na iDNES.cz