Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Plánujeme rozsáhlý útok, říká Bush

  19:24aktualizováno  19:24
Překlad rozhlasového projevu amerického prezidenta George Bushe
Dobrý den.
Tento týden jsem zaneprázdněn četnými schůzkami se členy mého Národního výboru pro bezpečnost, protože plánujeme rozsáhlý útok proti terorismu. Půjde o jiný typ konfliktu než dosud, proti jinému druhu nepřítele, než dosud známe. Je to konflikt bez bojiště nebo předmostí; konflikt s protivníky, kteří věří, že jsou neviditelní. V tom se mýlí. Budou odhaleni a zjistí, co jiní už zjistili v minulosti: Ti, kteří vedli válku proti Spojeným státům, si zvolili vlastní destrukci.

Vítězství nad terorismem nebude dosaženo v jediné bitvě, ale v sérii rozhodných akcí proti teroristickým organizacím a těm, kteří jim poskytují zázemí a podporují je.

Plánujeme rozsáhlou a souvislou kampaň, abychom zajistili bezpečnost naší země a vymýtili ďábla terorismu; jsme předurčeni projít tímto konfliktem. Američané všech vyznání a původů jsou předurčeni k tomuto cíli.

Včera jsem navštívil místo zkázy v New Yorku a byl jsem svědkem ohromujícího ducha obětování, vlastenectví a vzdoru. Setkal jsem se se záchranáři, kteří pracovali až za hranice vyčerpání, kteří oslavovali naši zemi a obrovský cíl, pro nějž jsme se rozhodli.

VŠECHNY SOUVISEJÍCI ČLÁNKY

úterní on-line reportáž

středeční on-line reportáž

čtvrteční on-line reportáž

páteční on-line reportáž

sobotní on-line reportáž

Ve Washingtonu politické strany v obou komorách Kongresu prokázaly významnou jednotu a já jim za to hluboce děkuji. Teroristický útok, který nás měl roztrhat na kusy, nás naopak sjednotil jako národ.

Za několik posledních dnů jsme se hodně poučili o americké odvaze, o odvaze hasičů a policistů, kteří utrpěli obrovské ztráty; o odvaze cestujících na palubě (letecké společnosti) United (na lince) 93, kteří zřejmě svedli zápas s únosci a zachránili hodně životů na zemi.

Nyní uctíváme ty, kteří zahynuli, a připravujeme se odpovědět těm, kteří zaútočili na náš národ.

Neuspokojím se se symbolickou odpovědí. Naše odpověď musí být rozsáhlá, souvislá a efektivní. Musíme pro americký lid hodně udělat a hodně po něm žádat. Žádáme vás o trpělivost, protože konflikt nebude krátký.

Žádáme vás o rozhodnost, protože konflikt nebude lehký. Žádáme vás o vaši sílu, protože cesta k vítězství může být dlouhá.

V uplynulém týdnu jsme viděli americký lid v tom nejlepším. Kdekoli v Americe se obyvatelé shromáždili, aby se modlili, aby darovali krev, aby vyvěsili naše státní vlajky. Američané se spojují, aby se podělili o svůj zármutek a získali jeden od druhého sílu.

Postihla nás obrovská tragédie a my se k ní stavíme s tím nejlepším, co je v naši zemi, s odvahou a obavami o jiné, protože toto je Amerika. To je to, čím jsme. To je to, co naši nepřátelé nenávidí a na co útočí. A to je také to, proč zvítězíme.
Děkuji za pozornost.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

VIDEO: Motorový člun rozdrtil loďku, rybáři vyskočili na poslední chvíli

Dramatická srážka. Loď najela do rybářského člunu

Tři rybáři v americkém Oregonu museli vyskočit z loďky do studené řeky, aby se zachránili před motorovým člunem, který...

Rakousko chce sbor pohraničníků. Migranti jen tak neprojdou, říká ministr

Rakouský voják přivádí skupinu běženců k registraci ve městě Spielfeld. (16....

V případě nové uprchlické vlny vyrazí v Rakousku k hranicím nová pohotovostní jednotka, oznámil ve čtvrtek ministr...

Putin před volbami ukázal vypracované tělo, ponořil se do díry v ledu

Vladimir Putin se zúčastnil tradiční tříkrálové koupele v ledové vodě jezera...

Vladimir Putin se dva měsíce před prezidentskými volbami opět snažil ukázat, že je v 65 letech v perfektní fyzické...

Najdete na iDNES.cz