Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Petře Paroubkové pomáhá vylepšovat image i tým „sporťáka“ Poulíčka

  15:12aktualizováno  15:12
Pavel Poulíček byl dlouho hvězdou sportovního zpravodajství na Nově, teď pro změnu pracuje v týmu, který radí manželce šéfa ČSSD Petře Paroubkové s vystupováním na veřejnosti a pomáhá jí vylepšovat image.
Manželce předsedy ČSSD Jiřího Paroubka radí při vystupování na veřejnosti agentura Médea. V týmu, který má i její mediální obraz na starost, je také bývalý sportovní redaktor Novy a moderátor Pavel Poulíček.

Manželce předsedy ČSSD Jiřího Paroubka radí při vystupování na veřejnosti agentura Médea. V týmu, který má i její mediální obraz na starost, je také bývalý sportovní redaktor Novy a moderátor Pavel Poulíček. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Poulíček pracuje jako výkonný ředitel oddělení public relations ve společnosti Médea, mezi jejíž klienty při volebních kampaních patří i Paroubkova sociální demokracie.

"Firma, pro kterou pracuji, radí i paní Paroubkové. Jsem součástí týmu, nedá se říci, kdo konkrétně má jednotlivé klienty na starost," řekl iDNES.cz Poulíček, který Novu opustil loni na konci března.

Měl na starost focení miminka Paroubkových

Nyní tak má muž, kterého si veřejnost pamatuje z televizní obrazovky hlavně jako moderátora sportovních zpráv, na starost třeba takové věci, jako je zorganizování fototermínu pro média, když se manželům Paroubkovým loni koncem roku narodila dcera Margarita. - čtěte Paroubková porodila dceru Margaritu, natáčeli jsme v porodnici

Pavel Poulíček a Jiří Paroubek

"Je u nás ředitelem public relations a samozřejmě s paní Paroubkovou do styku přijde, když je něco třeba, například organizace tiskovky nebo fototermínu okolu porodu," potvrdil Jaromír Soukup, šéf a majitel Médey, firmy, která nakupuje pro klienty reklamu v médiích a je lídrem na trhu.

Paroubková, která je známá tím, že vystupuje po boku svého manžela ve volebních kampaních a loni v létě zaujala oslavnou Ódou na manžela, kterou publikovala na svém blogu, říká, že spolupráce s agenturou jí pomáhá. "Jelikož pracuji a teď jsem i máma na plný úvazek, sama bych vše řešit nezvládla. Mám ráda, když člověk postupuje profesionálně," uvedla v rozhovoru pro iDNES.cz.

S čím vlastně lidé z Médey včetně Poulíčka manželce šéfa ČSSD pomáhají? "Při většině konzultací, které s paní Paroubkovou vedeme, se snažíme najít hranici mezi soukromými věcmi a angažovaností na veřejnosti," říká obecně Soukup.

On ani Poulíček příliš dveře do pomyslné "kuchyně" mediální agentury otevírat nechtějí. Nápad podporovat projekt knihovny od architekta Jana Kaplického byl prý nápadem samotné paní Petry, stejně jako články na blogu Paroubkové, v nichž obdivně mluví o svém manželovi.

"Můj muž najednou odhodil telefon, přeletěl asi deset metrů a přiskočil mi na pomoc. Této sladké pozornosti samozřejmě předchází ranní vstávání, kdy se naše každodenní rutina obrací naruby," napsala v již legendárním textu Óda na manžela, který v létě zveřejnila na internetu. - čtěte Óda na manžela je upřímná a osobní, ujistila Paroubková

Paroubková i teď trvá na tom, že texty na blogu píše ona. "Na blog jsem umístila texty určené veřejnosti v okamžicích, kdy jsem cítila potřebu se k práci novinářů vymezit. "To, jak se někdy média snaží vykreslit mou osobnost a osobnost Jiřího, se mi prostě nelíbilo," říká Paroubková.

V kampani po boku Paroubka: "Dvě holky a pes"

V psaní textů na podporu svého manžela chce pokračovat. A stejně tak počítá s tím, že se znovu po jeho boku postaví v letošní volební kampani. "Snažím se ho doprovázet na volební kampaně a teď to nebude jinak. Jen s malým rozdílem, že na to budeme dvě holky a pes," uvedla manželka předsedy sociální demokracie.

Poulíček nevidí příliš velký rozdíl ve své původní práci sportovního redaktora na Nově, kterého vydržel dělat patnáct let od vzniku této televize, a prací v agentuře, která radí manželce předního politika.

"Rozdíl je jen v přístupu k té práci. Musíte vědět, jak fungují obě strany. Klienti i média. Z mého pohledu to není zásadní rozdíl. Média mě strašně baví, věřím, že se do nich někdy vrátím," řekl iDNES.cz Poulíček. - čtěte Poulíček skončil po patnácti letech na Nově

Ještě dnes si udržuje kontakt s původní profesí. Spolupracuje totiž se sportovní stanicí Eurosport.Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Kvilda obnoví hřbitov z 19. století zničený armádou, využijí jej místní

Kvildský hřbitov je za kostelem Nalezení těla sv. Štěpána.

Starý německý hřbitov chce letos znovu obnovit a připravit k pohřbívání Kvilda na Prachaticku. Areál kolem kostela, kde...

Do pražské integrované dopravy se letos přidá Příbramsko a Berounsko

(ilustrační snímek)

Pražská integrovaná doprava (PID) se letos rozšíří o oblasti Příbramska a Berounska. V létě by mělo být do systému...

Sněžení potrvá až do večera, západem Čech se žene silný vítr

V Jihlavě v noci z úterý na středu napadlo přes deset centimetrů nového sněhu....

Meteorologové prodloužili výstrahu před silným sněžením až do dnešních 20:00. Hrozí především v severovýchodní části...

Najdete na iDNES.cz