Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Pěší lékaři budou pomáhat v době zasedání MMF a SB

  11:42aktualizováno  11:42
Nusle - Lidem, kteří bydlí v oblasti s dopravním omezením a kteří budou potřebovat v době zářijového zasedání MMF a SB, které se uskuteční v Praze 4 v Kongresovém centru, odbornou zdravotnickou pomoc, bude k dispozici osm praktických lékařů. Ti pacienty v případě potřeby navštíví pěšky. K dispozici občanům bude i bezplatný odvoz sanitním vozem.

"Pokud se lidé budou cítit opravdu špatně nebo pocítí potřebu dostavit se na ošetření ke vzdálenějšímu lékaři a běžně by použili svá auta, mohou si telefonicky u obvodního lékaře objednat sanitní vůz, který jsme zajistili u Zdravotnického zařízení Podolí. Převoz budou mít pacienti bezplatný," sdělila mluvčí nuselské radnice Helena Glezgová.

Podle Věry Rožkové z humanitního odboru nuselské radnice mohou senioři z míst s přísnými bezpečnostními opatřeními stále využít nabídky úřadu, který jim zprostředkuje pobyt v Rabyni u Slapské přehrady a v Plané nad Lužnicí od 18. září do 1. října. Zaplatí jim přitom dvě třetiny ceny zájezdu. Zatím se podle ní přihlásilo asi sedmdesát lidí v důchodovém věku.

Přípravy na zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky, které se uskuteční v září v Kongresovém centru ve čtvrtém obvodě, podle starostky Prahy 4 Miroslavy Studenovské vrcholí i na radnici - tamní úřad připravil několik veřejných informativních setkání pro občany, v radničních infocentrech a školách se bude promítat dokument, jenž informuje o bezpečnostních opatřeních při sjezdu a popisuje i funkci obou mezinárodních institucí. Zajištěna jsou rovněž náhradní parkovací místa.

"Na opatření při zasedání jsme z obecního rozpočtu vyčlenili asi šest milionů korun. Z těchto peněz půjdou například příspěvky na zájezdy seniorů, kteří v době zasedání vyjedou z města, nebo stotisícová dotace Gymnáziu Na Vítězné pláni na ozdravné sportovní výjezdy," uvedl místostarosta čtvrtého obvodu Jan Hejma.

"Budeme rovněž financovat zajištění náhradních parkovacích míst a vydávání parkovacích karet," doplnila Glezgová.

Lidé, jež bydlí v ulicích s dopravním omezením, mohou využít od 14. září do 2. října bezplatného náhradního parkoviště v ulici Na Hřebenech II u areálu České televize. Potřebné parkovací karty motoristé získají v pondělí a ve středu na stavebním a dopravním odboru nuselské radnice.

"Průkaz je nutné vyzvednout osobně. Zájemce si musí přinést občanský průkaz a malý technický průkaz vozidla," upozornila Glezgová.

Dalších asi milion pět set tisíc korun si vyžádají mimořádná opatření na základních a mateřských školách sídlících v nejbližším okolí Kongresového centra. Školský úřad tyto peníze poskytne vedením školních ústavů, jejichž žáci v době mimořádných zářijových prázdnin vyjedou do škol v přírodě.

"Příspěvek, který na jedno dítě činí patnáct set korun, však poskytneme jenom školám, jež se ubytují ve státních školských objektech. Ty, které pojedou do soukromých rekreačních středisek, od nás nezískají nic," podotkla ředitelka školského úřadu pro čtvrtou městskou část Vlasta Melionová.

Čtrnáctiminutový dokumentární film k problematice zasedání, za nějž radnice zaplatila asi čtyři sta tisíc korun, poběží v informačních střediscích Prahy 4 v první polovině září. Zájemci ho uvidí ve čtyřech městských infocentrech: v ulici Táborská 350, Hvězdova 1594, Bojanovická 1 a Štúrova 1282. Dokument zhlédnou také žáci v dopoledních hodinách v rámci vyučování v kině Blaník.

Vedení nuselské radnice se také rozhodlo v druhé polovině září změnit místo konání svatebních obřadů. Ty se neuskuteční jako obvykle v budově úřadu v Táborské ulici, ale v ekumenické kapli v Domově Sue Ryder.

Důležitá čísla v době sjezdu MMF:

* Bezplatná telefonní infolinka, kde se občané dozvědí odpovědi na své dotazy 0800/194 237

* E-mailová adresa kongresmmf@p4.mepnet.cz

* Organizační centrum ministerstva financí 84 00 14 66

* Dopravní zdravotnická služba Podolí 472 21 77, 0603/35 42 57

* Praktičtí lékaři pro dospělé: - MUDr. Orysja Elyjiwová 42 48 62 - MUDr. Blanka Janatová 42 48 62 - MUDr. Dagmar Prejzková 41 40 70 74 - MUDr. Růžena Moravcová 61 22 69 10 - MUDr. Jana Vojtíšková 41 40 04 40 - MUDr. Nina Pacholíková 61 21 31 09

* Praktičtí lékaři pro děti a dorost: - MUDr. Helena Halašková 41 40 24 49 - MUDr. Jiřina Krčková 41 40 04 43 - MUDr. Zora Veverková 41 40 64 71

Kde se mohou lidé zeptat zástupců Prahy 4 na opatření související se sjezdem finančníků

Den a čas Místo

7. září, 17.00 hodin ZŠ Plamínkové
7. září, 19.00 hodin SZŠ 5. května
11. září, 17.00 hodin ZŠ Táborská
11. září, 19.00 hodin ZŠ Ohradní
12. září, 17.00 hodin ZŠ Jánošíkova
12. září, 19.00 hodin ZŠ Filosofská
13. září, 17.00 hodin ZŠ Na Chodovci
13. září, 19.00 hodin Gymnázium Budějovická
14. září, 17.00 hodin ZŠ Na Planině
14. září, 19.00 hodin SOU Zelený Pruh

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Manželé dali milion na výstavu o republice. Děti to jednou pochopí, říkají

Pavel Müller byl pilotem záchranné služby Jihomoravského kraje.

Neobvykle vysokou částkou přispěla rodina Müllerova z Mikulovska na chystanou výstavu ke stému výročí republiky pod...

Jednotka ze Strakonic má pohotovost v NATO. Může jít kdykoli do akce

Protiletadlový komplet RBS-70.

Pro dvě stovky vojáků protivzdušné obrany ze Strakonic začala tříletá pohotovost v rámci Sil rychlé reakce NATO. V...

Policie viní z terorismu bývalého imáma z Prahy. Jeho bratr válčí v Sýrii

Muslimský duchovní vůdce Sámer Shehadeh v sídle Islámské nadace v Praze v roce...

Policie obvinila z terorismu první tři Čechy. Jedním z nich je bývalý pražský imám Sámer Shehadeh, o nějž se již dříve ...

Najdete na iDNES.cz