Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Perličky z policejních spisů: Snědená hrachovka a nezraněný s frakturou

  12:27aktualizováno  12:27
Útočník, který přepadenému snědl hrachovku, nebo překvapení muže s frakturou lebky. To vše jsou perly a střípky, které se letos podařilo nashromáždit policistům z Ostravy.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Radek Kalhous

V některých případech se možná sami policisté neubránili smíchu, když zapisovali výpovědi lidí, kteří "utrpěli újmu". Jako třeba v případě muže, jehož doma v kuchyni napadl násilník. "Pak vzal z ledničky vajíčka a začal mi je rozbíjet o hlavu. Dále mi snědl hrachovou polévku, což si cením taky na sto korun, protože jsem do ní dával klobásky a další přísady," zaznamenal policista do spisu.

Nádech veselosti má i zpráva lékaře k dotazu policisty, jakými potížemi se zranění podezřelého projevovalo: "Slzení a pálení v krku, trvající desítky minut, omezily nemocného na několik hodin v páchání majetkové či jiné škody."

Ale za některými zápisy ve spisech stojí i samotní policisté. Jeden z nich například popisoval otvor, který v okně zanechal zloděj, takto: "V pravém křídle okna, v její dolní levé části, se nachází prázdný prostor ve tvaru půlkruhu."

Fraktura schovaná pod kloboukem

Jak těžké je někdy vyhovět dotazníku o zaměstnanci, kde je nutné zjistit, jak je na tom onen člověk v kolektivu, přibližuje jeden takový zápis pro policejní potřeby o pracovníkovi bezpečnostní agentury: "Vzhledem k tomu, že výkon služby vykonával samostatně pouze se psem, jeho vztah ke kolektivu není znám."

Z policejních spisů leckdy vzejde vtip, který zakryje původní fakt, že šlo možná i o život: "Řekl jsem policii, že nejsem zraněný, ale když jsem si sundal klobouk, zjistil jsem, že mám frakturu lebky." Nebo: "Nejdříve jsem si myslel, že jen žertuje a že po mě střílí slepými náboji. Když mě odváželi do nemocnice, tak jsem si to už nemyslel."

Cože, já vykradl kadeřnictví?

Tragikomický nádech má také výpověď zloděje, který se nemůže vyrovnat s tím, že vykradl kadeřnictví: "V restauraci jsem se dozvěděl, že bylo vykradeno kadeřnictví. Něco se mi zatetelilo v hlavě, a šel jsem se podívat na jedno místo. Byl to břeh řeky, v křaku bylo to, čeho jsem se obával. Jednalo se o tři uzlíky zhotovené ze závěsu, kdy do jednoho z nich jsem nahlídl, myslel jsem, že mě trefí šlak. Byla to pravda. Vykradl jsem kadeřnictví. Úplná potupa, ostuda, vůbec tomu nerozumím. V závěru této výpovědi chci říct, že spíše lituji sebe víc než poškozené, protože to nechápu. Na dotaz policisty, jak jsem vnikl do kadeřnictví, mohu uvést, že nemám tucha."

A příběh se šťastným koncem na závěr - z výpovědi přepadené ženy, která odvrátila útok zloděje: "Chytila jsem ho oběma rukama za bundu a kopla jsem ho kolenem pravé nohy do genitálií. Pachatel po tomto mém obranném zákroku upustil nůž, zakřičel bolestí a něco vykřikl. Následně zvedl nůž ze země a odpotácel se, jelikož nemohl normálně chodit, do silničního vozidla".

Autoři: ,


Hlavní zprávy

Nejčtenější



Další z rubriky

Stodola s vraky aut a chemikáliemi shořela, zemřel v ní mladý muž

K požáru vyjížděli hasiči kolem půlnoci. Zásah ukončili nad ránem.

K rozsáhlému požáru stodoly brzy ráno vyjíždělo několik jednotek jihočeských hasičů k obci Nesměň na Českobudějovicku....

D10 u Prahy zablokoval bourající kamion, kvůli sněhu stála i D3

Dálnici D10 uzavřela nehoda kamionu (16.1.2018)

Nehoda osobního a nákladního vozu uzavřela dálnici D10 na 38. kilometru ve směru na Prahu poblíž Pískové Lhoty. Nikdo...

Jsem v lese a zraněná, nemůžu chodit, volala žena policistům

Ilustrační foto.

Policisté na Chebsku pátrali v lese po ženě, která se na procházce se psem zranila a nemohla chodit. Nevěděla ani, kde...

Najdete na iDNES.cz