Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Pavel Zuna skončil na Primě, televize tak šetří v časech krize

  12:05aktualizováno  17:34
Z televize Prima odešel Pavel Zuna. Dosavadní šéfredaktor zpravodajství a publicistiky byl odvolán podle vyjádření televize "v souvislosti se zvyšováním efektivity v období ekonomické krize". "Je za tím snižování nákladů," upřesnila pro iDNES.cz mluvčí televize Jana Kocová.

Pavel Zuna doplatil na snižování nákladů televize během krize. | foto: Michal Sváček

"Vedení televize po mně chtělo další vlnu úspor v redakci - až o třetinu rozpočtu. Za takové peníze nejsem schopný dělat kvalitní práci a ani bych to nechtěl dělat. Měl jsem ušetřit dalších třicet milionů korun. Pokud by mě neodvolali, udělal bych to sám," sdělil Zuna iDNES.cz.

Odvolání přišlo podle Zuny náhle, zatím neví, co bude dělat dál. "Mám ve smlouvě poměrně přísnou konkurenční doložku, uvidím," říká.

Z Primy odejde už tento čtvrtek. Televize tak přijde i o jednoho z moderátorů hlavní zpravodajské relace. Pro Primu pracoval od podzimu 2007, přešel tam z konkurenční Novy. - čtěte Pavel Zuna jde šéfovat zprávám na Primě

Čejková zůstává, Prima k ní hledá moderátora

K návratu na televizní obrazovku přesvědčil Mirku Čejkovou, se kterou moderoval zprávy už na Nově. Prima tak tehdy získala dvojici kdysi velmi oblíbených televizních tváří.

Čejková i po Zunově odchodu na Primě zůstane. "Pavel mi zavolal v poledne, že byl odvolán. Asi před měsícem mi říkal, že taková možnost existuje. Mě osobně zatím nikdo z vedení nekontaktoval," řekla Čejková iDNES.cz. Je tak otázkou, kdo s ní usedne za moderátorský stolek. Prima zatím nikoho nemá. "Jedním z prvních úkolů nového šéfredaktora bude najít k ní partnera," řekla iDNES.cz mluvčí televize Jana Kocová.

Ne všechno se Zunovi na Primě povedlo. Například souboj s komerční jedničkou o sledovanost večerních zpráv prohrál. Loni v únoru posunul čas Zpráv TV Prima na půl osmou, kdy tradičně začínají novácké Televizní noviny. Primě po několika týdnech klesla sledovanost z milionu na tři sta tisíc a po čtvrt roce se relace vrátila do původního času.

"Žádná zpravodajská relace v této zemi ještě neměla tak nízkou sledovanost, museli jsme s tím něco dělat. A byl jsem to já, kdo na toto téma otevřel diskusi," přiznal tehdy Pavel Zuna.

Od zpravodajství a publicistiky si Zuna na Primě odskakoval k moderování zábavně-soutěžního pořadu Ber nebo neber, který skončil s koncem loňského roku.

Z televize ke koncernu a zpět do televize

V médiích Zuna začínal v roce 1991, kdy získal post ekonomického redaktora tehdejší Československé televize. O rok později se stal moderátorem hlavních zpráv ČST. Této práci se pak věnoval sedm let.

Z televize odešel dělat mluvčího do tabákové společnosti Philip Morris. Po devíti měsících v roce 1999 nastoupil na Novu jako moderátor Televizních novin. Půl roku po příchodu se stal šéfredaktorem zpravodajství a v této funkci vydržel až do května 2003.

V červnu 2004 se stal programovým ředitelem, ale nadále moderoval i hlavní zpravodajskou relaci. Post šéfa programu opustil s vysvětlením, že se chce více věnovat rodině. Za pár měsíců ale jeho angažování ohlásila konkurenční Prima.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Zeman tvrdí, že nevedl kampaň. Experti její hodnotu spočítali na 34 milionů

Prezident Miloš Zeman přijal nabídku do předvolební diskuse televize Nova. Jiří...

Odborníci z iniciativy Rekonstrukce státu vyčíslili cenu kampaně Miloše Zemana před prvním kolem prezidentských voleb....

Obviněný pražský imám, zítřejší demise a bezmocný autobus v Brně

Muslimský duchovní vůdce Sámer Shehadeh v sídle Islámské nadace v Praze v roce...

Sledujte Zprávy iDNES.tv. Dozvíte se, proč byl obviněn bývalý pražský imám, co říká opozice o druhém pokusu na...

Komunistům nevadí Babiš jako premiér. Budou jednat o toleranci nové vlády

Andrej Babiš a Vojtěch Filip při předvolební debatě lídrů stran v roce 2013.

Komunisté se s hnutím ANO dohodli, že budou jednat o podmínkách podpory menšinové vlády Andreje Babiše, kterého chce i...

Najdete na iDNES.cz