Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Texty Pussy Riot jsou slova ďáblova, útočí na kapelu patriarcha Kirill

  8:33aktualizováno  8:33
Ruská punková feministická kapela Pussy Riot, která během prezidentských voleb vystoupila v místní hlavní katedrále, si od zástupců Ruské pravoslavné církve vysloužila spršku ostrých slov. Prostřednictvím jejích písní se na ruské občany "smál sám ďábel", uvádí oficiální prohlášení.

Patriarcha Kirill vystoupení kapely, která při koncertu předvedla písně jako Virgin Mary, Mother of God nebo Expel Putin!, přirovnal k promluvám pekla (více o vystoupení čtěte zde).

Tři členky kapely, které svou identitu schovaly pod barevné masky, byly po vystoupení, označovaném jako punková modlitba, zatčeny. V současné době čekají ve vazbě na soud. Obviněny budou z výtržnictví, za které jim hrozí až sedm let vězení (více o obvinění čtěte zde).

"Někteří lidé volají po mírném přístupu ke členkám kapely. Když to slyším, je mi těžko a zároveň nerozumím, jak se mohou tito lidé nazývat ortodoxními věřícími," uvedl Kirill.

Mnoho věřících se v otevřeném dopise vyjádřilo, že místní církevní špičky by měly v tomto případě zachovat křesťanský přístup a všechna svá obvinění vůči kapele stáhnout. Argumentují tím, že dvě ze tří zatčených žen musí vychovávat malé děti.

Kirill je ale neoblomný. "Kapela, jejíž jméno ani nemohu vyslovit, věří v propagandu, sílu lží, internetu a médií, nic jiného."

Několik písní ženského uskupení se ostře obouvá také do nově zvoleného ruského prezidenta Vladimira Putina. Ostré názvy skladeb následované ještě výmluvnějšími texty ale Putina k vyjádření nedonutily. Podle jeho mluvčí prezident na celý případ reagoval negativně.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Obrana USA bude modernizovat, chce se soustředit na Rusko a Čínu

James Mattis hodnotí bezpečností situaci v USA i hrozby ze zahraničí (19. ledna...

Jádrem nové obranné strategie Spojených států již není boj s terorismem, ale vytvoření protiváhy velmocenským ambicím...

Palestinci mají svou Johanku z Arku, dívce hrozí za napadení vojáka žalář

Tamímíová skončila po poslední akci ve vazbě. Hrozí jí až deset let vězení.

Palestinci mají novou hvězdu. Stala se jí teprve šestnáctiletá Ahid Tamímíová. V polovině prosince zfackovala...

Rakousko chce sbor pohraničníků. Migranti jen tak neprojdou, říká ministr

Rakouský voják přivádí skupinu běženců k registraci ve městě Spielfeld. (16....

V případě nové uprchlické vlny vyrazí v Rakousku k hranicím nová pohotovostní jednotka, oznámil ve čtvrtek ministr...

Kompletní dětská výbavička za hubičku
Kompletní dětská výbavička za hubičku

Vše pro miminko pořídíte za výhodnou cenu v Bazaru eMimino.cz

Najdete na iDNES.cz