Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Parsifal Imanuel: Prezidenti odmítli mé žádosti o milost

  7:51aktualizováno  7:51
Říká si Parsifal Imanuel a považuje se za mesiáše. Jan Dietrich Dvorský se už dvanáct let skrývá. Mimo jiné před policií, protože neposílá své dcery do školy. Teprve v posledních měsících vystoupil z naprosté izolace a dal o sobě vědět. Dokonce odpověděl MF DNES na několik otázek.
Neposíláme děti do školy, ale nejsme zločinci, říká Jan Dietrich Dvorský

Neposíláme děti do školy, ale nejsme zločinci, říká Jan Dietrich Dvorský

Nedostudovaný scenárista na FAMU původně zřejmě toužil stát se autorem bestsellerů. Jeho literární prvotina, v níž radí ženám, jak si počínat v lásce, nese název Pyj v jasném světle aneb Malá cvičebnice pravdy v sexu.

"Někdy byl hysterický a útočný, pamatuju si, jak při nějaké hádce vytáhl na kamaráda nůž. Často střídal ženy, psal si vulgární deník a chtěl, abych ho četla," popisuje bývalá kamarádka Nora.

Parsifal sliboval spasit své věrné
Dvorský postavil vlastní mesiášskou filozofii na díle Abd-ru-shina, který nestihl na Zemi splnit poslání spasitele, proto se znovu inkarnoval a stal se Synem Člověka. Podle experta na sekty Zdeňka Vojtíška se tak touto inkarnací cítil právě Dvorský.

Založil sektu imanuelitů, dva roky po sexuální příručce vydal Dvorský čtyřsetstránkovou knihu Syn Člověka. Vysvětluje v ní, že svět obývají "převrácenci" – zženštilí muži a pochlapené ženy – (takový není jen on a jeho nejbližší), kteří jsou zdrojem veškerých problémů. Jedinou možností, jak se zachránit před blížící se katastrofou, je odchod do tisícileté říše na sever Itálie.

Některé lidi, jako třeba bývalého ředitele Finančního úřadu v Hořovicích Petra Konečného, jeho názory okouzlily. Inženýr s manželkou a dvěma dětmi prodali dům a odevzdali Dvorskému přes milion korun v naději, že tak přispějí k budování říše. Že se tak stanou
vyvolenými, které tam mesiáš vezme s sebou.

Dvorský však u něho časem diagnostikoval "nesprávnou barvu aury" a jako "nečistého člověka, kterého ovládají zlí duchové", ho z komunity vykázal. "Psychická manipulace byla strašná, nejde to popsat někomu zvenčí. Rodina se mě hned druhý den zřekla. Stejně pak ale manželku, syna a dceru taky vyhostil."

Konečný podal na Dvorského trestní oznámení za sedm trestných činů. "On a jeho Lucie jsou psychické zrůdy, ona ještě větší než on. Je strašně zlá a zamindrákovaná. Říkáte, že je na toho lupiče vydaný zatykač? Ale jděte, policie se vůbec neobtěžuje ho hledat!" zlobí se.

Život sekty stál na vojenském drilu, její příslušníci snižovali životní úroveň až na jeden rohlík denně s odvarem z dubové kůry, obraceli si biorytmus a v noci bděli.

Mesiáš píše knihy a skládá písně
Někdejší mesiáš se v roce 1995 stáhl do ilegality a s Lucií zvanou Labutí pannou, dcerou herečky Dvorské, vychovává děti neznámo kde. Jeho bývalí stoupenci soudí, že se pod jiným jménem skrývá v Česku.

Vrhl se na umění a vydal už šest knížek, od "lehce autobiografických" po humoristické. Jeho dvorní nakladatel Šimon Ryšavý se s ním nikdy neviděl, vše vyřizoval přes Dvorského asistentku. "Minulost toho člověka jsem vůbec neznal, ale jeho knížky jsem si nechal posoudit. Prý jsou zajímavě napsané, autor má vynikající styl. Taky je zjevné, že má rád děti," říká Ryšavý s dodatkem, že se Dvorského literatura donedávna celkem dobře prodávala.

O Dvorského duchovním vývoji si lze udělat představu z jeho webových stránek. Také na nich deklaruje lásku k dětem. "Jestli by někdo měl dostat titul Matka a Otec roku, měl bych to být já a moje žena," píše a pyšní se, co všechno jeho pět dcer umí, od znalosti jazyků po hudební a léčitelské schopnosti. I další děti jsou prý šikovné a fajn. Nedovolí, aby je "úchylní, arogantní a zamindrákovaní" učitelé pokazili.

Kromě knih Dvorský nabízí na webu CD s vlastními písničkami a po 30 korunách odznaky s nápisy: Mám rád smrt, nenávidím práci, nesnáším sport... Orientuje se v české kultuře, ale na málokom nechá nit suchou. Je alergický na Radka Johna, zděšený z Václava Havla. nelíbí se mu humor Karla Šípa a vadí mu "pochlapené" ženy v kalhotách, jako je Aneta Langerová.

Sedm otázek, sedm odpovědí
Jan Dvorský alias Parsifal původně přislíbil MF DNES odpovědět na otázky e-mailem. Slíbil dokonce, že se zdrží svého zvyku odpovídat výsměšně a drze. "Ovšem nalezne-li někdo v mých odpovědích příznaky provokace, to už je jen jeho věc!" poznamenal a vysvětlil, proč není možné osobní setkání: "Vždyť víte, že jsem jako štvaná zvěř!" Pak ale přišel obrat. Třináct otázek, z nichž některé šly zřejmě příliš na tělo, se mu asi zdálo moc. Oznámil tedy, že z bezpečnostních důvodů odpovídat nebude. Nakonec zareagoval alespoň na vybrané dotazy.

Je pravda, že jste před lety poslal Václavu Havlovi žádost o amnestii a policii dopis, že se zříkáte svých názorů výměnou za beztrestnost?
Ano, ale nedostali jsme prezidentskou milost. A je to přinejmenším k zamyšlení. Zatímco všemožní zločinci milost dostávají, což jim přejeme, my deset let s určitou zvědavostí čekáme – a odmítli nás už dva prezidenti! Všecky naše pohnutky jsou míněny dobře. Různé typy domácích škol už jsou docela běžné, a přece my jsme tímto oficiálním postojem nadále klasifikováni hůře než nějací vrazi! Na policii jsme žádný takový dopis neposlali, vyměnit názory za beztrestnost, to je snad možné jenom v nějakých lidových báchorkách o Giordanu Brunovi!

Proč prosazujete domácí výuku a nesnášíte učitele? Máte nějakou vlastní špatnou zkušenost?
Samozřejmě, že jsem měl s pedagogy špatné zkušenosti! Já i moje žena! A má je s nimi dodnes skoro každé dítě! Jistě, výjimky existují, ale proto jsou to výjimky! Má-li někdo zlého fotra a mámu, je samozřejmě radši ve škole. Hloupé je, když ani tam nejsou hodní. Ale ty zástupy sebevrahů už nemohou vyprávět a vzpomínat! Ostatně, kdo se chce seznámit s mými názory, spoustu jich najde na mých internetových stránkách. Nabízím romány, povídky, aktuální glosy i písničky. Těch tam bude čím dál víc – a jsou velmi, velmi drzé, nenechte si je ujít!

Nelitujete někdy, že jste nechal scenáristiky na FAMU a nevěnoval se této profesi? Nakladatel chválí váš literární styl.
Ne, nelituji toho, že jsem opustil FaMU, píšu si svobodně, ať mám nějaký glejt, či nikoli, navíc jsem coby student prožil v roce 1989 tu "tvorbu revoluce a nové doby", která by samozřejmě vznikla i bez studentstva. Bylo to tak směšné, trapné, hloupé, zlé a mstivé, že se mi celá FaMU i s čelnými "revolucionáři" totálně zhnusila! a například můj pan profesor Vávra? Hanba vzpomínat!

Co se vám nezdá na Čapkovi, Kunderovi, Foglarovi nebo Havlovi, které kritizujete?
Proč nemáme rádi Karla Čapka a spoustu dalších spisovatelů? Obecně – většina spisovatelů je populárních proto, že se pokoušejí snímat z člověka absolutní odpovědnost za svůj život a rádi ji házejí na osud, náhodu, okolnosti, sociální původ... To je podkuřování lidské ješitnosti! Konkrétně Čapek rád píše v tomto smyslu: "Byla to úžasná žena... Osud však na ni byl zlý." To je fakt nesnesitelné a nemá smysl to číst, nic to člověku nedá. Navíc je trapně prvoplánový, nesmírně užvaněný a nepříjemně bezpohlavní.

Co byste vzkázal lidem typu ing. Konečného, kteří vám nemůžou přijít na jméno a tvrdí, že jste je připravil o majetek? Nemají náhodou pravdu?
Vůči inženýru Konečnému máme úplně čisté svědomí! Je to bohužel obvyklé, že mnozí lidé hledají viníka za své osobní nedostatky a selhání někde mimo sebe.

Co byste vzkázal své tchyni, herečce Mileně Dvorské, která je z vývoje v rodině velice nešťastná? Uvidí ještě svou dceru? Plánujete, že byste jí někdy ukázal její vnoučata? Záleží vám na ní?
Předešlá odpověď platí i pro Milenu Dvorskou.

Jak to vidí vaše žena?
Odpovídám za sebe i za svou ženu, protože ve všech názorech a činech jsme si rovnocenní partneři!

Muzikant Dvorský

Dvorský nahrává a prodává alba se svéráznými písničkami. Každé pondělí vyvěšuje na svém webu k poslechu dvě písně. Tohle je text písně Vysvědčení:

Nesnáším já učitelku, ještě víc než Hitlera. Naplácati na prdelku, potřebuje megera. Nesnáším já pedagoga, ještě víc než Stalina. Prožene ho moje doga, zašlápne ho do lina. Pololetní vysvědčení, teď já předám kantorům. Kouli z mravů za mučení, kouli jejích názorům. Nesnesu já pedagožky, ještě víc než Fidela. Spoutám ruce spoutám nožky, nabiju je do děla. Nesnesu já učitele, ještě víc než Lenina. Ať se klepou po svém těle, ať se třese slanina. Jó závěrečné vysvědčení, teď já předám sborovně. Uslyšíte strašné klení, co nebude znít výchovně. Do prdele do prdele do prdele do prdele...
Autoři: ,


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...

Na Manhattanu explodovala trubková nálož, útočil Bangladéšan

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde je hlášena exploze (11. prosince...

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde vybuchla nálož. Lékaři ošetřili čtyři zraněné. Výbuch zranil i muže,...USA nad Koreu poslaly raptory. Evakuujte Američany, zní z Washingtonu

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení.  Na snímku stroj...

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení. Manévry odsoudila jako provokaci Severní Korea, která...

Severokorejské lodě duchů připlouvají k Japonsku, jsou symbolem bídy KLDR

Jeden ze člunů, které v uplynulých týdnech připluly k pobřeží Japonska.

Kritický nedostatek potravin a zahraniční měny přispívá k tomu, že je na pobřeží Japonska vyplavováno stále více silně...

VIDEO: Skladníci obklíčili ujíždějící zloděje vysokozdvižnými vozíky

Skladníci v akci. Zloděje obklíčili vozíky

Zaměstnanci ostravské prodejny stavebnin společnými silami zadrželi trojici zlodějů, která se pokusila vykrást...Další z rubriky

Porazí Zemana, zdůvodnili studenti, proč chtějí za prezidenta Drahoše

Studentské prezidentské volbě na pražském gymnáziu Na Zatlance (12.12.2017).

Studenti pražského gymnázia Na Zatlance by za prezidenta chtěli mít Jiřího Drahoše. Zvolili ho ve studentských...

ANO prosazuje miliardu pro velké zemědělce. Piráti a ODS se ptají proč

Zemědělcům komplikuje sklizeň obilí vrtkavé počasí.

S kritikou se setkal návrh hnutí ANO na přesun miliardy v rozpočtu ministerstva zemědělství na podporu velkých...

Vydání Babiše. Nerozhodneme, dokud spis nebude ve Sněmovně, oznámil výbor

Farma Čapí hnízdo Andreje Babiše u Olbramovic na Benešovsku

Vydání lídra hnutí ANO Andreje Babiše a jeho pravé ruky Jaroslava Faltýnka se bude ve Sněmovně projednávat až v příštím...Najdete na iDNES.cz