Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Paroubek se „na zapřenou“ sešel s Bobošíkovou

  21:17aktualizováno  22:40
Nad "programovými a politickými koncepty" diskutoval šéf ČSSD Jiří Paroubek s končící europoslankyní Janou Bobošíkovou. Večer se neoficiálně sešli v pražském Letenském zámečku. Uzavřené schůzce byl přítomen manžel Bobošíkové Pavel a zpočátku i Paroubkova manželka Petra a volební manažer ČSSD Jaroslav Tvrdík.

Jana Bobošíková - Muž roku ČR a SR | foto: Marek Navrátil

"Jiří Paroubek považuje styky s politiky velkých i malých stran a konzultace a diskuse s nimi nad programovými i politickými koncepty za základní součást svých povinností předsedy ČSSD," odpověděl Tvrdík na dotaz MF DNES, o čem spolu politici jednali. Nikdo z nich nechtěl být konkrétnější.

Jiří Paroubek dokonce při svém odchodu schůzku zapíral. K ničemu takovému nedošlo, popřel při svém odchodu Tvrdíkova slova reportérovi MF DNES.

Paroubek může mít více důvodů, proč hovořit s Bobošíkovou, která v minulých eurovolbách předsedala koalici Suverenita. Získala téměř pět procent hlasů, které by se mohly Paroubkovi hodit pro posílení levice. - vše o letošních volbách do Evropského parlamentu čtěte zde

Na druhou stranu jednání o hlubší politické spolupráci nedávají velkou logiku. Bobošíková postavila svou kampaň na nekompromisní kritice Lisabonské smlouvy, jejíž přijetí ČSSD podporuje.

Rozptyl zájmů Bobošíkové je však mnohem širší. Už v době neúspěšné prezidentské kandidatury za KSČM v loňském roce zdůrazňovala, že by se ráda stala ředitelkou České televize, o což se opakovaně snaží. A právě v těchto dnech je svému cíli nejblíž – jako jedna z pěti kandidátů postoupila do druhého kola volby.

O šéfovi ČT rozhoduje nezávislá rada, ale politici se netají tím, že je výběr nového šéfa televize zajímá.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Manželé dali milion na výstavu o republice. Děti to jednou pochopí, říkají

Pavel Müller byl pilotem záchranné služby Jihomoravského kraje.

Neobvykle vysokou částkou přispěla rodina Müllerova z Mikulovska na chystanou výstavu ke stému výročí republiky pod...

VIDEO: Razicí štít Viktorie rozebírají, zatím pro něj není využití

Razicí štít Viktorie, který se prokousával zeminou u Plzně pro stavbu...

Razicí štít Viktorie, který na okraji Plzně prorazil dva tubusy nejdelšího železničního tunelu v České republice, už...

Škoda po tragickém požáru, odříznutá alpská střediska a soutěž dřevorubců

Hasiči jim pomáhali uniknout pomocí výsuvných žebříků. (20. ledna 2018)

Sledujte Zprávy iDNES.tv. Dozvíte se, jakou škodu způsobil víkendový požár hotelu v centru Prahy, kolik peněz žádá po...

Najdete na iDNES.cz