Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Paroubek posílá protivníky do laguny, příteli tak dělá reklamu

  3:19aktualizováno  3:19
Když už šéf ČSSD neví, jak počastovat protivníky z ODS, pošle je do "Modré laguny". Na mysli má zdravotnické zařízení psychiatra Jana Cimického. S bonmotem přišel už v roce 2006, od té doby ho rád používá v rozhovorech a tiskových zprávách. Nejčastěji do laguny posílá Mirka Topolánka, někdy ji ale doporučí i novinářům.

Do Modré laguny už Jiří Paroubek neposílá jen Mirka Topolánka, ale i jiné občanské demokraty. | foto: Stanislav ZbyněkČTK

"Já bych mu doporučil svého přítele Jana Cimického, který vlastní nervové sanatorium Modrá laguna, a myslím si, že kdyby ho navštívil, že by se mu trošku ulevilo," vzkázal předseda sociálních demokratů v květnu 2006 lídrovi občanských demokratů.

Tehdy právě zuřila válka mezi modrými a oranžovými, protože se blížily rozhodující volby do Poslanecké sněmovny.

Ani ty nakonec rozuzlení nepřinesly a slovní válka pokračovala i po celou dobu, kdy se levice s pravicí přetahovala o možnost sestavit vládu. Proto Paroubek Topolánka poslal do Modré laguny znovu v září. Tehdy si média výroku všimla.

Ještě více se ale zalíbil jeho autorovi, který se ho nechce jen tak vzdát. Do Modré laguny už neposílá jen Mirka Topolánka, ale i jiné občanské demokraty - naposledy třeba lídra kandidátky do evropských voleb Jana Zahradila.

"Doporučil bych mu s ohledem na jeho očividnou duševní vyčerpanost vyhledat pomoc v nějakém centru duševní pohody a nemusí to být zrovna Modrá laguna," řekl Paroubek na adresu jedničky na modré eurokandidátce.

A když jej pro změnu rozzuří "novináři píšící v pravicovém žoldu", pošle je - jak jinak - do Modré laguny.

Stejné místo by podle něj měl vyhledat i šéfredaktor Reflexu za karikaturu Davida Ratha coby Hitlera. Modrou lagunu by Paroubek poradil i komentátorovi MF DNES Karlu Steigerwaldovi.

Když je ale Paroubek na Modrou lagunu sám dotázán, smysl pro humor ztrácí. "Mám rovnou říci, že mají nějaký duševní problém? Vy asi potřebujete podat věci po lopatě," rozzlobil se šéf ČSSD.

"Já chci komunikovat s intelektuálně náročnějším publikem. Nebo mám být tak vulgární, jako byli na minulé schůzi Sněmovny pánové Topolánek a Kalousek? Jeden hovořil o házení perel sviním a druhý o grázlech v souvislosti s těmi, kdo ve Sněmovně přehlasovali jeho návrh," odepsal Paroubek iDNES.cz.

Cimický: Paroubka znám ještě z RaJ

Lídr socialistů přitom nikdy neopomene zdůraznit, že psychiatr Jan Cimický je jeho dobrý osobní přítel. "Je to pravda, znám se s ním už dlouho, ještě z doby, kdy pracoval v Restauracích a jídelnách," řekl iDNES.cz Jan Cimický.

Preventivní léčebné a rehabilitační pracoviště Modrá laguna si známý psychiatr otevřel v roce 1996. Podle webových stránek centrum poskytuje moderní psychiatrickou a psychologickou péči.

Na otázku, zda už premiér Topolánek Paroubka vyslyšel a péči v Modré laguně vyhledal, se Jan Cimický směje. "Asi má teď jiné starosti," řekl iDNES.cz. Paroubkovu skrytou reklamu ale nechtěl více komentovat.

Paroubkova Modrá laguna

"Já bych mu doporučil svého přítele Jana Cimického, který vlastní nervové sanatorium Modrá laguna, a myslím si, že kdyby ho navštívil, že by se mu trošku ulevilo." (o Topolánkovi, květen 2006)

***

"Proto jsem mu doporučil pobyt v psychiatrickém sanatoriu mého přítele Jana Cimického, s pro něj jistě sympatickým názvem Modrá laguna. Tam by se mu snad ulevilo." (o Topolánkovi, rozhovor pro Právo, květen 2006)

***

"On ví, že se blíží také jeho politický konec. Prožívá teď těžkou osobní krizi. Já mu doporučím také svého osobního přítele Jana Cimického a jeho zařízení pod jistě panu Topolánkovi sympatickým názvem Modrá laguna. Myslím, že právě tam se řeší takovéto psychické záležitosti, od kterých by pan Topolánek potřeboval pomoci." (o Topolánkovi, září 2006)

***

"A co Vy, pane Steigerwalde, Vy jste lidsky a profesionálně obstál? V říjnu 2006 jste mluvil v souvislosti s ČSSD o vrahounech, teď mluvíte v souvislosti s ní o kuplířích a banditech. Nechtělo by to navštívit nějaké centrum duševní pohody (například Modrou lagunu mého dobrého známého J. Cimického)?" (o komentátorovi MF DNES)

***

"Panu Zahradilovi bych s ohledem na jeho očividnou duševní vyčerpanost doporučil vyhledat pomoc v nějakém centru duševní pohody a nemusí to být zrovna Modrá laguna." (o Zahradilovi, leden 2009)

***

"Někteří autoři v pravicovém tisku píší na téma ČSSD s tak zanícenou nenávistí, až si říkám, zda by jim neulevily spíše pravidelné návštěvy nějakého centra duševní pohody (a nemusí to být zrovna Modrá laguna) nežli psaní článků." (o novinářích, na svém blogu, leden 2009)

***

"Zpodobení Davida Ratha jako Hitlera je opravdu nechutné. Mohu k tomu říci jen to, že by měl pan šéfredaktor Reflexu Šafr vyhledat centrum duševní pomoci a nemusí to být zrovna Modrá Laguna." (o šéfredaktorovi Reflexu, únor 2009)

Autor:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

V Troji se zřítila lávka přes Vltavu, zranili se čtyři lidé

Pěší lávka u Trojského zámku v Praze se zřítila do Vltavy (2. prosince 2017).

Pěší lávka u Trojského zámku v Praze se zřítila do Vltavy. Čtyři lidé byli zraněni. Na místě zasahují záchranáři a...

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...USA nad Koreu poslaly raptory. Evakuujte Američany, zní z Washingtonu

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení.  Na snímku stroj...

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení. Manévry odsoudila jako provokaci Severní Korea, která...

Severokorejské lodě duchů připlouvají k Japonsku, jsou symbolem bídy KLDR

Jeden ze člunů, které v uplynulých týdnech připluly k pobřeží Japonska.

Kritický nedostatek potravin a zahraniční měny přispívá k tomu, že je na pobřeží Japonska vyplavováno stále více silně...

Za zřícení Trojské lávky může správce, postupoval špatně, říká soudní znalkyně

Pěší lávka u Trojského zámku v Praze se zřítila do Vltavy (2. prosince 2017).

Správce Trojské lávky mohl podle soudní znalkyně v oboru stavebnictví Miloslavy Pošvářové předejít neštěstí, kdyby...Další z rubriky

Nemocnice spoléhala na sestřičky z Ukrajiny, zastavilo je ministerstvo

Ilustrační foto.

Do Liberce jich mělo nastoupit třicet. Místo toho zůstávají dál na Ukrajině. Krajské nemocnici v Liberci nevyšel plán...

Začátek týdne bude větrný a teplý, ochlazovat se opět začne od středy

Ilustrační foto

Teploty až 13 stupňů Celsia a velmi silný vítr. Takový bude podle meteorologů začátek tohoto týdne. Výstraha na silný...

Řidiče trápí sníh, na Moravě fučí silný vítr a na Vysočině hrozí ledovka

Sypací vůz s radlicí olomouckých silničářů.

Středočeské silničáře v neděli v podvečer zaměstnalo náhlé sněžení. Do terénu postupně nasadili prakticky všechnu...Najdete na iDNES.cz