Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Paroubek oslavil narozeniny s mečem v ruce

  22:56aktualizováno  22:56
Jiří Paroubek oslavil své 55. narozeniny. Do luxusního hotelu Kampa na Malé straně přišlo na dvě stě lidí. Mezi pozvanými byli i někteří ministři ODS, premiér Topolánek ale pozvánku nedostal.

Šéfa nejsilnější opoziční strany doprovázela jeho přítelkyně Petra Kováčová | foto: David PortMF DNES

Původně chtěl Paroubek slavit narozeniny jen v kruhu nejbližších. Jeho přítel, starosta Vídně Michael Häupl, taktéž sociální demokrat, mu ale přispěl na hostinu čtvrt milionem korun. - více zde

Sponzor akce ale nakonec na draze zaplacený večírek ani nedorazil. "Vyděsilo ho, jak se to rozebírá, oni na to v Rakousku nejsou zvyklí. Pan Häupl pozve Jiřího individuálně do Vídně," vysvětloval Paroubkův poradce Jaroslav Tvrdík.

Starosta Vídně nebyl jediný z pozvaných hostů, který si Paroubkovy narozeniny nechal ujít. V první polovině večera (dokud směli redaktoři MF DNES zůstat na místě) nedorazil ani primátor Pavel Bém, ani ministr dopravy Aleš Řebíček.

Omluvil se i prezident Václav Klaus. Popřát vše nejlepší naopak přišel jeden z možných kandidátů na prezidenta – bývalý disident Jiří Dienstbier.

Mezi pozvanými byli i někteří ministři ODS. Kdyby bývali opravdu přišli svému politickému rivalovi poblahopřát, nejspíš by si připadali trochu nepatřičně. Předseda sociálních demokratů totiž dostal od svých spolustraníků zvláštní dary: třeba obrovský meč, kterým měl rozsekat dort ve tvaru rezidence českých premiérů.

"Miřte na pracovnu předsedy vlády," povzbuzoval ho manažer strany za všeobecného veselí, ať zatne ostří do Topolánkova sídla. Paroubek měl dobrou trefu a dort rozťal vedví jediným úderem. Ovace pak sklidil od dvou stovek hostů.

Premiéra Mirka Topolánka Paroubek na narozeninovou oslavu ani nepozval. "Pan Topolánek pana Paroubka také nepozval na své narozeniny," vysvětlovala Kočová. Nikdo tu však neočekával ani Paroubkovu manželku Zuzanu. Místo ní doprovázela šéfa ČSSD jeho mladá přítelkyně Petra Kováčová.

Paroubkův někdejší stranický rival Stanislav Gross přinesl současnému předsedovi protokol ze sjezdu sociální demokracie z roku 1893. "Našel jsem ho v dědečkově knihovně a domnívám se, že taková věc by se měla dědit z předsedy na předsedu," řekl k tomu Gross.

Při oslavě narozenin se zdálo, že Paroubek podědil po Grossovi i jeho známé z muzikálové scény. Gratulovala mu třeba Kateřina Brožová, Michal David nebo manžel Heleny Vondráčkové Martin Michal.

Paroubek přišel ke své opulentní oslavě opravdu lacino. Kromě příspěvku rakouských sociálních demokratů totiž propůjčil bezplatně klenuté sklepy hotel Kampa. A sociální demokraté z jižní Moravy přispěli místním vínem.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

ŽIVĚ: ANO dokázalo odsunout hlasování o vydání Babiše a Faltýnka

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek (oba ANO) na jednání Poslanecké sněmovny,...

Pro Andreje Babiše to není ve Sněmovně dobrý den. Zástupci stran jeden po druhém zopakovali, že nemohou podpořit jeho...

Mandátový výbor vyslyšel Babiše a Faltýnka. Doporučí jejich vydání

Andrej Babiš na jednání mandátového a imunitního výboru (16. ledna 2018)

Sněmovní mandátový a imunitní výbor vyslyšel přání premiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a jeho pravé ruky...

Hromadné nehody uzavřely dálnici D1, jih Moravy hlásí kalamitní stav

Sníh komplikuje dopravu na dálnici D1, stalo se několik hromadných nehod. (16....

Hromadná nehoda několika aut na 173. kilometru D1 uzavřela provoz směrem na Prahu. Kamion podle policie zablokoval...

Najdete na iDNES.cz