Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Paroubek: Hejtmanu Šulcovi chybí argumenty, a tak práská dveřmi

  15:41aktualizováno  15:41
Hejtman Jiří Šulc na iDNES napsal, že jsme s ministrem zdravotnictví při setkání se zaměstnanci mostecké nemocnice vyhodili z jednání zástupce Ústeckého kraje. Nevím, zda pan hejtman tuto nepravdu píše záměrně nebo ho jeho kolegové špatně informovali, ale výsledek je stejný – nepravdivá informace.

Premiér Paroubek reaguje na hejtmanův článek na iDNES. | foto: Dalibor PuchtaiDNES.cz

PREMIÉR REAGUJE NA ČLÁNEK:
Hejtman: Paroubek a Rath si dělají kampaň za veřejné peníze

Ani já ani pan ministr Rath jsme nikoho nevyhazovali. Za prvé by to bylo hloupé, přijeli jsme diskutovat. Kromě toho v páté řadě zasedačky, ve které bylo naše setkání s odboráři, pan Gandalovič se svým kolegou seděl. Seděl na setkání po celou dobu.

Pravdou je, že někdo, kdo se představoval jako zástupce kraje, reagoval na debatu řekněme spontánně a v jejím průběhu naštvaně odešel, ale který z jmenovaných pánů to byl, nevím. V každém případě odešel sám a předpokládám, že tím vyjádřil nesouhlas s našimi názory, což je samozřejmě jeho právo.

Právo mé a pana ministra Ratha je zase přijít za zaměstnanci nemocnice a probrat s nimi to, co obě strany zajímá. Nebylo to nic tajného a návštěvu jsme předem avizovali i novinářům, které jsme také zvali. Myslím, že někteří tam i byli a pokud bychom v průběhu besedy dělali to, z čeho nás obviňuje pan hejtman, určitě bychom o tom neslyšeli pouze z úst krajského reprezentanta ODS, ale bylo by to už ve všech médiích.

Že pan hejtman nesouhlasí s našimi názory na zdravotnictví, VZP a další otázky, to chápu. Ostatně, jinak by nebyl v ODS. Ale o tom můžeme polemizovat zcela věcně. A neschovávat tento nesouhlas za bulvární taktiky jako jsou obvinění z vyhazování zástupců kraje nebo z toho, že to nebylo setkání s lékaři a personálem nemocnice, ale předvolební mítink sociální demokracie.

Realita je prostě taková, že když dnes premiér a ministr zdravotnictví přijedou do nemocnice, tak tam přijedou dva zástupci vlády s převahou sociální demokracie. Když tam přijede hejtman kraje, přijede tam zástupce ODS. A pokud vím, jezdí po návštěvách často a nikdo z nás ho neobviňuje, že si dělá volební kampaň za veřejné peníze. Tak prostě rozdali karty voliči.

Premiér i hejtman jsou volené funkce a předpokládám, že pan hejtman nepřestane dělat svoji práci kvůli tomu, že je členem politické strany. Já rozhodně nepřestanu dělat tu svoji jen proto, že nás čekají volby.

Panu hejtmanovi Šulcovi a jeho lidem do nich přeji hlavně dobré nervy, aby nemuseli své postoje a nedostatek argumentů nahrazovat práskáním dveřmi a pomlouváním.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Šlechtová se ohání „červeným tlačítkem“. Trochu blouzní, říká Vondra

Ministryně obrany Karla Šlechtová přichází na jednání vlády (17. ledna 2018)

Ministryně obrany Karla Šlechtová tvrdí, že u sebe neustále nosí „červené tlačítko“ pro případ nejvyšší potřeby. Odmítá...

Velká jízda do pekla. Život Terezy, kterou drží v Pákistánu za pašování drog

Tereza H., kterou v Pákistánu zadrželi za pašování drog, s kamarádkou Simonou.

Jednadvacetiletou Terezu H. přivedl divoký styl života až do pákistánské vazby za pašování drog. Se svou kamarádkou...

Většina trápení se odehrává jen v hlavě. Rady přicházejí přes Facebook

studentka, ilustrace

Deprese, únava, stres. Spousta studentů se potýká s psychickými potížemi. Odborníci z lékařské fakulty Masarykovy...

Najdete na iDNES.cz