Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Panasonic letos přijme 200 lidí

  19:37aktualizováno  19:37
Pardubice - Bezmála dvě stě nových pracovníků plánuje do konce tohoto roku přijmout pardubická společnost Matsushita Communication Industrial Czech, která v průmyslové zóně vyrábí elektroniku značky Panasonic. Do konce roku tak stoupne počet zaměstnanců v závodě na pět set.


„Nyní u nás pracuje tři sta dvacet lidí a doufáme, že se nám do konce roku podaří dosáhnout plánovaného počtu pěti set zaměstnanců,“ sdělil šéf ředitelství pardubického závodu společnosti Matsushita Hiromichi Tomida.

Podle pracovníků z Úřadu práce v Pardubicích nebude mít společnost problémy sehnat sto osmdesát nových pracovníků. „Zájem pracovat pro Panasonic je obrovský, takže se domnívám, že s náborem lidí nebudou mít nejmenší problémy,“ uvedla vedoucí odboru trhu práce v Pardubicích Hana Procházková.

Pracovníky schopné pracovat s elektronikou shání i další investor v Pardubicích společnost Foxconn CZ, která ve svém areálu v Černé za Bory montuje počítače pro řadu renomovaných prodejců jako je například Compaq.

Podle Procházkové ale většina nezaměstnaných dává spíše přednost práci v Panasonicu. „Jsou tam pravidelné dvousměnné provozy, jiný charakter i organizace výroby. Panasonic má také velký zájem o vzdělanější nezaměstnané, především pak středoškoláky, kterých máme nyní v evidenci dost, protože právě končí školní rok,“ vysvětluje Procházková.

Mobilní telefony a autorádia značky Panasonic začala firma Matsushita vyrábět v nové továrně v Pardubicích koncem března tohoto roku. Po Plzni, kde Japonci vyrábějí televizory stejné značky, jsou Pardubice druhým městem v zemi, kde byla továrna této firmy postavena.

Investice japonské společnosti do regionu by měly přesáhnout tři miliardy korun a práci by zde mělo najít zhruba tisíc pět set lidí. Z Pardubic chce společnost do budoucna řídit celý evropský trh. Zatím sem přesunula výrobu mobilních telefonů z Anglie a plánuje sem i přemístění výrobny autorádií z Německa.
Matsushita je vůbec první společností, která začala v pardubické průmyslové zóně vyrábět. Po ní měla v plánu v Pardubicích investovat ještě pardubická firma Compack a francouzská společnost General Trailors. Obě společnosti však své plány neuskutečnily.

Autoři:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

V Troji se zřítila lávka přes Vltavu, zranili se čtyři lidé

Pěší lávka u Trojského zámku v Praze se zřítila do Vltavy (2. prosince 2017).

Pěší lávka u Trojského zámku v Praze se zřítila do Vltavy. Čtyři lidé byli zraněni. Na místě zasahují záchranáři a...

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...USA nad Koreu poslaly raptory. Evakuujte Američany, zní z Washingtonu

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení.  Na snímku stroj...

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení. Manévry odsoudila jako provokaci Severní Korea, která...

Severokorejské lodě duchů připlouvají k Japonsku, jsou symbolem bídy KLDR

Jeden ze člunů, které v uplynulých týdnech připluly k pobřeží Japonska.

Kritický nedostatek potravin a zahraniční měny přispívá k tomu, že je na pobřeží Japonska vyplavováno stále více silně...

Za zřícení Trojské lávky může správce, postupoval špatně, říká soudní znalkyně

Pěší lávka u Trojského zámku v Praze se zřítila do Vltavy (2. prosince 2017).

Správce Trojské lávky mohl podle soudní znalkyně v oboru stavebnictví Miloslavy Pošvářové předejít neštěstí, kdyby...Další z rubriky

Nad Českem proletěl vzácný bolid. Pomozte ho najít, vyzývají astronomové

Výřez z celooblohového snímku bolidu pořízeného automatickou digitální...

Minulou neděli proletěl nad Českem velmi jasný meteor, který se odborně nazývá bolid. Spadl kdesi v Českých...

Jezevčík je po osmi dnech volný, moderní techniku trumfla selská metoda

Jezevčík uvězněných ve skále je po 8 dnech venku

Po osmi dnech se podařilo vyprostit jezevčíka Mildu, který minulou sobotu uvázl ve skále v bývalém kamenolomu u...

VIDEA TÝDNE: Jak vypadala krádež století i nahý muž žijící ve křoví

Krádež století: František Procházka na záběru bezpečnostní kamery nakládá peníze

Záznam krádeže století, při které zmizelo půl miliardy korun, nebo video o muži, který se rozhodl žít ve křoví a úplně...Najdete na iDNES.cz