Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


On-line reportáž
22:46
Dopravu v Jeseníkách komplikuje drobné sněžení a slabý vítr. Řidiči musí počítat se sníženou viditelností.
22:12
Ujetá souvislá vrstva sněhu od 5 do 12 centimetrů, místy vyjeté koleje a plotny. To čeká řidiče na silnicích třetí třídy v Beskydech. Silnice první a druhé třídy silničáři chemicky udržují a je na nich nejvýš pěticentimetrová vrstva sněhové kaše, uvádí web Ředitelství silnic a dálnic.
21:23
Větrná smršť a popadané stromy na trať mezi Kravařemi a Chuchelnou na Opavsku zastavili ve 20:15 provoz. Po desáté hodině by měl být obnoven, píše se na webu Českých drah.
20:52
Před námrazou varuje policie řidiče, kteří jedou po dálnici D1. Opatrní by měli být na 366. kilometru ve směru na Bohumín.
19:46
Ve Zdicích na Berounsku se pod tíhou sněhu zřítila střecha bývalého depa. Spadla do místa, kde jsou zaparkovaná historická auta. V objektu v době pádu pravděpodobně nikdo nebyl. - čtěte Na Berounsku se zřítila kvůli těžkému sněhu střecha bývalého depa
19:33
Za tající sníh, který padá ze střech budov, mají odpovědnost jejich majitelé. Ti také musí zabránit případnému poškození majetku nebo zdraví, uvedl tiskový mluvčí magistrátu Jiří Wolf s tím, že v nutných případech se mohou majitelé domů obrátit na policii a obehnat rizikové místo páskou.
18:17
Menší problémy na železnici přetrvávají na trase Praha - Kolín. Následkem sněžení je v některých stanicích omezený provoz výhybek a vlaky se mohou zpožďovat, maximálně však o 15 minut, informují České dráhy na svém webu.
18:09
Silnice v Mikolajicích na Opavsku a v Brodku u Konice na Prostějovsku zablokovaly popadané stromy. Podle webu Ředitelství silnic a dálnic budou uzavírky trvat ještě nejméně do 19:30.
17:27
Vodohospodáři pokračují v postupném snižování hladin v řadě přehrad. Vltavské kaskády pozvolně upouštějí už druhý týden, stejně tak činí Povodí Labe a Moravy. Pokud bude sníh odtávat pozvolna, hladiny řek se nijak mimořádně nezvýší.
  • Zábrany na chodníku v ulici Vítězná v Litovli kvůli možného pádu rampouchů ze střechy. (18. ledna 2010)

    Zábrany na chodníku v ulici Vítězná v Litovli kvůli možného pádu rampouchů ze střechy. (18. ledna 2010) / Autor: Libor Teichmann, MF DNES

16:53
Radnice Prahy 12 zaplatila za odvoz sněhu z ulic asi 700 tisíc korun. Najaté firmy sníh odvážely na volná prostranství nebo na břeh Vltavy, informovala mluvčí městské části Radana Mrázková.
16:40
Sníh padající ze střech poškodil v Praze desítky zaparkovaných aut. Podle policejní mluvčí Evy Kropáčkové se to stalo naříklad na Vinohradech nebo v Dejvicích. "Případy jsou ale po celém území Prahy," uvedla.
16:24
Odstraňování nebezpečných rampouchů ze střech a shazování sněhových převisů dalo zabrat jihočeským hasičů. Většinu zásahů z padesáti, k nimž vyjížděli, způsobil sníh a led. Ojediněle odklízeli i popadané stromy, informovala mluvčí Vendula Matějů.
16:14
Varování před těžkým sněhem přichází i od lesníků. Ti nedoporučují vstupovat v těchto dnech do lesů. Úplný zákaz platí kolem Hradce Králové i na dalších místech východních Čech.
16:02
V souvislosti se sněhovou kalamitou zaznamenávají pojišťovny tisíce škod. Jejich celková hodnota se vyšplhala již přes sto milionů.
15:53
  • Prohrnování sněhu na dálničním přivaděči u Jihlavy. (18. ledna 2010)

    Prohrnování sněhu na dálničním přivaděči u Jihlavy. (18. ledna 2010) / Autor: Petr Lemberk, MAFRA

15:05
Na jihu Čech i ve Zlínském kraji přibývá lidí, kteří oslovují radnice a pojišťovny kvůli úrazům na kluzkých chodnících. Pojišťovací agenti budou zjišťovat, zda se úrazy staly skutečně na městských chodnících a jak byly ošetřeny.
14:38
Hasiči zasahují také u nalomených stromů a padajících větví. V pražských Klánovicích se strom dokonce zřítil na část domu a poničil střechu.
14:36
S padajícím ledem a sněhem se potýkají pražští hasiči. Od rána vyjížděli ke čtyřiceti případům, kdy shazují sníh a rampouchy ze střech. "A další případy jsou v pořadí. Museli jsme udělat pořadník, přednost mají školy, školky, veřejné instituce a zdravotnická zařízení. Nikoho neodmítneme, ale může trvat i hodinu, než přijedeme," řekla ČTK mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

Diskuse

Tanara1: V Praze nemrzne, ale prší. (15:48)

Viviana: Mráz kolem běží.... (13:27)

brezinka1: sněžííííííííííííííííííííííí (13:26)

deathmetalista: mladých techniků a přírodovědců (10:11)

deathmetalista: abc (10:10)