Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Označení kraje budou až v záři

  11:07aktualizováno  11:07
Brno - Pokud by některý z turistů neznalý územního členění v Česku hledal na silnicích označení s nápisem Jihomoravský kraj, bylo by to marné pátrání. Hranici Jihomoravského kraje lze odhadnout pouze z přeškrtnutých cedulí krajů Olomouckého, Zlínského nebo kraje Vysočina. Jihomoravský kraj hraniční cedule totiž nemá. Krajští radní to zdůvodňují tím, že jim chybí znak a prapor, jehož návrh sice odsouhlasilo zastupitelstvo, ale zatím jej neprojednal parlamentním výborem pro heraldiku.

"Říkali jsme si, že počkáme, až bude znak kraje schválen, abychom mohli cedule nechat vyrobit i s ním. Teď je nám ale jasné, že by to nemuselo do září být kvůli problémům, které se znakem máme, a proto uvažujeme s výrobou cedulí bez znaku. Znak bychom na ně dodatečně nechali dodělat," uvedl zástupce hejtmana Jihomoravského kraje František Polách.

Kdo bude cedule vyrábět, zatím není jasné. "Máme vybrány tři firmy, které se podobnou výrobou zabývají. Kterou z nich oslovíme či případně vybereme, zatím není jasné," řekl Polách.

Nejpozději do října budou cedule rozmístěny na dálnicích a silnicích druhé a třetí třídy. "Podle propočtů bude na tyto silnice potřeba padesát značek po pěti tisících korunách," podotkl Polách.

Po této akci bude zastupitelstvo uvažovat, jestli nedá označníky kraje také na silnice třetí třídy, což by ovšem znamenalo rozmístit je na dalších jedenašedesáti místech.

Až do září budou zřejmě hranice Jihomoravského kraje vymezeny jen svými sousedy - Olomouckým a Zlínským krajem a Vysočinou

Až do září budou zřejmě hranice Jihomoravského kraje vymezeny jen svými sousedy - Olomouckým a Zlínským krajem a Vysočinou

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Na univerzitách vědkyň přibývá, v praxi ubývá. Vědu neskloubí s mateřstvím

Ve vědět musíte pořád zkoušet. A připravovat se na to, že to třeba zase...

Na českých univerzitách přibývá mladých badatelek. Zatímco v roce 2000 jich byla víc než třetina, v současnosti ženy...

Policie může na Babiše a Faltýnka, zmatky na Libeňském mostě a další sníh

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek na pátečním jednání Poslanecké sněmovny. (19....

Sledujte Zprávy iDnes.tv. Uvidíte hřímajícího Babiše a sprostého Faltýnka, zmatky na Libeňském mostě, uzavřeném do...

Šlechtová se ohání „červeným tlačítkem“. Trochu blouzní, říká Vondra

Ministryně obrany Karla Šlechtová přichází na jednání vlády (17. ledna 2018)

Ministryně obrany Karla Šlechtová tvrdí, že u sebe neustále nosí „červené tlačítko“ pro případ nejvyšší potřeby. Odmítá...

Najdete na iDNES.cz