Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Otrava na radici: Kriminalisté prověřují lékárny

  16:51aktualizováno  16:51
Holešovice - Prověřovat lékárny začali kriminalisté kvůli nejasnostem ve vyšetřování případu přiotrávených radních Prahy 7. Během zasedání rady sedmého obvodu se 9. ledna pět zastupitelů přiotrávilo kávou s lékem na schizofrenii. Podle mluvčí pražské policejní správy Evy Brožové vyšetřovatel zatím nedospěl k závěru, zda byla káva po uvaření kontaminována úmyslně, a zda byl spáchán trestný čin. Celá kauza je dosud ve stádiu vyslýchání poškozených a svědků. Policisté však nově zaměřili pozornost i na lékárny. "Zjišťují, kdy a komu Neuteptin v poslední době lékárny vydali," vysvětila Brožová.
Podívejte se na reportáže TVD o přiotrávených radních.

Podle ní lék nepatří mezi ty, které by se příliš běžně prodávaly. Policie dosud neví, zda někdo kávu kontaminoval z nedbalosti či úmyslně. V kávovém prášku ani v cukru totiž experti látku, která radním způsobila zdravotní potíže, nenalezli.

Analýzy lék prokázaly až v kávě, která se účastníkům jednání podávala. Z jednání obvodní rady Prahy 7 muselo být 9. ledna převezeno do nemocnice pět lidí. V moči tří z nich lékaři objevili látku periciazin, která je součástí léku Neuteptin, jenž se používá k léčbě schizofrenie. Látka krátkodobě způsobuje malátnost, ospalost a může snižovat krevní tlak. Lék nikdo z účastníků jednání neužíval.

V nemocnici skončili radní Štěpán Hasal, Zdeňka Charvátová a Radek Mikšík (všichni ODS), zastupitel a předseda místního sdružení ODS Aleš Zmeškal a vedoucí právního odboru Petr Plášil.

Malé množství kávy vypili také další pracovníci radnice, například starosta Tomáš Dub (ODS) a sekretářka, která ji přinesla. Čtyři postižení byli ještě týž den po vyšetření z nemocnice propuštěni, jeden zůstal přes noc na pozorování.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Policie může na Babiše a Faltýnka, zmatky na Libeňském mostě a další sníh

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek na pátečním jednání Poslanecké sněmovny. (19....

Sledujte Zprávy iDnes.tv. Uvidíte hřímajícího Babiše a sprostého Faltýnka, zmatky na Libeňském mostě, uzavřeném do...

Fenomén Sobotka. Doma ve Vrchlabí ho do Senátu vybralo 90 procent voličů

Kandidát do Senátu za Trutnovsko Jan Sobotka (STAN) odevzdal svůj hlas ve...

Popularita vrchlabského starosty v jeho městě takřka nezná mezí. Potvrdily to senátní volby, v nichž Jan Sobotka ve...

Mladí puškaři míří do Uherského Brodu z celé země, mají široké uplatnění

Na Střední školu COPt v Uherském Brodě chodí čtyři stovky studentů, obor...

Na velký zájem o studium maturitního oboru technik–puškař na Střední škole COPt v Uherském Brodě reaguje Zlínský kraj,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz