Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Otec dostal za znásilnění dcery 6,5 roku

  12:35aktualizováno  12:35
Praha - Šest a půl roku stráví ve věznici s dozorem třiatřicetiletý Miroslav Tulej, který ve svém bytě v České Lípě znásilnil teprve třináctiletou dceru. V nepřítomnosti obžalovaného o tom rozhodl pražský vrchní soud. V odvolacím řízení tak potvrdil trest, který muži loni v listopadu uložil liberecký krajský soud. Miroslav Tulej, který je nyní ve vazbě kvůli vydírání, znásilnění dcery od počátku popíral. Soudu se přiznal jen k tomu, že dívku bil.

O to, aby pražský vrchní soud jednal v nepřítomnosti obžalovaného požádal Tulej sám. Prostřednictvím obhájkyně se ovšem domáhal vrácení případu do Liberce k novému projednání.

"Obžalovaný se necítí vinen," prohlásila advokátka s tím, že podle jejího klienta dívka při vyšetřování lhala a v hlavním líčení vyslechnuta nebyla.

"Výslech takovéto poškozené osoby má být jen výjimečný," odmítl snahy obhajoby předseda senátu Karel Vrzáň, podle kterého soud postupoval vůči nezletilé dívce citlivě.

O pravdivosti slov poškozené není pochyb, zdůraznil dále předseda senátu. Připomněl, že její výpověď potvrdili i další svědci, zejména zasahující policisté.

Znalec navíc označil dívku za věrohodnou. Ačkoli Tulej podle psychologa netrpí sexuální úchylkou ani jinou duševní poruchou, je výbušný a dominantní.

Proti čtvrtečnímu verdiktu se nelze odvolat, možné je pouze dovolání k Nejvyššímu soudu.

Dívce pomohli sousedé
Tulej podle rozsudku znásilnil dívku loni v červenci v České Lípě. Když se brzy ráno vracel podnapilý z restaurace, vyzvedl nezletilou dceru u babičky, u níž žila, a odvedl ji do svého bytu. Tam ji zatáhl do koupelny a nařídil jí, aby se svlékla. Pak ji podle obžaloby osahával a nutil k orálnímu sexu a souloži. Jeho indispozice mu znemožnila akt dokonat.

Dívka plakala a křičela, otec ji proto několikrát udeřil, podle obžaloby ji dokonce přerazil nos. Jeho počínání přerušili až policisté, které přivolali sousedi.

"Uložený trest je nepřiměřeně mírný," prohlásil předseda senátu Karel Vrzáň. Podle něj soud prvního stupně dostatečně nepřihlédl k vysoké brutalitě obžalovaného a k tomu, že kdyby nebyl indisponován, znásilnění by dovedl do konce.

Vrchní soud však nemohl trest zpřísnit, protože krajský státní zástupce se proti loňskému verdiktu neodvolal.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Největší českou vlajku skládali v tělocvičně a stěhovali „jako epopej“

V Pelhřimově představili největší českou vlajku. Má rozměry 18 krát 12 metrů a...

Je tak velká, že se ani na výšku nevejde do brněnského veletržního pavilonu. Aby ji složili, museli si její výrobci...

Vláda bez důvěry, sníh drtí Česko a sourozenci pod zámkem

Andrej Babiš na jednání mandátového a imunitního výboru (16. ledna 2018)

Sledujte Zprávy iDNES.tv. Shrneme nabitý den ve Sněmovně. Sněmovní mandátový a imunitní výbor doporučil vydání Andreje...

Okamura zrušil podmínku účasti SPD ve vládě, s ANO je ochotna jednat i ČSSD

Radim Fiala a Tomio Okamura z SPD před jednáním Sněmovny o důvěře menšinové...

Andreji Babišovi se poté, co jeho menšinová vláda nezískala důvěru, otevírají nové možnosti, jak by ji mohlo ANO...

Najdete na iDNES.cz