Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Osudné paradoxy

  16:04aktualizováno  16:04
Jakému cíli posloužil americký masakr ? Proč se k němu dodnes nikdo nepřihlásil ? Proč se tak snadno nacházejí důkazy proti bin Ládinovi ? Proč tak profesionálně provedená akce, která dokonale zmátla tajné služby dvou kontinentů, končí nálezem letových příruček v arabštině v zaparkovaném autě ? Proč je náhle tak snadné pochytat zbytek "akčního týmu" s kompletním důkazovým materiálem po kapsách ?
Nabízí se celá řada odpovědí, ale dovolte mi zmínit tu , které se nejvíce obávám. Bin Ládin vede USA jako oslíka za mrkví přesně tam, kde je vždy toužil mit. Do války. Bin Ládin totiž zoufale potřebuje opravdovou válku, neboť bez ní se mu nesplní jeho sen a on zůstane nadosmrti pouhým teroristou, a to i u řady svých muslimských bratří. Zná perfektně stupnice a mechanizmy amerických odplat. Ví, že k rozpoutání války je nutný silný podnět. Stalo se. Pro jistotu zanechává řadu stop a  předhazuje k zatčení i zbytek svých lidí. Nesmí být pochyb, že jde o jeho "dílo". Americký lid  a bin Ládin netrpělivě očekávají zahájení trestné akce.
Zkušený terorista  dobře ví, že policejní nebo dokonce armádní akce  přináší i řadu omylů, zásahů civilních objektů, škol, nemocnic apod. A když ne, dá se tomu pomoci - například ukrýt civilní obyvatelstvo do vojenských bunkrů.( Iráčané by mohli vyprávět)  Ostatně Talibán mu pro jeho experiment  přenechal prakticky celou, těžce zkoušenou zemi.
Potom už stačí jen málo : dovolat se z krvácející země arabské a vůbec  islámské solidarity, získat na svou stranu váhající arabské státy a islámské minority v Evropě a USA. Dál nechci spekulovat, neboť přesně v tomto bodě zůstává ještě prostor pro reakci z naší strany, kterou snad situace zastihne již poučenější. Žádná vojenská akademie totiž nevyučuje vedení války bez pravidel, války bez možnosti smysluplného využití našich skvělých zbraní a bez zázemí.
Vím, že se odplata za americkou tragedii nezadržitelně blíží . Vím, že se tak děje v souladu s přáním většiny  Američanů i nás, Evropanů. Vím že na takovou hrůzu ,která se stala, nelze odpovědět jedním Tomahawkem. Bin Lábin to ví bohužel také.
Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Mladí puškaři míří do Uherského Brodu z celé země, mají široké uplatnění

Na Střední školu COPt v Uherském Brodě chodí čtyři stovky studentů, obor...

Na velký zájem o studium maturitního oboru technik–puškař na Střední škole COPt v Uherském Brodě reaguje Zlínský kraj,...

Tisíce domácností zůstávají bez proudu, na jihozápadě bude dál sněžit

Kolonáda v Janských Lázních (17.1.2018).

Na jihozápadě Čech a na Vysočině bude v pátek trvale a místy i vydatně sněžit. Během šesti hodin může napadnout až...

Babišovy výroky ohrožují důvěru v naší práci, ohradila se policie

Budova policejního prezidia v Praze (ilustrační snímek)

Policie odmítla tvrzení premiéra Andreje Babiše (ANO) z dnešního jednání Sněmovny, že je v Česku možné objednat si na...

Najdete na iDNES.cz