Osm prodejců počítačových systému předvede prototypy řešení založených na Itaniu

INTEL DEVELOPER FORUM, PALM SPRINGS, Kalifornie, 15.února 2000 - Osm předních dodavatelů systémů dnes představilo prototypy serverů a pracovních stanic založených na procesoru ItaniumTM, který společnost Intel Corporation hodlá v nejbližší době uvést na trh. Na těchto systémech pracují tři různé operační systémy a několik aplikací souvisejících s elektronickým obchodem. Tyto systémy nabízejí představu o rozsáhlé nabídce hardwarových i softwarových řešení, která budou dostupná, jakmile se systémy založené na procesoru Itanium začnou ve druhé polovině roku dodávat. Ke společnostem, které se této předváděcí akce architektury IA-64 na IDF účastní, patří Bull, Compaq Computer, Dell Computer, Fujitsu, Siemens Computers, Hewlett-Packard Company, IBM, NEC Corporation a SGI. Tyto prototypové servery a pracovní stanice nabízejí reprezentativní vzorek inovativních aplikací, které uspokojí poptávku rychle se rozvíjejícího prostředí internetového obchodu, včetně zvýšené bezpečnosti, rychlejší odezvy, možností uživatelských úprav a vysoké dostupnosti.

"Výrobci výpočetní techniky pracují na tom, aby se řešení založená na procesoru ItaniumTM stala základem nové generace elektronického obchodování," řekl Mike Fister, viceprezident a generální ředitel divize Enterprise Server Group společnosti Intel. "S nárůstem potřeb internetového obchodu rostou i požadavky na flexibilní platformu. Tato předváděcí akce systémů a řešení je jasným důkazem spolupráce Intelu s výrobci výpočetní techniky na tom, aby byli schopni poskytnout široký sortiment řešení pro platformy založené na procesoru Itanium, a tak rozšířit a doplnit bohatou škálu dnešních systémových řešení vycházejících z procesoru Pentium IIIR XeonTM."

Procesor Itanium poskytne vlastnosti a schopnosti, které požadují vyspělé servery a pracovní stanice. Serverové aplikace, například podnikatelské zpravodajské informace, podnikové plánování zdrojů a práce se zákazníky, budou mít z vlastností procesoru Itanium prospěch - vyšší spolehlivost, vysokou bezpečnost, lepší výkonnost aplikací a zvýšený počet uživatelů podporovaných systémem. Výkonnost procesoru Itanium při operacích s pohyblivou desetinnou čárkou, 64bitová adresovatelnost, rozsáhlá rychlá vyrovnávací paměť a širokpásmová sběrnice dobře vyhovují vysoce výkonným pracovním stanicím používaným při automatizaci technických konstrukčních prací, tvorbě digitálního obsahu, finančním modelování a vědeckotechnických výpočetních aplikacích.

Společnost Intel rovněž představila nové nástroje a informace pro vývojáře, včetně vývojářské příručky pro architekturu IA-64, která je komplexním průvodcem v této problematice. Tento dokument poskytuje informace o kompletním programovacím prostředí, včetně aplikační a systémové architektury, souboru instrukcí IA-64, optimalizačních metodách, a další významné údaje, které mají pomáhat programátorům ve vývoji aplikačního programového vybavení pro procesor Itanium.

Aktualizace programu IA-64

Řada událostí, k nimž v nedávných měsících došlo, ukazuje, že průmysl výpočetní techniky se stále více připravuje na procesory Itanium.
· Společnost Intel urychluje dodávku procesorů pro tisíce prototypových serverů a pracovních stanic na bázi tohoto procesoru nejvýznamnějším výrobcům zařízení, prodejcům operačních systémů a vývojářům aplikací s cílem umožnit vývoj kompletních řešení.
· Stovky firem orientují své úsilí na vývoj technologií a produktů na bázi architektury IA-64 v souvislosti s chystanými dodávkami systémových řešení vycházejících z tohoto procesoru, které by měly být zahájeny ve druhé polovině tohoto roku.
· Od loňského jara získala společnost Intel v rámci Fondu Intel 64 menšinové podíly zhruba ve 20 společnostech specializujících se na optimalizaci řešení pro architekturu IA-64. Tato řešení pracují pod řadou operačních systémů - včetně čtyřiašedesátibitových Windows firmy Microsoft, čtyřiašedesátibitovým systémem Linux, a systémem Monterey64 od IBM - zahrnují také širokou škálu aplikačních oblastí souvisejících s elektronickým obchodem a podnikovou agendou. Patří sem otevřené programové aplikační vybavení serverů, programové vybavení pro vizuální dotazování a analýzy na pracovních stanicích, portálová a organizační řešení pro internetový obchod, řešení a nástroje middleware na bázi CORBA, které převádějí jazyk Cobol na Javu a ostatní jazyky. Předpokládá se, že investiční aktivita fondu bude v příštím roce pokračovat a ještě se urychlí.
· Společnost Intel pokračuje ve spolupráci se všemi producenty hlavních operačních systémů - Microsoftem (čtyřiašedesátibitové Windows), IBM (Monterey64), HP (HP-UX), čtyřiašedesátibitového systému Linux, Novellem (Modesto) s cílem doladit a otevřít programové vybavení těchto operačních systémů pro procesor Itanium.
· Počátkem tohoto měsíce byl v rámci projektu Trillian uvolněn zdrojový kód systému Linux pro procesor Itanium, díky čemuž může široká komunita vývojářů participovat na vývoji jádra Linux a aplikacích pro architekturu IA-64.

Procesor Itanium bude zaveden do výroby v polovině tohoto roku a bude dodáván s rychlou vyrovnávací pamětí L3 o kapacitě 2 a 4 MB, což je typ paměti, která je pro výkonnost systémů rozhodující. Předpokládaný cyklus je 800 MHz.

O Fóru vývojářů (IDF)

Fórum vývojářů Intel je hlavním technickým fórem společnosti Intel, které zahrnuje téměř 150 akcí a pracovních seminářů a více než 100 demonstrací předních výrobků a technologií. Fóra se účastní přes 2000 vývojářů hardware i software z celého světa, z nichž se zhruba 30% orientuje na software. Nyní již třetím rokem pořádaná výroční konference poskytuje výrobcům původních zařízení (Original Equipment Manufacturers - OEM), nezávislým prodejcům hardware (Independent Hardware Vendors) a nezávislým prodejcům software (Independent Software Vendors) podrobné informace o technologiích a záměrech společnosti. Podrobnější informace o Fóru vývojářů Intel najdete na adrese http://developer.intel.com/design/idf. Mezi konferencemi lze získat aktuální informace v Intel Development Forum Magazine na adrese http://developer.intel.com/update.

Intel, největší světový producent čipů, je i významným výrobcem osobních počítačů, síťových a komunikačních produktů. Další informace lze získat na adrese www.intel.com/pressroom.

* Známky a značky třetích osob jsou majetkem příslušných vlastníků.
* * Podrobnější informace o řešeních společnosti Intel pro internetový obchod najdete na adrese http://www.intel.com/ebusiness/index.htm.


Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel.

Video