Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Opozici vadí podnikání místostarosty

  8:23aktualizováno  8:23
Smíchov - Opozice na radnici Prahy 5 podezřívá místostarostu Milana Jančíka ze střetu zájmů. Tento místostarosta má na radnici na starosti správu obecního majetku a přitom sám podniká v prostorách, které mu městská část pronajímá. Nebytové prostory v majetku Prahy 5 na Janáčkově nábřeží byly pronajaty soukromé firmě Brasil and Bohemia group.

Předsedou představenstva společnosti je místostarosta městské části Milan Jančík, který má v radě na starosti právě resort majetku. "Jedná se o jasný střet zájmů," tvrdí zastupitel Jaroslav Šesták.

Jako forma činnosti společnosti Brasil and Bohemia group je v obchodním rejstříku uvedena realitní činnost a správa a údržba nemovitostí. Přesto pro MF DNES místostarosta uvedl jiné údaje.

"Společnost byla primárně založena pro dovoz výrobků potravinářského charakteru," uvedl Jančík. Teprve poté dodal, že mimo uvedené základní činnosti jsou ve firmě na odpovědné osoby vystaveny živnostenské listy na realitní činnost a správu nemovitostí: "Jde o to, aby si společnost mohla sama spravovat objekt, kdyby v budoucnu nějaký vlastnila.

Starosta Prahy 5 Miroslav Škaloud tvrdí, že se v tomto případě nejedná o konflikt zájmů, protože Jančík nebyl hlasování o přidělení nebytových prostor přítomen. "Nejedná se navíc o lukrativní prostory, ale suterén domu zhruba o ploše sto metrů čtverečních," hájí starosta Jančíka.

Od poloviny března 2000 měla podle tiskového mluvčího Prahy 5 Víta Drbala prostory pronajaté stavební firma Faraon. "Letos v lednu rada rozhodla o vyvěšení zájmu pronájmu, kterého se Faraon vzdával ve prospěch firmy Brasil and Bohemia group," uvedl Drbal. Dodal, že nabídka byla na vývěsce zhruba čtrnáct dní a 19. února rada nájem této firmě udělila.

Zmiňovaná firma se podle Škalouda přihlásila jako jediná. "Ze zkušeností vím, že o suterénní prostory moc velký zájem není," tvrdí starosta. Pronájem prostor podle něj doporučila i majetková komise. Jančík je v této komisi předsedou.

Přidělení nebytových prostor místostarostovi označují někteří členové zastupitelstva za výsměch. Sám Jančík reagoval dopisem starostovi. V něm tvrdí, že se jeho firma chce zabývat především dovozem potravin a nemá zájem podnikat s městským majetkem.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Rožnov chce udržet mladé pracující, až na tři roky jim zlevní nájem

(ilustrační snímek)

Rožnov pod Radhoštěm se vylidňuje. Ještě v roce 1999 žilo ve městě něco přes 18 tisíc lidí, nyní jich téměř o dva...

Ministr vnitra exdetektiva Komárka mlčenlivosti kvůli Čapímu hnízdu nezbaví

Jiří Komárek

Ministr vnitra Lubomír Metnar nezbaví bývalého detektiva Jiřího Komárka mlčenlivosti v souvislosti s úterním zasedáním...

VIDEO: Základy domů zase pomalu mizí ve Vranovské přehradě, ukázal dron

Na dně Vranovské přehrady se ukrývají základy opuštěné vesnice Bítov

Velké sucho na Znojemsku loni na podzim odhalilo základy domů zatopené vesnice Bítov, které jsou jinak ukryty na dně...

Najdete na iDNES.cz