Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Opilý řidič chtěl zmást policisty, zasekl se mezi sedadly

  8:44aktualizováno  8:44
Pražští policisté v uplynulém týdnu zadrželi několik řidičů, kteří usedli za volant pod silným vlivem alkoholu. Jeden se je pokusil zmást tím, že si po zastavení zkoušel sednout dozadu. Další byl tak opilý, že nevystřízlivěl ani po dvanácti hodinách na záchytce.

Prvního hříšníka nachytala hlídka v úterý kolem druhé hodiny ranní na Radlické ulici na Smíchově. Jeho stříbrného SUV si policisté podle mluvčího Tomáše Hulana všimli díky „poměrně svižné“ jízdě.

Rozhodli se auto zastavit. Řidič se zpočátku choval velmi poslušně, jakmile se za ním rozblikaly modré majáky a rozsvítil nápis STOP POLICIE, skutečně zastavil. „Pak se ale odehrála, dá se říci, tragikomická situace. Z auta totiž vystoupil pouze spolujezdec,“ popsal následující dění Hulan. Policisté se proto šli podívat, co se stalo s řidičem.

Jednatřicetiletý rusky hovořící muž, kterého v autě zastihli, měl právě napilno. „Jakmile jeden z policistů nakoukl do útrob auta, měl co děla, aby se nezačal smát. Řidiče totiž zastihl ve chvíli, kdy se snažil policisty ošálit tím, že si chtěl přesednout na zadní sedadlo a pak pravděpodobně tvrdit, že on neřídil. Nicméně byl stižen ve chvíli, kdy se „šprajcl“ mezi předními sedačkami, tedy půlkou těla na zadních sedačkách, ale druhou půlkou ještě stále vpředu,“ uvedl mluvčí.

Následovala kompletní silniční kontrola, při které policisté dali řidiči dýchnout. Zkouška prokázala více než dvě promile alkoholu.Muž odevzdal klíčky svému mladšímu spolujezdci a nechal se převézt na služebnu.

Policisté ale ještě před odjezdem pojali podezření, že alkoholu holdoval i spolujezdec. „Zkouška prokázala téměř jeden a půl promile. Proto ho policisté upozornili, že v žádném případě nesmí usednout za volant auta a jet,“ sdělil Hulan.

Ani po tomto poučení policisté ještě neodjeli, ale pouze zabočili do vedlejší ulice a vyčkávali. Nemuseli čekat dlouho, jejich podezření se potvrdilo. Dvacetiletý mladík po dvou minutách sedl do auta a odjížděl. „Stihl ale dojet pouze do ulice K Vodojemu, kde ho po několika desítkách metrů ti samí policisté zastavili,“ uvedl mluvčí policie.

Oba dva muži se tak sešli opět ve stejném voze, tentokrát ale policejním. Na služebně jim pak policisté sdělili podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za které hrozí až jeden rok vězení.

Další řidič skončil na záchytce

Na Radlické ulici zasahovali policisté o několik hodin později ještě jednou. Tentokrát se vydali hledat řidiče, o jehož podivném chování dostala zprávu tísňová linka. Jel od ulice K Barrandovu směrem do centra, projel Zlíchovským tunelem, a na Radlické ho zastavila hlídka.

Narozdíl od předchozího řidiče odmítl tento šestapadesátiletý muž s policisty jakkoli spolupracovat, dokonce ani nevystoupil z auta. Dechové zkoušce se podrobil až později na služebně.

„Byť jsou policisté zvyklí na ledasco, i tak je výsledek překvapil. Na displeji se totiž objevila hodnota rovné tři promile alkoholu v dechu, která ale měla při opakovaných zkouškách znatelně stoupající tendenci,“ komentoval naměřený výsledek mluvčí.

Muž skončil na záchytce, protože nebyl schopný komunikace. Policisté si ho tam chtěli vyzvednout o dvanáct hodin později, až vystřízliví. To se ale nestalo. ještě v jedenáct hodin večer zdravotníci policistům řekli, že muž má v sobě stále ještě 1,5 promile alkoholu. Podle mluvčího to dokresluje, v jakém stavu byl řidič ráno za volantem.

Až po dalších osmi hodinách mohli policisté sdělit muži podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Také jemu hrozí rok vězení.Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Stížnost vraha těhotné přítelkyně odmítl i Ústavní soud, trest 23 let platí

Osmatřicetiletý Pavel Radziszewský u Krajského soudu v Brně popřel, že by...

Ústavní soud odmítl stížnost Pavla Radziszewského, jenž si má za vraždu v Kalech na Brněnsku odpykat výjimečný trest 23...

V Tišnově hořel sklad klimatizací. Místní lidé neměli otevírat okna

Hasiči zasahují v Tišnově, hoří tam skladovací hala.

Třináct jednotek hasičů zasahovalo v Tišnově na Brněnsku, kde hořel sklad klimatizací o rozměrech padesát krát pět...

VIDEO: Hledá se násilník z výtahu, žena se mu ubránila pepřovým sprejem

Policie pátrá po muži, který se pokusil ve výtahu znásilnit ženu

Pražští kriminalisté hledají muže, který se pokusil znásilnit ženu ve výtahu uvnitř domu v Bínově ulici v Praze 8....

Najdete na iDNES.cz