Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Opilá žena neuhlídala dceru

  0:01aktualizováno  0:01
Opilá devětatřicetiletá žena z Rakovníka nedokázala uhlídat tříletou dceru, která jí vypadla z okna. Policie matku obvinila z trestného činu opuštění dítěte. "Žena se ve svém bytě silně opila a její dítě vypadlo z okna panelového domu ve druhém patře," sdělil ředitel rakovnického úřadu vyšetřování Stanislav Čapek.

Dítě, které dopadlo na betonový chodník, si pohmoždilo levou nohu. Pro jistotu je lékaři nechali z rakovnické nemocnice převézt na pozorování na jednotku intenzivní péče do Kladna.

Žena byla krátce po události, v pondělí večer, předvedena na obvodní oddělení policie. Tam policisté dechovou zkouškou zjistili v její krvi 3,44 promile alkoholu. "Matka po zadržení nechápala, co se stalo, a o dceru nejevila žádný zájem," upřesnil Čapek.

Žena byla po lékařském ošetření převezena do protialkoholní záchytné stanice v Kladně. V úterý ji policisté dopravili zpět do Rakovníka před vyšetřovatelku, ale protože žena nebyla schopna ani po vystřízlivění vypovídat, byla pozvána k výslechu na včerejší poledne.

"Na událost z pondělí si však vůbec nevzpomíná," uvedla vyšetřovatelka případu Jana Lásková. O události informovala také sociální pracovnici okresního úřadu, která v místě bydliště již začala shromažďovat první informace o rodinných poměrech. Obviněná se v nejbližších dnech podrobí v Praze znaleckému zkoumání v oboru psychiatrie a alkohologie.

Devětatřicetiletá žena podle své výpovědi vypila v pondělí odpoledne půllitrovou láhev destilátu. Důvod, proč pila, nechtěla ozřejmit. Je-li její tvrzení o množství vypitého destilátu pravdivé či nikoli, určí až znalec v oboru alkohologie. Žena se podle vyšetřovatelky sama přihlásí k ambulantní protialkoholní léčbě.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

OBRAZEM: Plameny, kouř a lidé na římsách. Podívejte se na zásah v hotelu

Hlášení o požáru v hotelu Eurostar David v pražské Náplavní ulici dostali...

Hlášení o požáru v hotelu Eurostar David v pražské Náplavní ulici dostali operátoři v sobotu v 18:03. O tři minuty...

Vandal zdemoloval náhrobky na hřbitově, přitom už měl být ve vězení

Vandal poničil na hřbitově jedenáct hrobů. Když ho policisté dopadli, ukázalo...

Jen dva dny stačily policistům z Olomoucka na vypátrání vandala, který na jednom z tamních hřbitovů poničil část...

Hledač kovů našel v řece pod Vyšehradem nevybuchlý granát

Muž vytáhl pomocí lana a magnetu z Vltavy dělostřelecký granát. Na místo jel...

Z řeky Vltavy vytáhl v neděli odpoledne amatérský hledač kovů nevybuchlou munici. Policisté okolí uzavřeli kvůli...

Najdete na iDNES.cz